NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
co sie wam podoba, a co nie w Holandii???
Autor Wiadomość
taka sobie laska
Poczatkujacy


Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 6
Wysłany: Sob Gru 01, 2007 6:42 pm   

Jak zajefajnie ze w Holi:

:arrow: chodzac po ulicy nikt mi nie zwroci uwagi jak jestem dzis ubrana(jak chcesz czyt. wystroila) badz jaka to ja fryzure i kolor wlosow mam
:arrow: ze po nastepna recepte nie musze sie zapisywac do lekarza, wystarczy telefon , a recepta za 5 min. jest do odebrania w aptece
:arrow: ze z byle pytaniem nie musze leciec do lekarza, prosze o telefoniczny konsult
:arrow: ze majac rachunek na zakupiony sprzet zawsze moge sie starac o reklamacje , badz dostaje nowy, nawet jesli minelo pare lat ( chwala Consumentenbond i Consuwijzer)
:arrow: i to ze ciekawski przechodzien na ulicy nie bedzie zagladal mi w okno , mimo tego ze nie ma firanek
:arrow: to ze w McDonald jest zamiast ketchupu pyszny fritessaus
:arrow: to ze kupujac cokolwiek jako prezent zawsze dostaniesz pieknie zapakowany
:arrow: i to ze jest ze jest tu sporo secendhands sklepow(z ciuchami), ze ludziska nie krepuja sie robiac tam zakupy, by przypadkiem ktos ze znajomych ich nie nakryl...

Co mnie bardzo przeraza to:

:arrow: place zabaw dla dzieci, z betonowa badz gumowa posadzka(1 metr x 1 metr) pod hustawka.
:arrow: i to ze musze zawsze uwazac by nie wdepnac na psia mine na chodniku. :idea:
:arrow: to ze w Swieta Bozego Narodzenia jest pelno tych "glupich swiatelek"w oknach az do przepychu...
:arrow: szkoda ze w Swieta Bozego Narodzenia nie czuc tak swiatecznej atmosfery z powodu ze nie ma tu wogole sniegu,mroz nie skrzypi pod nogami, dziadkowi nie zamarzaja wasy pod nosem a ja z przemarzniecia, bo robilysmy z kolezanka 10 orlow na sniegu,biegne do babci na z wlasnej roboty soczek z malin, badz herbatke z rumikiem...
:arrow: a tak najbardziej to nie podoba mi sie to , ze dzien przed Wigilia nie moge poszperac w szufladach u rodzicow by z niecierpliwoscia dowiedziec sie co dostane na gwiazdke....

Tu juz chyba zaczynam sie rozczulac ,oczka zaczynaja sie szklic, wiec bede konczyc bo nie dlugo nie bede widziala literek na klawiaturze. :oops:

Pozdrawiam
 
 
>Dorota< 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 51
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 8:24 pm   

zgadzam sie ze wszystkim poza wyjatkiem tych swiatelek swiatecznych!!To mi sie tu wlasnie bardzo podoba i do tego jeszcze muzyczka swiateczna na ulicach!!Od razu milej i przyjemniej!!Szkoda,ze tylko sniegu brak. :(
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 9:52 pm   

uprzejmosc na drodze? to chyba nie w Hadze.
To mi sie w ogole tutaj nie podoba, ludzie pchaja sie, nie zwracaja uwagi na wyjezdzajacych z drog podporzadkowanych, czesto trzeba czekac 5-10 min. az ktos wpusci
Jesli ja kogos wpuszczam nikt mi nawet swiatlem nie mignie
Nie wrzucaja kierunkowskazow - o zgrozo! i kiedy szarowka nie wlaczaja swiatel - przez to pare razy znalazlabym sie pod kolami takiego gamonia.
Niektorzy mieszkancy nie rozumieja ze Haga to nie Stambul i ze nie wolno jezdzic jak sie komu podoba, tudziez zatrzymywac sie w nieodpowiednich miejscsach i wyskoczyc 'do sklepu'.
 
 
 
nounejm
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 17
Skąd: Den Haag ;-)
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 10:38 pm   

W Holandii podoba mi się to, że idąc ulicą każdy się z Tobą wita nie znając cię; możliwość komunikowania się praktycznie wszędzie w j. angielskim, dużo ścieżek rowerowych po których ludzie nie chodzą (nie to co u nas), dużo tanich sklepów, gaz LPG tańszy niż u nas po przeliczeniu na złotówki, tryb pracy, bardzo kulturalna i pomocna policja (polskiej nienawidzę i unikam - tutaj odwrotnie), tanie piwo w sklepach jest :) , kaucje za plastikowe butelki itd.

Nie podoba mi się natomiast to, że większość holendrów jest bardzo fałszywa, że "kaszanią" robotę, że piją piwo 0,3l (jak baby), straszni centusie te holendry no i straszni rasiści, nie potrafią jeździć samochodami (musieli by prawko w PL zdawać - może by to pomogło hehe)
no iten ich chleb biały - masakra...
mariodsl napisał/a:

czy w polsce maja tez koffie pads ?

oczywiście
w sklepie się nie spotkałem ale np na giełdzie w Lubinie były oryginalne Senseo
Ostatnio zmieniony przez nounejm Sob Gru 22, 2007 10:55 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
road49
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pią Gru 21, 2007 5:40 pm   Re: + i -

martyna.ewa napisał/a:
Mnie sie podoba ze kazdy do kazdego mowi w (A, co do minusow i holenderskiej zywnosci, nie powiedzialabym ze wszystkie produkty sa najlepszej jakosci, a juz to co mnie naprawde denerwuje to to ze ich wedliny sa krojone w plasterki jak bibulka o milimetrowej grubosci(chudosci chyba), i jak czyms takim sie najesc? na jedna kromke to tu pol opakowania wedliny trzeba polozyc .


dlaczego nie poprosisz w sklepie ,by nieco grubiej szynke pokroili ?
robie tak zawsze,nawiasem mowiac poza szynka inne wedliny sa w zasadzie niejadalne.Kupuje wedliny w polskim sklepie a kroje na maszynie w domu.
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 7:17 pm   

coffie pads w Polsce mozna kupic przez internet
np tu: http://www.caferene.pl/
widze tez ze te Ekspresy Senseo to modny gadzet w biurach ;)
 
 
 
road49
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 7:39 pm   

szeda napisał/a:
coffie pads w Polsce mozna kupic przez internet
np tu: http://www.caferene.pl/
widze tez ze te Ekspresy Senseo to modny gadzet w biurach ;)


niestety, w holenderskich biurach kawa zeszla na psy - z pan-kawiarek i kawy z expresu pozostala lura z automatu (ze dwa lata temu przestalem w ogole pic kawe w pracy).To trend nawet w najbogatszych firmach jak np.banki.
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 8:53 pm   3 lata w NL i coraz mniej mi sie tu podoba

Ogromny plus to Holendrzy-jak ktos napisal:" nikt na ciebie na patrzy tu spod byka"...
ale poza rodowitymi Holendrami zyje tu wiele innych nacji.Nie chce aby ktos posadzal mnie o nacjonalizm badz rasizm ale najwieksze nieprzyjemnosci spotykaja mnie ze strony osob karnacji ..."tureckiej"!:
*styczen 2009- na autostadzie:mercedes klasy S,wyprzedzam Leonikiem po chiptuningu a ten zaczyna przyspieszac a wiec ja gaz do oporu i zostal z tylu.Kilka kilomertow dalej dogania mnie,wyprzedza,uchyla szybe wytyka reke i rzuca nakretkę wprost w moja przednia szybe-kierowca Turek -wymiana szyby 700 euro z wlasnej kieszeni!
*lipiec 2009-autostada E31 Dortmunt-Nijmegen: Wpadam ze strony Niemczech znacznie przekraczajac dozwolona predkosc, moze po 5 km na ogonie siedzi mi BMW 5 i mruga wszystkimi swiatlami jakimi dysponuje.Mysle sobie:" kur... polizei w cywilnym aucie". Zatrzymuje auto na pasie awaryjnym i ...nawet nie wiem kiedy w moim aucie siedzi dobrze ubrany,w złocie Turek-mowil ze jest z Jugoslawi i potrzebuje pomocy.Stracilem 500 euro,ale zachowalem auto-szukal nowszego Audi a z tylu ciezko bylo mu rozroznic . Tydzien wczesniej na tej austradzie 2 Niemcow stacilo auta w tym jeden rowniez zeby!
*tydzien temu:kuzynka znajomego mojego kolegi :) Turczynka oferuje mi 5000 euro za zawarcie z nia zwiazku partneskiego na terenie NL! Gdzie jest haczyk? Nawet go nie szukam po tym co mnie juz spotkało w NL ze stony Turków- mowie "NIE"
Opisalem tylko te najostrzejsze przypadki.A najgorsze w tym wszystkim jest to ze nie bardzo wiem gdzie udac sie z takimi przypadkami,nie znam swych praw-do tego dochodzi kiepska znajomosc jezyka,przez co w urzedach jestem albo wysmiany albo wyslany do innej instytucji,ktora z kolei odsyła mnie do poprzedniej :( W Polsce idac do jakiejkolwiek instucji nigdy nie wyszedlem bez zalatwienia sprawy-czasami tylko wykonywalem tel. do mojego adwokata a tutaj .... sil mi brak i chyba to bedzie glowny powod przez ktory porzuce swietna prace w NL juz na wiosne:(
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Wto Wrz 15, 2009 8:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 9:19 pm   

Podoba mi sie architektura i budownictwo w Holandii.
Holandia jest rajem dla architektow i inzynierow budownictwa. :041:
Podobaja mi sie takze kobiety Holenderki , uwazam ze sa ladniejsze niz Polki.
I tak pozatym wielkich rewelacji w tym kraju nie ma.


Co to minusow:
FATALNE jedzenie , zal mi tych ludzi bo nigdy nie czuli smaku prawdziwego pomidora czy kartofla , nie jedli nigdy porzadnej kielbasy ani szynki.
Maja w sklepach jakies plastikowe jedzenie w kolorowych opakowaniach i to wszystko.
Nie podoba mi sie rowniez jak na kazdym kroku przeklinaja i to przeklinaja o wiele gorzej nie Polacy !!
Ostatnio zmieniony przez singelnl Wto Wrz 15, 2009 9:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 10:09 pm   

Najbardziej w holandii nie moge strawic tej ilosci wody ,kanał na kanale, w domu wilgoć ,łamanie w kosciach brrr..i mam wrazenie ze taki typowy holender(ka) jak mówi to sie ślini (??)
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Wrz 16, 2009 5:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 5:47 pm   

podoba mi sie legalnośc w dostepie do narkotyków ,prostytucji ,aborcji ,eutanazji :074:
 
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 6:06 pm   

bardzo mi pasuje fakt ze mogę się zwrócić do prawie każdego na ''ty'' uwielbiam to żadnego per pani per pan bleh!
a zakochałam się w sposobie traktowania mnie (bo zaraz się sypną obelgi ze to nie prawda itd, mowie o sobie ;p ) przez urzędników/lekarzy itp zawsze mili i kulturalni a czasem nawet pomocni hehe
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 9:37 am   

pani -puchatko Ja sie z Tobą zgadzam ,zawsze spotykam (jak dotąd) miłych i usmiechnietych ludzi Ale tu ciut ,ciut ,,poschlebiam,,(nie wiem czy tak mozna to nazwac?)
Jak Ty miła i usmiechnieta w stosunku do innych ? -to w drugą strone tez to działa ! :033:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group