NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Lis 22, 2009 1:21 pm
Jadę szukać pracy- pobyt powyżej 3 miesięcy -mam kilka pytan
Autor Wiadomość
thabaka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Lis 2009
Posty: 1
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 12:25 pm   Jadę szukać pracy- pobyt powyżej 3 miesięcy -mam kilka pytan

Witam,

jestem swiezynka na tym forum, witam wszystkich:)

Za miesiac planuje wyjechac do NL szukac sobie pracy (mam wyzsze wyksztalcenie i kilka pomyslow na siebie na miejscu). Planuje pobyt dluzszy niz 3 miesiace - a po zatrudnieniu to na pewno na kilka lat. W tej chwili jestem na bezrobotynm tu w kraju.

Znalazlam w sieci m.in. informacje ze:

Pobyt powyżej 90 dni. Prawo pobytu na okres przekraczający trzy miesiące uzyskują obywatele UE:
• mający wystarczające środki utrzymania dla siebie i członków swojej rodziny, aby nie stanowić podczas swego pobytu obciążenia dla systemu pomocy społecznej goszczącego państwa członkowskiego, oraz mający pełne ubezpieczenie zdrowotne;

Czy oznacza to, ze moge wyjechac na ubezpieczeniu polskim i wykupic sobie ubezpieczenie zdrowotne co miesiac w NL? Jak urzad meldujacy mnie w NL stwierdzi, ze mam wystarczajace srodki finansowe by sobie pokryc to ubezpieczenie? (przypuszczam, ze zanim sie zamelduje i otrzymam SOFI musze wykupic ubezp. zdrowotne?).

W jakiej kolejnosci powinnam zalatwiac te formalnosci? Czy oprocz rejestracji w gminie, zameldowania i ubezpieczenia potrzebuje cos jeszcze? (zanim otrzymam prace?).

Bede ogromnie wdzieczna za nakierowanie mnie na wlasciwe tory:)
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 12:33 pm   Re: Jadę szukać pracy- pobyt powyżej 3 miesięcy -mam kilka p

Moze sprobuj przeszukac forum, tam znajdziesz wiele ciekawych i przydatnych informacji.

Przy meldowaniu w gminie nikt nie bedzie sprawdzal stanu twoich finansow, ale zeby sie zameldowac musisz miec kontrakt na mieszkanie. A zeby miec mieszkanie z zameldowaniem, to nie jest zawsze takie proste. Ogolnie podaz mieszkan do wynajecia nie jest duza, a do tego czesto maja zaporowe ceny. Poza tym mozesz miec problem z wynajeciem, jak nie bedziesz miala kontraktu na prace i przyjedziesz tu jako bezrobotna, bo nie bedzie cie stac na taki wynajem. A probowalas poszukac pracy z Polski w Holandii? Jak juz sie zameldujesz, to bedziesz musiala wystapic o ubezpieczenie zdrowotne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group