NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pyt. warunki dodatk. przy bijstand
Autor Wiadomość
Jamajka 
Poczatkujacy

Wiek: 51
Dołączyła: 12 Paź 2009
Posty: 12
Wysłany: Pon Paź 12, 2009 8:09 pm   Pyt. warunki dodatk. przy bijstand

Witam wszytkich!
Chciałabym zasięgnąć waszej porady (z reguły u źródła lub na rózych forach znajdowałam odpowiedzi na moje pytania, ale w tym wypadku źródło odpada ;) gdzie indziej także nie znalazłam potrzebnego info).
Jestem w NL od dwóch lat. Przez 1,5 roku pracowałam, ale kilka m-cy temu straciłam pracę (recesja,etc…) i od ok. 2 m-cy pobieram bijstand + uczę się w szkole językowej (koszty refundowane przez gminę). Szczęście w nieszczęsciu, jak mawiają - to najlepsza opcja dla mnie ( nie udało mi się znaleźć konkretnej pracy ). No i biorąc pod uwagę, że uczyłam się we własnym zakresie języka nl (do tej pory, jeśli coś załatwiam - mówię po angielsku - tak mi jest łatwiej i wiem , że gramat. poprawniej i co najważniejsze zrozumieją mnie dobrze) jest to dla mnie okres, kiedy mogę w ciągu 1,5 roku zrobić postępy, jakie sama osiągnęłabym przez 5,6 kilka lat jak sądzę.
OK - krócej:
Moje pytanie:
W momencie, kiedy wypłacany jest mi bijstand (o ile nie mam innego płatnego zajęcia) comiesięcznie wypełniam druk, gdzie informuję gminę o kilku istotnych faktach, a między innymi - czy posiadam jakiś dodatkowy “incom”. Nie posiadam.
Jednak ostatnio pokusiłam się o comiesięczne dofinansowanie “zorgtoeslag” (kwota bijastandu jest niewystarczająca, biorąc pod uwagę utrzymanie samodzielnie mieszkania - czynsz + koszty życia…reszta).
OK. Naliczono mi comiesieczną kwotę dofinansowania wypłacaną zaliczkowo co m-c oraz nadpłacono należność od początku roku.
Moje pytanie brzmi, czy jeśli rozliczę sie z urzędem podatkowym również co do zwrotu w tym temacie za rok poprzedni 2008, co wiem,że mogę zrobić ( czekam z tymi paroma kliknięciami do momentu kiedy będę pewna to powinnam INFORMOWAĆ O WPŁYNIĘCIU podatkowo MOJEJ należności na konto gminę jako dodatkowy incom, wpływ. Jak i czy powinnam była poinformować w formularzu o wpływie z nadpłatą za ten rok?
Nie chciałabym zapłacić kary (słowo “boete” już poznałam płacąc mandaty, boli, oj boli) a te pieniadze, jak mi się wydaje należą mi się w taki sposób, w jaki przez 1,5 roku ja płaciłam w Holandii podatki i w jaki - mam nadzieję ;) , będę to za jakiś czas znowu robić, mając dobrą pracę.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję za radę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group