NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Smieszne historie z NL i j.holenderskim
Autor Wiadomość
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 11:33 am   Smieszne historie z NL i j.holenderskim

Tak mi sie wlasnie dzisiaj przypomnialo, kiedy przejezdzalam obok Kamer van Koophandel moja smieszna historie.
Na prawie samym poczatku mojego pobytu w NL, kiedy szukalam pokoju i z moim poczatkowym holenderskim wytlumaczylam sobie ze KVK to jest jakas instytucja, ktora zajmuje sie sprzedaza pokoi (lub wynajmem)
(Kamer-pokoj / koop- kupic / no i ten handel) Nigdy na szczescie nie wybralam sie tam, aby zapytac czy maja dla mnie jakis pokoj do wynajecia.....chyba bym szybko stamtad wtedy uciekla :)

Nastepna historia ktora mnie rozbawila. Moja kolezanka, ktora przyjechala do mnie na kilka miesiecy zobaczyla raz furgonetki UPS (firma kurierska) i myslala ze jest to zaklad pogrzebowy ze wzgeldu na wyglad tej furgonetki, tu podaje link jak ona wyglada:
http://jcwinnie.biz/wordp..._hydralic_1.jpg
Takze bylo to dla niej zaklad pogrzebowy, ktory sie nazywal UPS (po polsku: ups...ktos umarl!) :) :)

I jeszcze jedna historia, ktora sobie przypomnialam, takze zabawna. Do mojej wlasnie wyzej wymienionej kolezanki przyjechalo kiedys dwoch kolegow z Polski na stopa. Mieli dojechac do Delft i jakos zadwonic gdzie sa. I zadzownili twierdzac ze sa pod jakas wielka firma co sie nayzwa TU.
(dla niewtajemniczonych byl to Techniczny Unwersytet, stad nazwa TU). Wiec oni mowil ze sa TU!!!! I my musialysmy ich znalezc, co nie bylo takie trudne :)


Zalozylam nowy temat z mysla, ze mozemy razem sie posmiac z naszych wpadek w Holandii lub gdzie indziej na swiecie z powodu nie zanjomosci jezyka lub innych zabawnych powodow :)

Takze wytezcie glowki i przypomnijcie sobie co was zabawnego spotkalo....bo ja mam dosc mowic tylko pracy i podatkach, itd.....

Pozdrawiam,
Anka
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 12:22 pm   

Mi sie od razu spodbalo Goede Morgen tylko wymawiane w slangu jako >>>cenzura<<<
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 6:26 pm   smiesznosci

moj znajomy pracowal kiedys z Turkiem ktory jak wracali z pracy wskazywal co jakis czas na mercedesa klasy s i mowil >>mooie auto, po powrocie do domu mowi do mnie : ...wiesz jezdzi ze mna jeden Turek do pracy i jak wracalismy pokazal mi chyba z 5-6 swoich prywatynych samochodow mercedesow i czemu on pracuje na szklrani skoro ma takie auta. na co ja parsknelam smiechem i wytlumaczylam co znaczy holenderskie MOOIE!! pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez agata Wto Lip 17, 2007 2:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 11:27 am   

hahaha no dobre to, az sie usmialam.... :D
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 2:09 pm   slowka

pracowalam kiedys z kilkoma Polakami przy robieniu bukietow. kiedys wola mnie kierownik- holender i pyta sie mnie co znaczy slowo Tak wiec mu odpowiedzialam. na co parsknal smiechem gdyz przed kilkoma minutami opowiadal dziewczynie co ma robic a ona caly cas odpowiadala mu tak ..tak..tak..i on myslam ze ona sie z nim bawi w zabawe typu pomidor a holenderskie TAK znaczy galaz, wiec usialismy sie razem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group