NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak posługiwać się tabelami Loonbelasting?
Autor Wiadomość
luk28 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 9
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 5:53 pm   Jak posługiwać się tabelami Loonbelasting?

Witam, mam podobną ilość przepracowanych godzin a wypłaty znacznie się różnią np za 15 godzin mam 106 a za 17, 5 mam 105 euro. Czy to możliwe? Godziny te same żadnych nadgodzin zwykły tydzień i też dwa dni przepracowane w obu przypadkach.

Teraz pytanie gdzie jest wałek?

Z paska wynika, że Vakantiegeld i Vakntiedagen są dodawane do wypłaty. O ile podatek za nadgodziny wiem, że wynosi 42% i jest rezerwowany od razu a potem zwracany wraz ze zwrotem z podatku to nie wiem na jakiej zasadzie obliczają wynagrodzenie netto za zwykłe godziny.

Na pasku jest Tabeloon a potem Loonbelasting tabel dokopałem się do jakichś tabelek i rzeczywiście jest jakaś biała i zielona tabela ale nie mogę pojąć jak ją zastosować.

Znalazłem na forum sposób obliczania na podstawie podatku czyli 33% i 42% i jak pisałem o ile podatek za nadgodziny i ubezpieczenie (Bijdrage ZvW) się zgadza to za normalne godziny wychodzą głupoty.

A więc co to jest Loonbelasting tabel? Co to za tabela? Jak ją stosować?
Ostatnio zmieniony przez luk28 Wto Lis 10, 2009 5:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 6:09 pm   

Polecam www.loonwijzer.nl
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
luk28 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 9
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 7:06 pm   

Ale co mi da ten kalkulator liczyłem już na nim chyba we wszystkie strony i za każdym razem wychodzi co innego. Musze wiedzieć co to za tabele i jak sie to liczy...

Ale jeśli dodam te potrącenia to wychodzi dokładnie płaca brutto czyli jeśli mam te potrącenia na pasku to dostane zwrot tego potem? Jak to rozumieć? Ktoś pisał na forum, że np. reszte pieniedzy za nadgodziny dostaje sie wraz ze zwrotem z podatku o ile nie przekroczymy dalszego progu podatkowego czy to prawda?

Dzięki za odp. :)
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 12:47 am   

Loonbelastingtabel jest to tabela, która pokazuje w którym z 4 progów się znajdujesz. Im większe zarobki, tym większe opodatkowanie. Poniżej jak ta tabela wygląda:

http://www.belastingdiens...rig2007-09.html

Dolna część pokazuje oprocentowania, czyli ile i za co.

To tylko dotyczące tabeli, bo nie jestem za bardzo w temacie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group