NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chce odebrac matce dziecko!!!
Autor Wiadomość
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 9:38 am   Chce odebrac matce dziecko!!!

Moi drodzy, kiedys wypowiedzialam sie ze nie wierze ze ot tak mozna zabrac matce dziecko! Jakze sie mylilam....
Chcialabym wam przedstawic sprawe mojej znajomej. Obydwie pochodzimy z wioski pod poznaniem, Ania jest starsza odemnie o kilka lat. Co moge powiedziec o Ani: grala na organach na moim slubie, dziewczyna pozadna, ustatkowana, utalentowana nie tylko muzyczie ale i jezykowo- absolwentka germanistyki, nauczycielka w gimnazjum. I moglabym sie o niej w samych pozytywach rozpisywac, bo Ania jest naprawde dobrym czlowiekiem! Bobozna, tylko nie rozumiem dlaczego Bog ja tak karze.....

Co sie stalo i dzieje z Ania:

prosze zobaczcie jakie sa roznice w mediach w pl a nl.

i z gory prosze ze jesli ktos z was znalazl by info o ani w necie wklejajcie.

tagi: Anna Chmielewska, Dennis Vermeulen, Ebi

http://poznan.gazeta.pl/p...a_o_Ebiego.html - z polski

http://wyborcza.pl/1,7548...ias=4&startsz=x - tez z pl

no i holenderska wersja:

http://childrescue.wordpr...oering-beloond/
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
martaa84 
Gaduła
pozdrawiam marta

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 122
Skąd: den haag/slask
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 10:49 am   

Przykre:(
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 11:16 am   

Tu chyba nie ma mowy o "zabieraniu" matce dziecka, tylko o decydowaniu komu naleza sie prawa rodzicielskie. Jesli oboje rodzice sa zdrowi i w stanie zajmowac sie dzieckiem (btw nie nazwalabym tej pani ustatkowana) to logiczne chyba, ze oboje rodzice maja prawo do opieki. I jak Ty sobie wyobrazasz ta sytuacje? Tak jak ojciec powiedzial "chyba nikt nie oczekuj od mnie, ze wyprowadze sie do Polski". No coz, trzeba bylo mysle troche wczesniej co sie stanie z dzieckiem, jesli rodzice dwoch zupelnie innych narodowosci ostatecznie sie rozejda. Najlepsza opcja byloby chyba (wd mnie) gdyby ojsciec placi; alimenty matce, ktora z tych alimentow bedzie mogla utrzymac sie na terenie Holandii. Wedy oboje rodzice beda mieli mozliwosc regularnie widywac syna. A zagranie tylu "biore dziecko i spieprzam do Polski" jest raczej nie na miejscu...
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 12:05 pm   

Jak wracasz do domu a tu masz zamki w drzwiach wymienione i jedyna mozliwoscia porozumienia sie z mezem jest rozmowa przez domofon, to co lepiej jej bedzie na ulicy w holandii? czy w domu w pl? Ona nie spiepszyla do polski ona wyjechala bo nie miala gdzie sie podziac po tym jak Dennis ja wywalil z domu (zreszta po raz 3)
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 2:18 pm   

http://www.niedziela.nl/p...aca-do-holandii

http://poznan.gazeta.pl/p...ego_Ebiego.html

http://gniezno.naszemiast...cyzje,id,t.html

http://wiadomosci.gazeta....i__Do_ojca.html
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Czw Gru 17, 2009 2:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 2:20 pm   

Kazdy kij ma dwa konce........Ona po prostu zarzadala za duzo alimentow 1500 euro ,to troche duzo i facet sie wkurzyl i jeszcze chce w Polsce mieszkac
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 2:39 pm   

Wiem jacy sa holendrzy , zeby tylko wyszlo na jego to oni jak aniolki , oczernia kazdego zeby tylko nikt sie jego nie czepial .
Z drugiej strony 1500 euro alimentow to troche przesada,przeciez mozna dziecko dac do zlobka czy przedszkola i samemu isc do pracy.

Raczej o uprowadzeniu dziecka tu nie moze byc mowy, ta pani ma pelne prawa rodzicielskie i ojciec musial wyrazic zgode na dopisanie syna do paszportu matki ( sorry , nie mam dzieci wiec nie wiem czy teraz sie dopisuje czy dziecko w tym wieku dostaje swoj paszport ).

Jednak zawsze na czyms takim najpardziej poszkodowane sa dzieci.

Monika
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 2:46 pm   

w holandii nie dopisuje sie dziecka do paszportu... ale na wydanie paszportu musi byc zgoda obu rodzicow... bo oboje maja prawa rodzicielskie...
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 3:38 pm   

to ja mam takie pytanie (niech to bedzie teoretyczne pytanie, bo nie powiem ile Pan Dennis ma miesiecznego zarobku): powiedzmy ze wasz maz zarabia 10.000 euro m-c czy kwota 2000 e jest wygorowana na alimentacje? Jak to wyglada czy alimentacja nie jest zalezna od zamoznosci malzonka? czy 1500e na dziecko i zone to zbyt duzo? tak jesli sie ma standardowe zarobki!

i czy czasmi jesli ebi bedzie u ojca temu nie przyznane zostana profity z ,,samotnego rodzica"?
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
Ostatnio zmieniony przez lusia0101 Czw Gru 17, 2009 3:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 3:45 pm   

lusia0101,
Cytat:
Jak to wyglada czy alimentacja nie jest zalezna od zamoznosci malzonka


temat o alimentach

http://forum.niedziela.nl...menty++holandii
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 3:55 pm   

Duuvelke napisał/a:
w holandii nie dopisuje sie dziecka do paszportu... ale na wydanie paszportu musi byc zgoda obu rodzicow... bo oboje maja prawa rodzicielskie...

w Holandii dopisuje sie dziecko do paszportu ,ja mam wszystkie dopisane .Trzeba miec zgode ojca na pismie i dzieci przyprowadzic z soba
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 4:13 pm   

paszporty:

dzieci mozna dopisac do paszportu.

ale ja nie rozumiem czegos? dziecko urodzone w nl przejmuje obywatelstwo po rodzicach, o co chodzi z tymi paszportami? moje dzieci maja obywatelstwa i polskie i holenderskie, paszport mam tylko dla nich holenderski, to co ja sama z dziemi nie moge sie po unii poruszac jesli ja mam polski paszport a dzieci holenderski? prosze o nakierowanie na odpowiedni temat jesli zaczelam dyskusje a taki temat juz istnial.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Gru 18, 2009 8:30 am   

MAARIT napisał/a:
w Holandii dopisuje sie dziecko do paszportu


masz racje... my nie dopisalismy do meza... bo bylo to nie wygodne w naszej sytuacji... ja nie moglam dopisac, bo mam polskie obywatelstwo... a syn ma niderlandzkie... chyba stad ubzduralam sobie, ze nie mozna...

co do podrozy z dzieckiem po europie... to oboje rodzice musza wyrazic zgode, bo oboje maja prawa rodzicielskie...

jesli dzieci nie sa zapisane w polskim rejestrze tzn. nie podalo sie w polsce, ze masz dzieci to one nie maja obywatelstwa polskiego.. tak jak moj syn, ktory ma tylko niderlandzkie obywatelstwo, bo tylko tutaj jest zarejestrowany...
 
 
corban 
Poczatkujacy
corban

Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 8
Wysłany: Pią Gru 18, 2009 9:50 pm   

A wlasnie ze tu chyba sie nie zgadza co mowisz,automatycznie ma dziecko polskie obywatelstwo,jesli mama jest polka,sprawdz sobie w gminie.
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pią Gru 18, 2009 10:17 pm   

Duuvelke napisał/a:
jesli dzieci nie sa zapisane w polskim rejestrze tzn. nie podalo sie w polsce, ze masz dzieci to one nie maja obywatelstwa polskiego..


corban napisał/a:
automatycznie ma dziecko polskie obywatelstwo,


Nie rozumiesz ze to dziecko w takim przypadku tak jakby w polsce nie istnieje ? To jak ma miec polskie obywatelstwo...mammia mia...
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group