NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Sie 11, 2009 3:48 pm
Umenlowany Pokój dzicięcy w 7 miesiącu ciąży
Autor Wiadomość
KINDRI 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 59
Skąd: Rotterdam
  Wysłany: Wto Sie 11, 2009 2:49 pm   Umenlowany Pokój dzicięcy w 7 miesiącu ciąży

Koleżanka mieszka w den Bosch i powiedziała mi że w Holandii jest wymagany umeblowany pokój dzieciecy już w 7 miesiącu ciąży.
Mói że jest to bardzo przestrzegane i jak sie nie ma wszystkiego to są jakieś kary.
Jestem w szoku szukam wszędzie i nic nie moge znaleźć.
Ja mieszkam w Rotterdamie Zuid i nikt mi nic takiego nie mówi (jeszcze)
prosze pomóżcie wiecie coś na ten temat.
Piszcie wszystko co wiecie.
:119:
Ostatnio zmieniony przez KINDRI Wto Sie 11, 2009 2:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
BRYDZIA 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 13
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 3:43 pm   

witam nie dawno urodzila moja znajoma to po czesci prawda.Ona dowiedziala sie o tym od pielegniarki ktura przyszla do niej na wywiad srodowiskowy.Taka wizyta bedzie wczesniej zapowiedzian i na niej powinnas sie wszystkiego dowiedzic.Ja o zadnych karach nic nie slyszalam.Jedynie w skrajnych przypadkachnp.jesli nie masz dachu nad glowa przyjedziesz rodzic pod wplywem alkocholu to w tedy moga byc problemy ale tak jest chyba wszedzie!pozdrawiam
 
 
KINDRI 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 59
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 4:13 pm   

Znajoma mi powiedziała że tą jej znajomą nastraszyki że jej dziecko mogą zanrać jeśli nie spełni wszystkiego że dziewczyna ma cały pokój nawet oliwki dla dziecka.
No byłam w szoku.
Dzieki
 
 
 
Bozenka.k 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 4:21 pm   

a moim zdaniem to glupota!! Do mnie przyszli na kontrole jak moja coreczka sie urodzila i nic mi nie powiedzieli,pomimo tego ze w pokoju Malej byla "rupieciarnia". Doslownie wszystko mozna bylo tam znalezc!!! Powiedzialam tylko ze dziecko i tak jak narazie bedzie mialo lozeczko u nas w sypialni,pod "reka" i nic nie powiedzieli.... Wiec sie nie stresuj:)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 5:38 pm   Re: Umenlowany Pokój dzicięcy w 7 miesiącu ciąży

KINDRI napisał/a:
Koleżanka mieszka w den Bosch i powiedziała mi że w Holandii jest wymagany umeblowany pokój dzieciecy już w 7 miesiącu ciąży.
Mói że jest to bardzo przestrzegane i jak sie nie ma wszystkiego to są jakieś kary.


co za bzdury... 7 tygodni temu urodzilam syna... i pierwsze slysze o karach...

prawda jest, ze holendrzy w 7 miesiacu ciazy juz maja pokoje skonczone... ale nikt ich do tego nie zmusza... jest to czasem zalecane przez panie z kraamzorg... aczkolwiek te same panie radza przez pierwsze tygodnie miec dziecko we wlasnej sypialni... oczywiscie w osobnym lozeczku...
 
 
KINDRI 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 59
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Sie 12, 2009 10:35 am   

Dzięki wielkie, za odpowiedzi uspokoiłyście mnie,
a już myślałam że coś jest nie tak z tym krajem,
widocznie koleżanka trafiła na taką osobe która zamiast ją uspokoić to ją zesteresowała. Mnie zresztą troche też, ale teraz nie dam sie zwarjować i będe spokojnie się przygotowywać.
:039:
 
 
 
Bozenka.k 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Sie 13, 2009 9:57 am   

Zawsze znajdzie sie "dobra dusza",ktora naopowiada jakis glupot,a potem Ty sie martw:D
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Czw Sie 13, 2009 12:48 pm   .

ale bujdy ci kolezanko naopowiadali! dwoje dzieci urodzilam. pomyslec trzeba za wczasu i powinnas sie juz przygotowac przed porodem wiesz torba do szpitala i zeczy dla noworodka. zebys tydzien przed terminem nie biegala po towary! kary? jakie kary za co? ja z pierwszym dzieckiem do roku spalam w swoim lozku! i polozna co prawda nosem krecila ale zadnej kary nie dostalam! i ty tez zadnej kary nie dostaniesz.
 
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Pią Sie 14, 2009 12:13 pm   

A propos z tym 7 miesiacem:)
Kraamzorg zamow sobie wczesniej, jak juz bedziesz znala termin porodu.Jest to polozna/pielegniarka, ktora bedzie przychodzic do Ciebie przez 8 dni po porodzie i pomagac przy opiece nad dzieckiem, sprzatac, wstawiac pranie, gotowac, pomoze przy karmieniu piersia, bedzie kontrolowac Twoj i maluszka stan zdrowia itp.. Jesli zdecydujesz sie na porod w szitalu, to dodatkowo musisz sobie zapewnic tzw.kraambedkontrole (badanie ginekologiczne po porodzie).Zwykle robi to polozna, ktora Cie prowadzi w czasie ciazy. Szpital niestety poprowadzi Cie tylko do momentu rozwiazania. A wiec kraambedkontrole musisz sobie zalatwic z zewnatrz.Moze to byc huisarts, moze to byc polozna z rejonu.Ale zalatw to juz teraz, razem z kraamzorg.
Kraamzorg przychodzi na pierwsza wizyte wlasnie w 7 miesiacu ciazy, wtedy kontroluje, czy w pokoiku dziecka jest wszystko, co trzeba, czyto spelnia wymogi bezpieczenstwa, czy sa to artykuly z certyfikatem.Mi sie np przyczepila becika i ceratki na materacyku, wymagala tez termoforu, choc dziecko mialo sie urodzic w sierpniu, w najwieksze upaly! No takie bzdury. Jeszcze przewijak mial byc na odpowiedniej wysokosci, by jasnie krolewna nie musiala sie do dziecka schylac.

Wiesz tez o gratisach dla ciezarnych? Rozne sieci sklepow, takie jak Kruidvat, Etos, Prenatal przygotowuja pakiety dla przyszlych mamus. W 7 miesiacu ciazy mozesz taki pakiet odebrac. Sa to zwykle probki kosmetykow, rozne fajne gadzety dla maluszka, jak butelki, smoczki, lyzeczki, maskotki - takie reklamowki.No i pisemka dla rodzicow, bony na znizki na zakupy itp.. Mozna zamowic przez internet.
A potem sa gratisy dla swiezych mamus.Podobne pakiety:)
 
 
Bozenka.k 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 11:00 am   

lusia0101 napisał/a:
ja z pierwszym dzieckiem do roku spalam w swoim lozku!

mam pytanko odnosnie tego cytatu i nie zwiazane z tematem (sorki,ale musze zapytac:)): Mialas problem z oduczeniem?? Bo moja Coreczka nauczyla sie podczas choroby spac z nami i teraz mam duzy problem,bo nawet popoludniami musze sie z Nia klasc zeby usnela... nie mowiac o nocach.... Łóżeczka Ja doslownie parzy!!!:(
Ostatnio zmieniony przez Bozenka.k Sob Sie 15, 2009 11:00 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agacik 
Poczatkujacy


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 6
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 3:15 pm   

Witam
ja rodziłam w grudniu 2008 roku i pani, która przychodzi w 7 miesiący ciąży, wcale nie przychodzi na kontrole, tylko na rozmowę zapoznawczą (intakegesprek). Wyjaśnia wszystko na czym będzie polegać jej praca, czego możemy się po niej spodziewać a czego nie będzie robić (np mycie podłóg, okien czy prace w ogródku).
U mnie wogóle nic nie sprawdzała i gdybym sama nie spytała jej czy chce zoabczyć pokoik to poszłaby poprostu do domu.
Zwróciła mi tylko uwagę na ochraniacz w łóżeczku. Ściągnęłam go na czas jak do nas przychodziła żeby nie marudziła :036:
Wydaje mi się, że te kontrole pokoików zależą od osoby i nie są jak widać wymagane
_________________
Agata
Ostatnio zmieniony przez Agacik Nie Sie 16, 2009 3:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
haczka 
Poczatkujacy
basia

Wiek: 43
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1
Wysłany: Pią Paź 09, 2009 8:02 am   

mieszkem w holandi 10 lat mam rodzine holenersko i znajomych ii corke 7 letnio i dobre zdanie o kraamzorg so obowiazkowe haczka rotterdam zuid
 
 
Wiktoria 
Poczatkujacy
Rotterdam

Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 19
Wysłany: Śro Paź 14, 2009 12:17 pm   

Witam serdecznie to co ktoś ci powiedział jest nie prawdą a bynajmniej w Rotterdamie Zuid ja tutaj urodziłam córeczkę i nikt nam nie mówił o czymś podobnym i także nie mielismy zadnego wywiadu środowiskowego dopiero po porodzie przychodziła położna ale to tylko po to aby zobaczyc jak mała .Pozdrawiam życzę szczęśliwego rozwiązania :)
_________________
Wiki
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Paź 14, 2009 1:31 pm   

jestem po intakegespreek i co, formularze, rozmowa i wsio :) to moja druga ciaza tutaj, pani sie mnie zapytala czy wiem skad wziasc bedklossen i na jaka wys. musi byc podniesione lozko, czy mamy fotelik-gondolke dla dziecka do samochodu, wanienke, kruik, lozeczko,czy mam odebrany kraampakeet;
wszystko mam w proszku, poskladane wciaz w kanciapie, poza tym maluch bedzie u nas w sypialni, wiec nie ma czegos takiego jak jakas inspekcja w/s pokoiku
pani z kraamzorgu opowiedziala jeszcze o zakresie ich obowiazkow i tyle, zyczyla mi latwego porodu (miasto: haga)
 
 
 
nikita 40 

Wiek: 54
Dołączyła: 21 Wrz 2009
Posty: 0
Skąd: den-haag
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 5:41 am   

zaden pokoj wam dla dziecka nie jest potrzebny moj syn spi z nami juz 3 lata rodzilam tu i nie ma takich wymog to sa totalne bzdury jesli ktos nie wie do konca jak tu jest to nawet niech sie nie odzywa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group