NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda na gapę,Jak to wyglada?
Autor Wiadomość
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 7:35 pm   Jazda na gapę,Jak to wyglada?

Mam pytanie jak to jest z "gapowiczami" w autobusach i tramwajach.Czy są kontrole ,jeśli tak to czy kary są dotkliwe?Mieszkam na prowincji i nie wiem,u nas sie wsiada od strony kierowcy.
 
 
Gryzomir 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 136
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 7:42 pm   Re: Jazda na gapę,Jak to wyglada?

bobikpl napisał/a:
Mam pytanie jak to jest z "gapowiczami" w autobusach i tramwajach.Czy są kontrole ,jeśli tak to czy kary są dotkliwe?Mieszkam na prowincji i nie wiem,u nas sie wsiada od strony kierowcy.


Kontrole sie zdarzaja. Szczegolnie w godzinach szczytu. Kara za jazde na gape to okolo 250 euro. Odradzam.
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 7:45 pm   

kierowca może cię wpuścić do pojazdu z nieważnym biletem (nie spojrzy, źle spojrzy, ma to w nosie). ale zdarzają się kontrole. grupa kontrolerów (umundurowanych) wsiada do pojazdu (z każdej strony), nie uciekniesz raczej. Kara teraz nie wiem, jak tu przyjechałam w 2007, to wiem, że koleżanka w Amsterdamie płaciła coś ponad 30euro kary na miejscu. a zdarzyło mi się nawet w tramwaju, że nie wsiedli na przystanku normalnym, tylko zatrzymali tramwaj między przystankami, wsiedli i zaczęli sprawdzać bilety.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 8:33 pm   

Ha - a jak ostanio jechalem do pracy to sie sie zastanawialem ostanio dlaczego tramwaj stoi w polowie drogi miedzy przystankami i kilka umundorowanych pracownikow Gemenete
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
silentia 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Wiek: 34
Dołączyła: 15 Maj 2009
Posty: 9
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 2:54 pm   

w tamtym roku wsiadłam do pociągu ams-haarlem. Kupiony dagretour gdzieś zaginął - przejazd kosztował mnie 40 euro.
A w tramwaju wczoraj zabrakło biletów ;) i jak ludzie mieli ov, to ov nabijali, Ci co mieli strippenkart też sobie paskowali, reszta gratis ;)
_________________
You are as happy as you let yourself to be.
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 7:51 pm   

a dziś się dowiedziałam od kolegi (wczoraj płacił karę) prawie o północy była kontrola w praktycznie pustym autobusie. biletu nie miał więc nawet się nie tłumaczyć karę 25 euro zapłacił na miejscu za pomocą karty do bankomatu, gdyby nie zapłacił na miejscu, byłoby to 40 euro w późniejszym terminie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group