NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeslyka z USA
Autor Wiadomość
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
  Wysłany: Sob Sty 23, 2010 5:53 pm   Przeslyka z USA

W grudniu zamowilam dla meza USB Appel z cala kolekcja Beatles, zamowilam w pospiechu bo jest to edycja limitowana. Do tej pory nic nie dotarlo.
Wyslalam e-mail z zapytaniem, odpowiedz .: wyslano 17 grudnia, nie moge paczki sledzic, czas przesylki do 5ciu tygodni. Zaczelam szukac informacji w necie i co znalazlam :021: duane, beslating itp. calkiem o tym zapomnialam bo nigdy zakupow w USA nie robilam .


Czy ktos z Was robil kiedys zakupy za oceanem , za kwote wyzsza niz 150 € ?
Jak dlugo czekaliscie na przesylke ?

Kazde info mile widziane :039:
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 7:22 pm   

w zeszlym roku kwote te podniesiono do 640 euro mozna bez oplacania cla sprowadzc z zagranicy , moze napisz maila tam gdzie zamawialas

monika
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 7:58 pm   

ja w zeszlym roku (we wrzesniu) zrobilem zakupy za $350. przesylka doszla w 4 dni, ale jakos tydzien pozniej doszedl rachunek za oplate celna (okolo 50e).
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 12:01 pm   

mavd, pisalam do nich tydzien temu, to co odpisali pisalam wyzej. Wiec nie wiem jak dlugo mam jeszcze czekac, jesli nie dojdzie to czy dam rade cofnac tranzakcje w moim banku ? :?
 
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 12:39 pm   

No chyba ,ze ktos przykleil sie do tej paczki podczas transportu.
:072: placilas kredytowka?
A tak powaznie ,jak moja szefowa cos zamawiala w USA i placila ale nie otrzymywala paczki, dzownila do centrum obslugi klienta (karty kredytowe) i mowila,ze zaplacila a towaru nie otrzymala.Potem to oni sami sprawdzali po przeslaniu dowodu zakupu faxem.I jezeli potwierdzalo sie ,kasa z powrotem na konto.Tylko ze ona ma Amex gold card nie wiem jak jest w przypadku karty kredytowej maestro lub innej.Moze zadzown do swojego centrum obslugi klienta i sie dowiedz co mozesz zrobic.To tylko sugestia z mojej strony.
Powodzenia!
Ostatnio zmieniony przez alicja2911 Nie Sty 24, 2010 12:41 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 1:19 pm   

alicja2911, pewnie jakies sloniatko ;)

Tak placilam karta kredytowa, zastanawiam sie tylko jak dlugo jeszcze czekac, zanim skontaktuje sie z moim bankiem . W e-mail mam potwierdzenie, ze zakup zostal wyslany, ale jak udowodnie, ze go nie otrzymalam :?
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 4:59 pm   

Niech tam podadza numer przesyki zeby sprawdzic, przeciez nie wyslali tego poczta zwylka tylko kurierem


monika
 
 
jawitta 
Gaduła
jawitta


Pomogła: 4 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 103
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 11:06 pm   

mavd napisał/a:
640 euro
czy ta kwota jet liczona w skali roku , miesiąca , tygodnia ?
Chcę kupić w USA lustrzankę Canona i nie wiem jak to wygląda z opłatą celną za produkt w przedziale (1000eur-1500eur)
_________________
"Korzystaj z każdego dnia , nie pytaj o to, co jutro przyniesie "
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 8:01 am   

przypomnialo mi sie jeszcze, ze raz jeden sprzedawca z usa wyslal do mnie paczke droga morska. na dostawe czekalem okolo miesiaca.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Śro Sty 27, 2010 10:32 pm   

Minely 42 dni od daty wysylki, numeru tzw track and trace to oni nie maja ( tak mowia) . :074: Nie beda mi kitu wciskac bo sama mam wiele doczynnienia z firma DHL jak i UPS . Wyslalam ponownie e-mail z zapytaniem przez jaka firme to poslali, zero odpowiedzi. Jutro dzwonie do banku, mam nadzieje, ze mi pieniazki zwroca .
Ostatnio zmieniony przez MiniSmurfin Śro Sty 27, 2010 10:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 12:34 am   

a ja na przesylke z chin czekalam tydzien!!! 42 dni to oszustwo jakies!
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 10:27 pm   

Po jakims czasie otrzymalam odpowiedz na mojego e-mail, okazalo sie, ze przesylki poza USA wysylaja jako bulk (masalnie). Nie moge sobie wyobrazic, ze rzeczy warte 300 $ wrzucaja na jedna wielka palete i wysylaja w szeroki swiat . Przyznali tez, ze jest mozliwosc, ze sie przesylka zgubi i dali mi do wyboru : ponowna wysylke lub zwrot pieniedzy . Poprosilam o zwrot i po 5ciu dniach kwota zostala przelana na konto mojej karty, zarobilam na tym 5 € dzieki kursowi dolara :043:
A jak paczka kiedys jeszcze moze dojdzie to dopiero bede sie smiala ;)

[ Dodano: Pią Lut 12, 2010 3:05 pm ]
No i stalo sie ............... :037: Przed chwila byl kurier, poprosil o 50,12 € za btw i zadeklarowanie. Paczka sie znalazla, zatrzymana zostala w Szwecji
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group