NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Wyborcza.pl]Największa lipna uczelnia w Polsce(i nie tylko)
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 11:06 am   [Wyborcza.pl]Największa lipna uczelnia w Polsce(i nie tylko)

Proponuje lekture: [Wyborcza.pl] Największa lipna uczelnia w Polsce (część 1) - informacja


Cytat:
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Lodzi ksztalci 35 tys. studentów w Polsce (od Zakopanego po Sejny) i setki za granica (m.in. Londyn i Paryz). Wiekszosc mlodziezy studiuje bezprawnie i nawet o tym nie wie. AHE bez zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyzszego potworzyla sobie miniagendy zwane punktami informacyjno-rekrutacyjnymi. Nie sluza one jednak rekrutacji, jak glosi nazwa. Tam sie studiuje.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 11:13 am   

A ludzie nadal mi chca wciskac kit, ze polskie prywatne uczelnie "wyzsze" maja te sama jakosc jak nasze uniwersytety... ;]
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 11:39 am   

Bo niektore maja...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 11:48 am   

Niektore moze maja. Do czego zmierzam- kontrola nad tymi placowkami wyglada jak wyglada. Ludzie dowiaduja, ze nie sa studentami, albo ze "studiuja" nielegalnie ;) . Nie mowie, ze tak jest wszedzie, ale podejrzewam, ze nie jest to odizolowany przypadek.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 2:09 pm   

suska napisał/a:
Nie mowie, ze tak jest wszedzie, ale podejrzewam, ze nie jest to odizolowany przypadek.


Nie jest... mój mąż lata temu studiował sieci i zarządzanie sieciami informatycznymi na prywatnej uczelni w Głogowie, po roku okazało się że ta "uczelnia" nie miała prawa kształcić studentów... a że proponowała naprawdę dobre kierunki i profesorów to dużo młodzieży do nich się zgłosiło... Koniec końców mąż musiał zaczynać od początku w Legnicy...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Lip 31, 2009 10:11 am   

Ciag dalszy... http://wyborcza.pl/1,7547...trow_tonie.html
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
nataniels 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 19
Wysłany: Pią Lip 31, 2009 12:52 pm   

niestety ja jestem jedna z pechowych studentek... zaczelam magisterke z zarzadzania w bydgoszczy, juz od poczatku mi nie pasowalo to jakies kurs musze robic ale nie blo nigdzie w poblizu uczeni ze specjalizacja, ktora mnie interesowala, teraz okazuje sie ze nie dosc ze te kursy sa nielegalne to zarzadzanie ma niedostac akredytacji...
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Sie 03, 2009 9:51 am   

http://wyborcza.pl/1,7524...zuccie_AHE.html i o niedziela.nl bylo wspomniane :033:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
piotrm 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 53
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 4:33 pm   AHE z LODZI

m4rcin napisał/a:
http://wyborcza.pl/1,75248,6886235,Parlamentarzysci__Naukowcy__porzuccie_AHE.html i o niedziela.nl bylo wspomniane :033:

To ta "uczelnia" ktora sie reklamuje na niedzieli???
Widac "polowanie na jeleni" wciaz trwa...
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 10:03 am   

I kolejna odslona: http://wiadomosci.gazeta....kac_szkoly.html


Cytat:
Studenci informatyki AHE muszą szukać szkoły
Piotr Głuchowski, Marcin Kowalski 2009-09-05, ostatnia aktualizacja 2009-09-05 01:06:41.0

Afera lipnej uczelni - cd. 2,5 tysiąca studentów musi przerwać naukę na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Nie rozpocznie jej przeszło tysiąc przyjętych już kandydatów.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego wydał ostateczną decyzję cofającą największej polskiej uczelni niepublicznej uprawnienie do prowadzenia studiów na kierunku "informatyka" - dowiedzieliśmy się wczoraj w resorcie.

Łódzka akademia musi odwołać prowadzony do ostatniej chwili nabór na swój czwarty co do liczebności kierunek. Powinna też oddać kandydatom wpisowe i ewentualnie wpłacone czesne. Liczba przyjętych już zgłoszeń jest tajemnicą AHE, ale nasi informatorzy szacują ją na 1-1,5 tys. osób.

- Decyzja pani minister Barbary Kudryckiej ma rygor natychmiastowej wykonalności i uniemożliwia, niestety, dokończenie nauki także studentom już uczącym się, zarówno na studiach inżynierskich, jak i magisterskich - mówi rzecznik Ministerstwa Nauki Bartosz Loba. - To tak jak z utratą prawa jazdy. Nie można dojechać bez niego do domu.

To pierwsza tak rygorystyczna decyzja w historii polskiego szkolnictwa.

22-letni Michał Glaza, student informatyki z nielegalnego ośrodka AHE w Grudziądzu, dowiedział się wczoraj od nas, co go czeka.

- Przecież mieliśmy zebranie i pan z władz szkoły mówił, że wszystko jest w porządku. Jakiejś tam akredytacji im brakuje, ale nawet, jak ją stracą, to studia będzie można ukończyć. A ja mam obronę w marcu. Co teraz zrobię?!

- Deklarujemy wszelką pomoc tym, którzy muszą opuścić AHE - zapewnia rzecznik ministerstwa. - Przekażemy tym osobom listę uczelni, gdzie będą mogły kontynuować studia informatyczne. Minister Kudrycka zwróci się pisemnie do odpowiednich rektorów i poprosi o umożliwienie nauki.

- Już ja, niestety, wiem, gdzie jest najbliższa informatyka - złości się Michał Glaza. - W Bydgoszczy albo Toruniu. Jak nie liczyć - przeszło godzina drogi. A było tak na miejscu...

Łódzka akademia straciła informatykę, gdyż Państwowa Komisja Akredytacyjna dwukrotnie wystawiła temu kierunkowi negatywną ocenę. "Gazeta" ujawniła w sierpniu bulwersujące szczegóły:

- w 32 miastach naukę informatyki prowadzi się nielegalnie (ministerstwo dało zgodę tylko na Łódź i Wodzisław Śląski);

- podczas wizytacji PKA władze uczelni ukrywają przed ekspertami całe "dzikie" wydziały;

- część nauki to fikcja - ma się odbywać przez internet, lecz tak nie jest;

- pozostałe wykłady i ćwiczenia biegną często 12 godzin bez przerwy - byle więcej zmieścić w jeden weekend;

- studenci nie mają dostępu do komputerów i bibliotek;

- brak kontaktu z profesorami i doktorami, uczą głównie magistrzy, i to kilku przedmiotów naraz;

- brak programów nauczania;

- brak właściwego spisu kadry.

Po naszym artykule "Największa lipna uczelnia w Polsce" rektor AHE prof. Andrzej Nowakowski zapewnił studentów i kandydatów, że nawet prawomocna negatywna ocena Państwowej Komisji Akredytacyjnej nie ma dla nich żadnych konsekwencji. - Zarówno nabór, jak i studia będą się odbywały bez przeszkód - mówił na konferencji zwołanej w łódzkiej centrali szkoły.

To samo powtórzył wczoraj na internetowym czacie zorganizowanym dla uspokojenia nastrojów.

Drugi co do wielkości kierunek AHE - zarządzanie, na którym kształci się 8 tys. studentów - ma już pierwszą negatywną ocenę PKA. Odwołanie akademii będzie rozpatrzone przed końcem września. Do października zapaść ma decyzja w toczącym się już postępowaniu likwidacyjnym dotyczącym całej uczelni.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 11:57 am   

o EWSPiA piszą podobnie :
http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=56821
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 11:57 am   

Cytat:
Lipna uczelnia. Na pożegnanie fałszują indeksy
Piotr Głuchowski, Emilia Iwanciw, Marcin Kowalski, Patrycja Kruczkowska 2009-09-09, ostatnia aktualizacja 2009-09-08 20:53:58.0

Afera lipnej uczelni. Wczorajsze południe, bydgoska filia łódzkiej AHE. Na schodach do piwnicy kolejka studentów. Za drzwiami profesor poświadcza nieprawdę, od ręki wpisując do indeksów - w imieniu swoim i nieobecnych kolegów - zaliczenia egzaminów, których nikt u nikogo nie zdawał

Gmach przy ul. Wojska Polskiego, trwa zaplanowana wcześniej na 19-20 września sesja poprawkowa. Kilkuset studentów informatyki czeka w ogonkach do egzaminatorów. Przyjechali z całego województwa kujawsko-pomorskiego wezwani nagłymi e-mailami od władz uczelni: "Sesja przeniesiona na 8 września, prosimy przynieść indeksy i karty egzaminacyjne".

Nikt nikogo jednak nie odpytuje. Zaliczenia wpisywane są taśmowo, ze wstecznymi datami albo bez dat. Nasz fotoreporter, udając studenta, wchodzi do sali 201 i robi zdjęcie, po którym zostaje wyproszony.



Ryzyk-fizyk

Po co ta akcja? 2 września Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zlikwidowało kierunek informatyka na Akademii Humanistyczno Ekonomicznej. Resort wyjaśnił już, że licząc od tej daty, żadne zajęcia nie mogą być prowadzone. Studenci mają się przenieść do innych uczelni.

- Babka w dziekanacie powiedziała nam, że jak chcemy mieć zaliczony w nowych szkołach rok 2008/09, to wszystkie daty w indeksach muszą być sprzed 2 września - mówi jeden ze studentów.

Dziennikarze "Gazety" nie są mile widziani na AHE. Udaje nam się jednak ustalić nazwisko wykładowcy poświadczającego nieprawdę - to doktor fizyki, pracuje jednocześnie w łódzkiej Akademii i na miejscowym Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

- Pytałem tego pana, czy zaliczenia w zastępstwie innych osób są w porządku - mówi nam bydgoski student. - Usłyszałem, że nie ma innego wyjścia. Podobno część naukowców zrezygnowała z pracy na AHE, inni nie mogli dziś tak nagle przyjechać. Tylko nie podawajcie mojego nazwiska, bo jak mi zakwestionuje ktoś te wpisy, to cały rok będę w plecy.

Według naszych informacji podobne akcje zostały wczoraj przeprowadzone w kilku innych filiach AHE.



Zabawa w chowanego

Rzeczniczka AHE Aleksandra Mysiakowska poproszona przez nas o skomentowanie tego, co działo się wczoraj, mówi: - Nic mi nie wiadomo o wezwaniu studentów na 8 września. Nie mam żadnego powodu, by wierzyć dziennikarskim relacjom. Szkoła działa normalnie. Co do informatyki - nie otrzymaliśmy jeszcze decyzji ministerstwa o cofnięciu uprawnień do nauczania, więc egzaminy, zaliczenia i obrony na tym kierunku odbywają się nadal i będą się odbywały.

Rzecznik minister Barbary Kudryckiej Bartosz Loba: - Decyzja o natychmiastowym cofnięciu uprawnień na informatyce została wysłana 3 września pocztą poleconą za potwierdzeniem odbioru. Dodatkowo, żeby ostrzec studentów, zamieściliśmy komunikat na stronach internetowych ministerstwa. Informacji o wpisywaniu ocen i zaliczeń z datą wsteczną nie chcę komentować na podstawie ustaleń dziennikarskich, jednak w razie ich potwierdzenia należy to uznać za jawne łamanie prawa, czym powinny się zająć organy ścigania.

Wczoraj prokuratora w Łodzi wszczęła - po artykule "Gazety" - śledztwo w sprawie wystawiania przez brytyjskie filie AHE fałszywych dokumentów o studiowaniu, które pozwalały rodakom z wysp płacić niższe podatki.

Źrodlo: gazeta.pl
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group