NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z Pracodawca!!!!
Autor Wiadomość
Michał88 
Poczatkujacy
Górnik Zabrze


Wiek: 35
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: Sośnica
  Wysłany: Śro Sty 13, 2010 10:16 am   Problem z Pracodawca!!!!

witam potrzebuje jakis numer badz numery do inspekcji pracy ktora moze zajac sie oszustami z almere.Pracuje od wrzesnia w posredniku pracy co miesiac mialem wielkie problemy z dostaniem pieniedzy na czas trzeba bylo sie wrecz kłucic o kase w grudniu moj pracodawca myslał ze po przyjezdzie z polski zapomne o swoich godzinach i policzyl mi o 30h mniej jak to zobaczylem postanowilem zrobic maja wojenke powiedzialem szefowi ze jak nieznajdzie tych godzin to zadzwonie do arbeidinspection za 5min dostalem telefon z biora ze godziny sie jednak znalazły ale na koncie dalej jak bylo pusto tak jest do teraz. po pracy tego samego dnia dostalem wiadomosc od szefa ze mam wolne! zadzonilem do almere do szefa tam gdzie pracowalem i zapytalem sie z jakiego powodu siedze w domu a on odpowiedzial ze robie za duzo zametu i firmie i podburzam innych polaków a jak tylko chcialem dostac moje wlasne przepracowane pieniadze i teraz potrzebuje jakis porad co moge w takiej sytuacji jeszcze zrobic z góry dziekuje
_________________
TORCIDA GLIWICE \G/
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 10:33 am   

sprobuj w SNCU - tel. 0800 – 7008 (rowniez w jezyku polskim)
strona: http://sncu.nl/PL/Default.aspx
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
mimi1982 
Nieśmiały użytkownik
Razi mnie fałsz

Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 83
Skąd: Haarlem
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 12:58 pm   

post nie na temat edytowany
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Sty 15, 2010 11:33 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 7:46 pm   

to dobrze ci powiedzial. jak cos sie chce dostac to sie idzie i spokojnie rozmawia a nie potem cwaniakuje ,, ze zrobilem moja wojenke".
teraz co? strach w oczka zajrzal ze szefuncio w cholere poslal to albo bedziemy sie slaniac na kolankach albo pomocy szukac po wszystkich instytucjach. za co? za glupie 8,50 na godzine?

jak by te twoje biuro bylo takie zle to ja osobiscie bym juz dawno napisala co to za straszni oszusci, gdzie maja siedzibe, zebralabym 1500 osob (polakow) i poszla z pochodniami i widlami do siedziby!

... sorry adm.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 8:23 pm   

lusia0101 napisał/a:
to dobrze ci powiedzial. jak cos sie chce dostac to sie idzie i spokojnie rozmawia a nie potem cwaniakuje ,, ze zrobilem moja wojenke".
teraz co? strach w oczka zajrzal ze szefuncio w cholere poslal to albo bedziemy sie slaniac na kolankach albo pomocy szukac po wszystkich instytucjach. za co? za glupie 8,50 na godzine?

jak by te twoje biuro bylo takie zle to ja osobiscie bym juz dawno napisala co to za straszni oszusci, gdzie maja siedzibe, zebralabym 1500 osob (polakow) i poszla z pochodniami i widlami do siedziby!

... sorry adm.


lusia0101, swoje prawa nalezy egzekwowac, bez wzgledu na kwote.
Ja nie twierdze, ze z marszu trzeba robic wojne ale sprawy nalezy wyjasnic i jezeli pracodawcy notorycznie uchylaja sie od placenia zgodnie z przepisami, to sprawe nalezy zglosic do odpowiednich instancji.
Niestety wciaz jest za duzo takich biur, ktore traktuja Polakow jak tania sile robocza.
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 8:32 pm   

jagoda zgadzam sie z toba. troche mnie ponioslo, ale wiesz jak czytam juz na niedzieli po raz 100 jedno i to samo to az mnie dobija. patrz:

Michał88 napisał/a:
Pracuje od wrzesnia


wrzesien, pazdziernik, listopad, grudzien - 4 miesiace, jakby mi osobiscie bylo tak zle w danej firmie to bym wypowiedzenie zlozyla! Pozatym ciekawe jaki ma tenj pan kontrakt coi tam konkretnie jest w nim napisane o wyplatach. w jakim terminie. jak widze to wszystkie pieniadze otrzymal.

Michał88 napisał/a:
w grudniu moj pracodawca myslał ze po przyjezdzie z polski zapomne o swoich godzinach i policzyl mi o 30h


a moze on zle werkbrieve wyplenil? moze byla jakas pomylka? nie oszust poprostu!

Michał88 napisał/a:
postanowilem zrobic maja wojenke

tutaj jak w twoim powyzszym poscie zgadzam siew w 100%

ja osobiscie chcialabym wiedziec co to za biuro. dlaczego, wiele biur ma juz certyfikaty, ba wiele ma bardzo dobra opinie wsrod holendrow i polakow, ale zawsze znajda sie buraki, zreszta co ja bede sie rozpisywala juz madrzejsze glowy od mojej przedstawily swoje opinie w innych tematach.

i tutaj zapewnie zaraz bede zlinczowana ze staje po stronie tych zlych. ja pom zadnej stronie nie staje, ale poprostu czasami szlag mnie trafia...
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
Ostatnio zmieniony przez lusia0101 Śro Sty 13, 2010 8:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
1Prawdomówca1 
Poczatkujacy
Kodeks Hammurabiego

Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 8:34 pm   Odpowiem

zaq napisał/a:
sprobuj w SNCU - tel. 0800 – 7008 (rowniez w jezyku polskim)
strona: http://sncu.nl/PL/Default.aspx


Tam nie ma sensu dzwonić, szkoda kasy.
Napewno nie dostaniecie potrzebnych informacji w tym miejscu.
Zadzwoniłem tam z ciekawości, po usłyszeniu co ta pani mówiła zbierało mi się na śmiech.

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 8:38 pm ]
lusia0101 napisał/a:
to dobrze ci powiedzial. jak cos sie chce dostac to sie idzie i spokojnie rozmawia a nie potem cwaniakuje ,, ze zrobilem moja wojenke".
teraz co? strach w oczka zajrzal ze szefuncio w cholere poslal to albo bedziemy sie slaniac na kolankach albo pomocy szukac po wszystkich instytucjach. za co? za glupie 8,50 na godzine?

jak by te twoje biuro bylo takie zle to ja osobiscie bym juz dawno napisala co to za straszni oszusci, gdzie maja siedzibe, zebralabym 1500 osob (polakow) i poszla z pochodniami i widlami do siedziby!

... sorry adm.


Zastanowiłaś się nad tym co piszesz?
Co Tobie albo jemu da napisanie o tym?
_________________
Prawdomówca
(alea iacta est...)
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 8:43 pm   

Nic, ulzylam sobie na bezbronnych.

Bo nasi oszukani rodacy mysla ze zadzwonia do sncu i ci od razu wszystko zostawia i pobiegna (jak napisalam) z pochodniami do biura. sncu jak w koncu zajmie sie twoja sprawa to w pierwszym rzadzie zadzwoni do pracodawcy zeby porozmawiac o tych ,,oszustwach". Jak myslicie ile juz oszukanych nadzwonilo do sncu z >>>cenzura<<< bo zaba kogos zadusila w gardle? Ja rozumiem oszustwa na skale masowa, ktore sa naprawde oszustwami, ale prosze was bardzo...
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 9:37 pm   

1Prawdomówca1, nie mialem potrzeby tam dzwonic, wiec nie wiem na ile sa pomocni. ale numer jest darmowy, wiec nie zaszkodzi sprobowac. moze w innej sprawie powiedza cos sensownego :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
1Prawdomówca1 
Poczatkujacy
Kodeks Hammurabiego

Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 11:42 pm   Cogito ergo sum

lusia0101 napisał/a:
Nic, ulzylam sobie na bezbronnych.

Bo nasi oszukani rodacy mysla ze zadzwonia do sncu i ci od razu wszystko zostawia i pobiegna (jak napisalam) z pochodniami do biura. sncu jak w koncu zajmie sie twoja sprawa to w pierwszym rzadzie zadzwoni do pracodawcy zeby porozmawiac o tych ,,oszustwach". Jak myslicie ile juz oszukanych nadzwonilo do sncu z >>>cenzura bo zaba kogos zadusila w gardle? Ja rozumiem oszustwa na skale masowa, ktore sa naprawde oszustwami, ale prosze was bardzo...


Po 1 się nie dzwoni, tylko składa na piśmie oraz domaga sie odpowiedzi w ten sam sposób.
Taka sytuację zgłasza sie w związkach zawodowych albo w SIOD.
http://translate.google.p...3Dpl%26hs%3DaEX
Po 2 najpierw skontaktować się z właścicielem firmy i opisać sytuację, jeżeli Ciebie nie wysłucha to bęziesz miał winnego.
Po 3 takie sprawy najlepiej załatwiać w inny sposób, ale o tym nie bede sie wypowiadal....
Co do SNCU szkoda kasy na telefon tam...
Koleżanka zapewne w polu pracuje?
_________________
Prawdomówca
(alea iacta est...)
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sty 14, 2010 10:25 am   

lusia0101 napisał/a:
Nic, ulzylam sobie na bezbronnych.

Bo nasi oszukani rodacy mysla ze zadzwonia do sncu i ci od razu wszystko zostawia i pobiegna (jak napisalam) z pochodniami do biura. sncu jak w koncu zajmie sie twoja sprawa to w pierwszym rzadzie zadzwoni do pracodawcy zeby porozmawiac o tych ,,oszustwach". Jak myslicie ile juz oszukanych nadzwonilo do sncu z >>>cenzura bo zaba kogos zadusila w gardle? Ja rozumiem oszustwa na skale masowa, ktore sa naprawde oszustwami, ale prosze was bardzo...


Co miesiac musial dzwonic i sie prosic o SWOJE pieniadze. Chyba kazdy z nas mial w zyciu sytuacje, gdzie sie np komus pozyczylo pieniadze, a potem trzeba bylo lazic za pozyczkobiorca i upraszac sie o laskawy zwrot wlasnych pieniedzy. Tutaj nie pozyczka, ale efekt podobny. Autor cos wypracowal a tamci robia REGULARNE problemy z wynagrodzeniem. Wg mnie nie powinien miec zadnych wyrzutow sumienia i dobrze, ze robi wojenki. Zastanow sie co by bylo, gdyby ludzie regularnie tylko upominali sie o pieniazki, nie robiac wojen. Czlowiek sie upomni, to placa. Czlowiek sie upomina regularnie, az pewnego razu zapomni, to nie placa, bo nie ponosza zadnych konsekwencji i wychodza bez zadnych nerwow ze swojej strony na dodatkowy plus.

To tak, jakbys chciala karac zlodzieja jedynie konfiskata skradzionych rzeczy. Kradnie telewizor, jest zlapany, wiec zabieraja telewizor i puszczaja wolno. Ale co ktorys raz mu sie uda i nie ponoszac dodatkowej kary, bedzie tak dalej robil.
_________________
Dumny Polak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group