NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcyza
Autor Wiadomość
kpereszczak 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 6:29 pm   Akcyza

Czesc wszyskim
Jakos nigdzie na forum nie moge znalezc o akcyzie za samochody sprowadzone z Holandii :( ( Moglby mi ktos powiedziec ile wyniesie mnie akcyza za samocho pozyzej 2 litrow?? na niektorych stronach pisze ze 13% a na niektorych ze 18%. to jak to wkoncu jest??
moze podam konkretny przyklad samochodu: Volvo V70, 1998r, 2.5l., cena: 3000euro.
ile akcyza wyniesie za ten samochod?? czy jest taka mozliwosc co kiedys ktos mi powiedzial ze np. sprzedawca na umowie napisze fikcyjna mniejssza cene samochodu i wtedy akcyza bedzie mniejsza??
pozdr
Kamil
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 6:37 pm   

Akcyze placisz od wartosci rynkowej auta a nie od ceny na umowie.
Akcyza od auta z silnikiem >2l wynosi 18.6%. Reguluje to dzial V. ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11). art 105
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Wto Sty 12, 2010 6:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kpereszczak 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 6:43 pm   

m4rcin napisał/a:
Akcyze placisz od wartosci rynkowej auta a nie od ceny na umowie.
Akcyza od auta z silnikiem >2l wynosi 18.6%. Reguluje to dzial V. ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11). art 105

dzieki za szybka odpowiedz :) jest jakas stronka sprawdzona przez Ciebie na ktorej moge sprawdzic wartosc rynkowa samochodu??
pozdr
Kamil
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 6:47 pm   

UC korzysta chyba z eurotax'u.
Tutaj masz darmowe wyceny: http://eurotax.pl/P/fzgratis/index.php niemniej te darmowe sa mocno orientacyjne
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
kpereszczak 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 6:53 pm   

m4rcin napisał/a:
UC korzysta chyba z eurotax'u.
Tutaj masz darmowe wyceny: http://eurotax.pl/P/fzgratis/index.php niemniej te darmowe sa mocno orientacyjne

dzieki za ta stronke, ogolnie zabardzo nie wiem jak na niej to obliczyc bo nie ma akurat tego samochodu ktory chce kupic. :( ( moze ktos mi pomoze go wycenic (podac orientacyjnie wielkosc akcyzy...), juz wczesniej podalem co to za samochod bedzie...
pozdr
Kamil
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 7:06 pm   

Poszukaj w ubezpieczalniach sprzedajacych polisy online... Kiedys w allianz pokazywalo wartosc auta do polisy ;]
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
kpereszczak 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 7:19 pm   

m4rcin napisał/a:
Poszukaj w ubezpieczalniach sprzedajacych polisy online... Kiedys w allianz pokazywalo wartosc auta do polisy ;]

ok, dzieki, poszukam...
pozdr
Kamil
 
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 6:17 pm   

Nie wiem, jak to wygląda z autem kupionym w Niemczech i rejestrowanym w PL, ale akcyza płacony była od ceny podanej na umowie. :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 7:46 pm   

Tak bylo. Ale sie zmienilo bo ludzie przeginali i kupowali np. roczne A8 za 100euro.

"AKCYZA NA SAMOCHODY OSOBOWE
Od 19 lipca 2008r. akcyza na samochody osobowe bedzie wyliczana, nie jak to bylo do tej pory na podst. wartosci z umowy kupna, ale na podst. rynkowej wartosci - sprawdzanej w tabelach INFOEXPERT"
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Iras 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 65
Skąd: Limburgia
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 11:46 pm   

Ja niedawno to przechodziłem.Alfa Romeo 146 1,6 TS wartośc na umowie 2000eu.Akcyzę obliczyłem samodzielnie od w/w kwoty.W UC zaokrąglili tylko do pełnych pln .Urzędnik coś tam sprawdzał na komputerze i było ok.
Tutaj info UC dot wys akcyzy:
Tryb weryfikacji podstawy opodatkowania samochodów przywożonych do Polski z innych krajów członkowskich lub sprzedawanych na terenie kraju przed ich I rejestracją.
Weryfikacja odbywać się będzie - podobnie jak w przepisach o podatku od czynności cywilnoprawnych - z wykorzystaniem komputerowego systemu INFO-EKSPERT przez organy podatkowe dla określenia czy wartość pojazdu wykazana w deklaracji podatkowej znacznie odbiega od średniej wartości rynkowej tego samochodu.
Jeśli nie będą istniały uzasadnione przyczyny tego stanu rzeczy wówczas podatnik będzie wzywany do zmiany wysokości podstawy opodatkowania. Jeśli nie dokona takiej zmiany wszczynane będzie postępowanie podatkowe, którego celem będzie określenie wysokości podstawy opodatkowania, a w konsekwencji określenie zobowiązania w podatku akcyzowym. Jeżeli organy podatkowe zasięgać będą opinii rzeczoznawców w tym zakresie, to wówczas jeśli wysokość podstawy opodatkowania zadeklarowana przez Podatnika odbiega względem wartości wskazanej przez biegłego co najmniej 33%, to koszty opinii poniesie Podatnik na podstawie art.104 ust.10 ustaw o podatku akcyzowym.
:039:
_________________
Pozdrawiam!
Jeśli czegoś nie ma w necie - znaczy nie istnieje!
Ostatnio zmieniony przez Iras Śro Sty 13, 2010 11:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Czw Sty 14, 2010 1:13 am   

A jak wygląda w odwrotna strone ? Gdybym auto z Polski chciała tu zarejestrowac ? auto - Opel Omega 2.0 . Wartosc na umowie 500 euro . Chłopaki -bo ja sie na tym wszystkim nie znam-co radzicie ? Zostac na pl blachach ( wiem o konsekwencjach ) ?
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Sty 14, 2010 7:51 am   

Mariola101, tu ci dokladnie wylicza ile to auto kosztowalo przy zakupie i dopiero od tej kwoty bedzie obliczony BPM. Umowa nie ma na to wplywu.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Sty 14, 2010 1:05 pm   

Iras napisał/a:
Ja niedawno to przechodziłem.Alfa Romeo 146 1,6 TS wartośc na umowie 2000eu.Akcyzę obliczyłem samodzielnie od w/w kwoty.W UC zaokrąglili tylko do pełnych pln .Urzędnik coś tam sprawdzał na komputerze i było ok.:


Wiec sprawdzil w systemie, wartosc auta miescila sie w widelkach wiec OK.
Co innego jakbys przyniosl umowe na €100
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Sty 14, 2010 1:17 pm   

Mariola101 napisał/a:
A jak wygląda w odwrotna strone ? Gdybym auto z Polski chciała tu zarejestrowac ? auto - Opel Omega 2.0 . Wartosc na umowie 500 euro . Chłopaki -bo ja sie na tym wszystkim nie znam-co radzicie ? Zostac na pl blachach ( wiem o konsekwencjach ) ?


http://www.autoweek.nl/bpmcalculator.php i policz sobie. Jesli auto jest starsze niz 100 miesiecy BPM nie bedzie/bedzie groszowy
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Sty 14, 2010 1:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group