NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mandaty z Holandii=płacic czy nie?
Autor Wiadomość
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 6:07 pm   

Co do zródła.Nawet nie wiem,włączyłem tv i własnie leciał program o wierzytelnościach z zagranicy.I tam mówiono o mandatach z róznych krajów Europy.Kruk wykupuje za okreslpny procent mandaty z Holandii,Belgii i Danii.Co do Norwegii to podano paradoks,że istnieje firma ściągajaca mandaty Polaków ale wszelkie dokumenty wysyła w języku angielskim,a tego języka nie musza znać nasi rodacy.I to może być powodem do niepłacenia.Jeśli chodzi o NL to jest to chyba świeża sprawa.tak ze na efekty trzeba jeszcze chyba poczekac.
 
 
Stasia 
Poczatkujacy
Stasia


Dołączyła: 06 Maj 2009
Posty: 14
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 7:10 pm   

Moj mąż dostal kiedys kilka sms-ow (w odstepie czasowym kilka miesiecy) wlasnie od firmy KRUK z wezwaniem do zaplaty. to byly rozne kwoty, ale wszystkie ok. 2000zl. W sms-sach nie podano naszego nazwiska, tylko ze trzeba zaplacic, czego oczywiscie nie zrobilismy. poza tym nikt nie odbieral telefonu, gdy tam dzwonilismy. Zastanawiam sie dlaczego wysylaja taka informacje sms-em, nie wiem skad maja polski numer i mam wrazenie ze to naciagacze . paradoksem jest dla mnie ze ja tez dostalam kilka takich sms-ow tez w odstepie czasowym kilka miesiecy mimo iz ja prawie nie jezdze autem. a zadne pisma do nas nigdy nie przyszly . :074:
_________________
Stasia
Ostatnio zmieniony przez Stasia Nie Sie 16, 2009 7:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 7:19 pm   

Moze ten numer daawno temu nalezal do kogos innego i do tego kogos sms byl skierowany.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Lupus28 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 33
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 8:37 pm   

Witajcie :)

Ja mam wiadomośc taka, ze na mandat z holandii czeka sie podobno ok 8 tygodni, dostalem za parkowanie, maszynka byla zepsuta.. i nie poszukalem innej.. ale do rzeczy.. dzwonilem do tego stad teozicht.. jakos tak ;) i chcialem im podac areds w NL zeby szybciej przyszedl ten rachunek bo mam tylko paragonik.. ale gosc powiedzial, ze mandaty wysylaja tylko na adres z rejestracji samochodu i zebym czekal na acceptgiro.. powiedzial ze do 8 tyg pownien byc w pl i moge wtedy zaplacic .. chyba by nie sciemnial... wiec cos sie chyba ruszylo, bo w tamtym roku jeszcze czytalem,ze ludzie mowili ze nie wysylaja mandatow do PL.. jak dla mnie sprawa jasna, przewinilem, trzeba zaplacic.. skoro mozna jezdzic ich drogami to trzeba sie dostosowac tez do ich warunkow, a nie pokazywac... "kulture"...jezdzac pasem awaryjnym w korku..

pozdrawiam
 
 
 
Nowa Holenderka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 30
Skąd: Zutphen
Wysłany: Nie Sie 23, 2009 3:58 pm   

Dyszka napisał/a:
te sprzed roku czy 2 lat też będą wysyłać ? do zapłaty do Polski czy jest tu też jakieś przedawnienie


jeżeli dostaleś mandat to jesteś już w ich rejestrze. Jeżeli zatrzyma cię policja i sprawdzi w komputerze, że nie zapłaciłeś to będziesz musiał zapłacić i to z odsetkami. Nawet po 10 latach będziesz musiał zapłacić! Nie ma przedawnienia! Mi w Amsteramie powiedzieli, że już po dwóch tygodniach od wystawienia wysyłają na adres ale otrzymać mogę to nawet po trzech miesiącach - długą drogę przechodzą te mandaty :) Płacz i płać. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group