NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Autko
Autor Wiadomość
Taranek1
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: się wiozłem ??
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 11:31 pm   Autko

Witam, jakie formalności i gdzie trzeba załatwić, aby można było sprowadzić samochód z Holandii do Polski i czy znacie, jakie ś polskie strony z ofertami
 
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Pią Lut 02, 2007 7:25 am   

najlepiej przyjechac do Utrecht we wtorek na Veemarkt i tam jest kilka tysiecy aut na sprzedaz i formalnosci z wyrejstrowaniem, tablice tymczasowe i ubezpieczenie zalatwiasz na miejscu :wink:
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pią Lut 02, 2007 12:30 pm   

te przerejkestrowanie itp itd to na poczcie sie tu normalnie zalatwia..
a stronki znam tylko http://www.marktplaats.nl/
 
 
adam
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 57
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 6:45 pm   ja mam

ja mam fajnego passata na sprzedarz.1997 rok 110 koni mech.biala skora w srodku,pol roku temu wstawiana,na polskich blachach.5000 euro.warto
 
 
Anthony 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 42
Skąd: Scheveningen
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 9:54 am   

Gdzie są tansze samochody w niemczech?? holandi?? czy belgi??
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 2:43 pm   

słyszałem ze najtaniej to we francji i niemczech :wink:
 
 
vitm
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 21
Skąd: z naprzeciwka
Wysłany: Śro Lip 04, 2007 5:38 pm   

Jak wyglada taka gielda w Utrechcie :?:

Czy Holendrzy lubia sie targowac :?:
Duzo mozna utargowac :?:

Kupowal juz ktos auto przez marktplaats.nl :?:
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Lip 04, 2007 6:18 pm   

Ja mam kolege Litwina, ktory sprowadza auta do Litwy i mowi ze na pewno nie warto jechac do Utrechtu na ta gielde. Samochody sa tam wyrywane po prostu i taki lepszy samochod to jeszcze na ta gielde nie dojedzie a juz przed wyjsciem handlarze wykupja wszystko co lepsze i co idzie na rynku oczywiscie.
Jak on twierdzi gielda w Utrechcie to nie jest miejscem dla normalnych ludzi, co chca kupic auto, to miejsce dla bezczelnych handlarzy, ktorzy"wyrywaja" sobie auta.

Najlepiej kupic auto na markplaats czy speuders.
Wlasnie ten moj kolega przyjechal do nas na kilka dni i juz kupil 7 aut przez markplaats w 3 dni. Tyle ze to na biezaco trzeba sprawdzac, codziennie wchodzi kilkanascie stron nowych ogloszen i niestety trzeba szybko, kto pierwszy ten lepszy.

Szczegolnie ze slyszalam od mojego taty ze na przyklad na gieldzie w Polsce w Libinie (duza gielda samochodowa) 90% aut jest sprowadzana z Holandii, a nie tak jak wczsniej z Niemiec.

Jak ja kilka lat temu chcialam sprzedac moje auto na tej gieldzie, to bylam chyba jedyna z papierkowymi blachami, oczywiscie nikt mi nie kupil auta, tylko wszyscy pokazywali sobie palcami moje papierowe blachy, czulam sie wtedy co najmniej jakbym to auto ukradla, ale teraz juz jest normalne dla ludzi, juz sie nie dziwia.

Ja slyszalam ze we Wloszech samochody sa tanie, ale to chyba nie ma reguly. Po prostu trzeba szukac, szukac imiec szczescie.
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Śro Lip 04, 2007 6:38 pm   

Nie wiem po co kupwac auto w Holandii skoro w Niemczech sa o ok. 50% tansze .
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Lip 04, 2007 9:32 pm   

No wiesz jak ktos mieszka lub przebywa w Holandii to zawsze latwiej jest kupic auto na miejscu niz jezdzic gdzie indziej.
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Śro Lip 04, 2007 10:10 pm   

No ale temat jest jak wywiezc te auto do Polski , po auta do Holandii malo kto przyjezdza , sa sa znacznie dorozsze niz np. w Niemczech
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 5:29 pm   Re: Autko

Taranek1 napisał/a:
Witam, jakie formalności i gdzie trzeba załatwić, aby można było sprowadzić samochód z Holandii do Polski i czy znacie, jakie ś polskie strony z ofertami
wydaje mi sie iz powinienes o to zapytac w Polsce... dokladnie to urzad celny na granicy udziela takich info nawet przez telefon.... ale znalazlam tez takie informacje .........Sprowadzenie auta krok po kroku

1. Kupno samochodu
Potrzebne dokumenty: Brief, wymeldowanie auta, ważne badania TUV, umowa kupna-sprzedaży bądź faktura z komisu, czasowe tablice wywozowe

2. Badanie techniczne

3. Urząd celny

Zapłacenie akcyzy

4. Urząd skarbowy
Zwolnienie z podatku VAT, potrzebne potwierdzenie zapłaty akcyzy

5. Ubezpieczenie OC

6. Wydział komunikacji
Tablice rejestracyjne tymczasowe, po miesiącu dowód rejestracyjny i karta pojazdu oraz to: http://www.motogazeta.moj...index.php/31311
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 6:24 pm   

Ja sprowadzalam auto dwa lata temu, najpierw idziesz do RDW wymeldowac auto, placisz chyba 80 eur za tablice papierowe, oddajesz blachy holenderski dostakesz papiery na wyjazd z NL.

Jedziesz do Polski, pierwsze co to akcyza na podstawie spisanej umowy,potem urzad skrabowy. No wiadomo potem idziesz na przeglad i go ubezpieczasz.
Auto musi miec wazne APK, inaczej mozesz miec problemy jak beda cie przegladac np: na granicy.
W NL nie trzeba sie duzo nazalatwiac, za to w Polsce nastoisz sie w kolejkach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group