NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy sad w Pl moze sprawdzic moje zarobki???
Autor Wiadomość
beataw 
Gaduła
beataw

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 146
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 10:00 pm   czy sad w Pl moze sprawdzic moje zarobki???

witam szukam i szukam i nic nie moge znalac..
Mam takie pytanie dostalam papiery z Pl z sadu zeby wyslala im moje dochody z tad ale ja pracuje tylko w wekendy i kilka godzin w msc dostaje za to ok 300 euro ,wiec nie napisalam im ze pracuje tylko ze siedze w domu na utrzymaniu przyjaciela.
moj byly maz zamiast isc do pracy to siedzi w domu i chce odemnie kase w formie alimentow dlatego nie napisalam ze pracuje a moje pytanie dokladnie brzmi :
czy sad moze sam jakos sprawdzic czy mam dochody czy nie?? moze ktos juz mial do czynienia z tym ???
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 10:55 pm   

beataw,

Sad w Polsce moze i jest w stanie to zrobic
kiedys nie bylo takiej mozliwosci obecnie sa ( na szczescie)
Sad/y tworza tzw oddzial/y Wizytacyjne, oddzial ten pomaga sciagnac alimenty z zagranicy, co prawda to dlugotrwaly proces ale skuteczny

osoba zainteresowana przedstawia wyrok sadowy,
a organ ten zaklada sprawe sadowa w panstwie w ktorym znajduje sie dluznik....

zawsze tez
mozna powolac do oplat alimentacyjnych dziadkow
czyli rodzicow osoby uchylajacej sie od placenia alimentow

edit
http://www.rp.pl/artykul/..._zagranicy.html
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Wrz 24, 2009 11:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 11:33 pm   

Znajomy mial sprawe o alimenty w Holandii, ktora zona zalozyla w Polsce.
A sprawdzenie dochodow przez sad to zaden problem. Sad ma prawo do nr sofi, i po tym numerze sprawdza sie wszystkie dochody i cala historie zatrudnienia.
Sama bylam zdziwiona jak pani z ubezpieczalni (w Holandii) wstukala moj nr sofii w ich program i powiedziala mi gdzie pracowalam i jakie mialam kontrakty.
 
 
Gollum 
Poczatkujacy

Wiek: 57
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 27
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 7:43 am   

Problem tylko, czy sąd to zrozumie. Gdy ja się rozliczałem w Polsce na podstawie holenderskiego rocznego kwitu, w urzędzie skarbowym nie wiedzieli o co chodzi, a co mówić w sądzie.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 9:01 am   

Gollum, sady maja tez tlumaczy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
mariola 784 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 220
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 9:29 am   

Przeczytalam twoj post i wydaje mi sie ze masz problem i to nie maly .Niewiem czy masz rozwod?Zkogo winy to wszystko jest wazne Ale piszesz byly maz chce alimentow Napisalas do sadu ze przyjaciel w holandii cie utrzymuje ale czy w polsce doprowadzilas wszystkie sprawy do konca?Wydaje mi sie ze powinnas zalatwic wszystko od poczatku po kolei i do konca tylko takie rozwiazanie widze .Jezeli tego nie zalatwisz bedziesz ciagle placic .
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 10:58 am   

mariola 784, nawet jesli doprowadzi do konca a ona byla pierwsza zona tego pana , bedzie placila alimenty do mometu jak ten pan nie wezmie slubu lub sie nie zarejestuje w zwiazku z kims innym lub bedzie wiecej zarabial jak ona.

A na dodatek jest jeszcze jeden przepis ktory mowi : gdyby ten pan np. rozwiodl sie z jego 5 zona alimenty moze zadac zawsze od jego pierwszej zony. Tu w nl nawet jest tak ze jezeli pan pujdzie na zasilek to panstwo sciaga czesc zasilku od jego 1-szej zony. o ile ona ma dochody wyzsze jak minimum.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Wrz 25, 2009 10:59 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dorisben 
Super gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 1:36 pm   

a co jezeli jest rozdzielnosc majatkowa??
 
 
 
schelte 
Poczatkujacy

Wiek: 53
Dołączyła: 03 Maj 2009
Posty: 29
Skąd: warszawa-bussum
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 6:06 pm   czy sad moze sprawdzic

O alimenty mozna sie ubiegac od bylego malzonka(po prawomocnym orzeczeniu rozwodu) jesli rozwod nastapil bez orzekania o winie jednego ze wspolmalzonkow przez 5lat od wyroku ale ex-malzonek musi zostawac bez srodkow do zycia lub za malo zarabia jesli rozwod nastapil z winy jednego malzonka(np.Beataw byla winna rozpadu)to byly malzonek ma prawo do alimentow j.w ale do momentu ponownego zamazpojscia lub ozenku lub gdy zyje w konkubinacie.Moim zdaniem przedstaw swoje zarobki do sadu ale nie zapomnij wziac ze soba na rozprawe zaswiadczen o;ile wynosi czynsz,prad,gaz,ubezpieczenie itd.najlepiej jak bedziesz miala przy sobie tez kopie tych dokumentow i zlozysz je jako dowod w sprawie im wiecej kwitow masz tym wiecej argumentow na to,ze nie stac cie na utrzymywanie tego pana.Aha,lepiej staw sie na rozprawe bo sad moze bez twojego udzialu orzec wyrok i najczesciej bywa ,ze na niekorzysc strony.Beata
_________________
vaneldyk
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 11:05 pm   

Generalnie jest tak jak napisała koleżanka wyżej, do tego ważną sprawą jest z jakiego powodu Twój były życzy sobie alimentów, ciężka choroba, opiekuje się niepełnosprawnym dzieckiem etc. Ja miałem też założoną sprawę o alimenty dla mojej ex, i przegrała z kretesem, miała po prostu lenia żeby iść do pracy, i tak to mniej więcej sąd uzasadnił.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 8:38 am   

Dorisben, nawet jesli jest rozdzielnosc majatykowa
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group