NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
>>>PRACUJESZ LUB PRACOWALES W HOLANDII<<<
Autor Wiadomość
3trader 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 9
Wysłany: Sob Lut 16, 2008 10:30 pm   

Pomoc, czy nie pomoc ... Wiesz, chyba zalezy kto szuka, jak bardzo mu zalezy itede.

Ja chce wyjechac do Holandii i mam 100% decyzje na to. Zostawiam w Polsce zone, dwie corki i kierownicze stanowisko w calkiem sporej firmie. Nie stac mnie na to, zeby eksperymentowac z polskimi posredniakami - uda sie, czy sie nie uda (zapakuja mnie do baraku w lesie i dadza 10 godz pracy w tygodniu). Ja potrzebuje pelen etat w rzetelnej firmie.

O maly wlos dalem sie skusic na oferte Otto - proponowali mi ze wzgledu na perfect angielski stanowisko team leadera, czy jakos tak ... W ostatniej chwili poczytalem tu na forum o tej firmie, potem o innych i plan sie zalamal :-( Wiec szukam sam.

Teraz (bedac wciaz w Polsce) zastanawiam sie jak wyjechac. Kiedys mieszkalem i pracowalem przez rok w Rotterdamie, ale w tamtej firmie maja full pracownikow i mnie nie chca.

Probowalem przez http://www.vacaturebank.nl (zlecilem napisanie CV i listu motywacyjnego po niderlandzku) - dostalem kilka ofert, ale pracodawca zadal proste pytanie: "where are you now? Can you start your job tomorrow?" No i sie zaczelo.

Zaczalem wiec szukac pokoju do wynajecia. Kilka telefonow do biur posrednictwa w Rotterdamie - bach! - jest mieszkanie! Pani z biura pyta mnie: "where do you work?" A ja jej na to, ze na razie nowhere, bo zamierzam przyjechac do Holandii za tydzien i podjac tam zalatwiona wczesniej prace. No i klapa - okazalo sie, ze nie wynajme mi mieszkania, bo nie mam pracy.

I kolko sie zamyka. Nie mam pracy, bo nie jestem jeszcze w Holandii i nie wynajme chaty, bo nie mam stalego zatrudnienia. Co moge zrobic?

Dzwonilem do ambasady w Hadze - zero konkretow; dodzwonilem sie nawet do proboszcza jakiejs polskiej parafii, zeby spytac o to, jak zyje Polonia w Holandii. Nic pocieszajacego, ani konkretnego nie uslyszalem.

Dlatego agata - zrozum mnie - jestem uczciwy kolo z Wroclawia, chce zamieszkac w Holandii na dobrych kilka lat, sciagnac rodzine i albo zostac tam do ukonczenia studiow moich corek, albo wyemigrowac potem do Hiszpanii odlozywszy wczesniej co nieco.

Potrzebuje sie konkretnie zahaczyc. Bez pudla. Dlatego szukam, szukam i szukam.

Sorry za te nutke goryczy z poprzedniego postu, ale troche mi rece opadaja. Mam zapakowac plecak i wysiasc na dworcu w Rotetrdamie? Odpada. Pojechac z ktoryms z tych biur z opolszczyzny? Odpada ...

Help! :039:
 
 
jacek76 
Gaduła


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Lut 16, 2008 10:45 pm   

Bracie nikt ci nie pomoze,jeśli nie pomożesz sobie sam..niestety...jesli masz stała,pewną prace na stanowisku kierowniczym w Polsce to sie tego trzymaj...niestety ale takich ludzi jak ty jest tutaj sporo którzy potrafią perfect angielski i to wcale nie znaczy ze teraz nie zbierają pomidorów na farmie,lub nie stoją po 8 godzin na taśmie produkcyjnej i nie wieszają kurczaków za nogi...pamietaj,że na obczyżnie zaczynasz od zera...no chyba,że jestes wybitnym fachowcem w poszukiwanej branży...odnośnie twojego perfect angielskiego to nic trudnego jak podzwonić po holenderskich firmach i pytać, pytać,pytać...ja niestety nie mam tego komfortu i moje podejscie do języków obcych miało niestety dewize"język obcy z samej nazwy powinien być obcy":)I pamiętaj,że masz dwójke dzieci,więc wsiadanie w pociąg i wysiadka na dworcu w roterdamie troszke mija sie z celem...ale to tylko moje subiektywne zdanie...
Pozdrawiam i życze powodzenia..
_________________
"Jedną nogą w Europie, drugą głęboko w gównie"
 
 
3trader 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 9
Wysłany: Sob Lut 16, 2008 11:36 pm   

Dodzwonilem sie jakis czas temu do gieldy kwiatowej w Aalsmeer (bezposrednio) - potrzebuja tam stale ludzi do pracy, ale warunkiem byla znajomosc niderlandzkiego, angielski nie wystarcza. Moze komus z Was sie przyda.
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 10:58 am   

Wiesz piszac tego posta nie mialam zamiaru cie w jakikolwiek sposob obrazac i mam nadzieje ze tego nie zrobilam - ale niestety ostatnio takie mam odczucia jesli chodzi o pomoc Polakom - co do ciebie ? no coz trudna decyzja - nie napisales w jakiej branzy szukasz pracy- moze powinienes w takiej, w ktorej masz doswiadczenie dodatkowo jak piszesz na kierowniczym stanowisku- sproboj wiec poszperac w internecie i poszukaj takich firm w Holandii- jesli chodzi o mieszkania - niestety to fakt- przez agencje nie znajdziesz nie majac kontraktu na prace- ale mozesz na poczatek zachaczyc sie na jakims pokoju- zerknij w ogloszenia mase ludzi wynajmuje pokoje - sama zrreszta obecnie dalam ogloszenie- a wczesniej chyba ze 3 razy zdarzylo mi sie przyjac pod dach osoby wlasnie z Polski- przez to forum- wiec moze zacznij od takiej formy szukania lokum . Wracajac do pracy i jej szukania- nie wiem czego oczekujesz- znam wiele holenderskich firm, ale czy praca przy pakowaniach, rozpakowywaniach itp. jest satysfakcjonujaca dla ciebie? nie mowiac juz o warunach finansowych. nie wiem ile zarabiasz w Polsce ale tutaj na poaczatku nie mozesz nastawiac sie na wysokie zarobki szczegolnie wlasnie w wyzej wymienionych pracach. Dlatego trudno jest ci cokolwiek doradzic bo nie znamy twoich oczekiwac. a poza tym wielu z nas tak zaczynalo - praca odbiegajaca od marzen- zarobki nie za wysokie - i dopiero czas przyniosl efekty. Piszesz ze pracujesz na kierowniczym stanowisku- wiec zapewne i tutaj szukasz czegos z wyzszej pólki- wiec jedynie co moge doradzic - omijaj polskich posrednikow- moze sproboj w holenderskich biurach albo tak jak pisalam przez internet szukaj bezposrednich pracodawcow. pozdrawiam
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
3trader 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 9
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 4:08 pm   

agata napisał/a:
Wiesz piszac tego posta nie mialam zamiaru cie w jakikolwiek sposob obrazac i mam nadzieje ze tego nie zrobilam


Spox, serdeczne dzieki ! :039:
 
 
czarna1912 
Poczatkujacy
czarna

Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Zeewolde
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 12:51 pm   

Wiecie wiele zamiescilam pruzb o pomoc i wiele czytalam ale najbardziej konkretna i uczciwa(chodz jej nie znam ) wydaje mi sie AGATA w tym wszystkim szczera i jasna odpowiedz bez obelg jak np od pomocnego Janosika...bez urazy pozdrawiam wzystkich
_________________
czarna1912
 
 
 
czarli 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 15
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 4:59 pm   

może ktoś dopisać jeszcze jakieś inne firmy?
_________________
przede wszystkim jedna rzecz: ...
 
 
virusdj 
Poczatkujacy
d(-_-)b


Wiek: 36
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 18
Skąd: Holland
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 3:46 pm   

Witam
Potrzebuję dokładnego adresu firmy: PRIME FLORA która znajduję się w Honseleresdijku (Flora Holland). Przekopałem już kilkanascie stron, niestety bez jakiegokolwiek rezultatu.

Jezeli ktos pracowal, pracuje badz ma znajomych ktorzy cos wiedza prosze o podane danych adresowych :)

Interesuje mnie wyslanie listu do tejze firmy.


Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.



P.S.

Podpinając sie do tematu pomocy Polaków w Holandii. Polak Polakowi wilkiem no chyba, ze jakis znajomy, ktorego znasz lata. Znam przyklad gdzie Sebastian (tak sie przedstawil) wynajal dom Polakom za 1500 e. Na nastepny dzien po wynajeciu i zgarnieciu kasy zniknal a w zamian w domu pojawil sie holender (wlasciciel domu) i mowiac, ze wezwie policje i on o zadnym wynajmie nie wie wyrzucil ich w ciagu kilku minut na ulice.


Jezeli chodzi o prace. Pisalem juz w innym poscie jak polak, ktory pracowal w biurze HANZITA B.V. z Massluis zostal wyrzucony za kradziez. Niestety tej chlopak mial dorobiony klucz i podczas nieobecznosci domownikow okradl ich z najcenniejszych rzeczy i zrobil ta ciezsza potrzebe fizjologiczna na stol i wbil w nia skreta.


Takze poki co ja niedosc, ze niewierze Turkom, Murzynom to i niestety nawet Rodakom.
_________________
Życie jest piękne, to ludzię są pop******eni.
 
 
karolcia1988 
Poczatkujacy
karolcia1988

Dołączyła: 26 Lut 2010
Posty: 6
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 8:12 pm   

agata a masz moze namiary na jakas prace w tilburgu lub okolicach bede bardzo wdzieczna poniewaz ja ciagle szukam a teraz zalatwiam sobie zasilek ale wolalabym pracowac wiadomo zawsze to pare jurkow wiecej.Mowie dobrze po angielsku i troche po holendersku to moj numer gg jesli cos bys miala 9996692
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 10:43 pm   

Witam,

Na forum jestem od dawna a dopiero teraz znalazlem ten topic ...

Musze przyznać ze posty Agaty sa konkretne i wyczerpujące ...

Niestety wydaje mi sie ze w obecnych czasach jest o wiele trudniej z pracą na kontrakt ale od marca-kwietnia powino być sporo ofert w agencjach pośrednictwa pracy ...

Niestety mnie już taka praca nie kręci i chciałbym przejść na kontrakt ale czy mi sie uda okaże sie za pare miesięcy ...

Nie wiem czy podać namiary na biura w których pracowałem ponieważ np ja mialem tam w dobre warunki mieszkalne i w miare ok prace a inne osoby trafiły ZLE i po tyg wracały do pl ... :011: a nie chce aby mi ktoś potem wypominał ze pisałem o firmie dobrze a w obecnych czasach jest tam KATASTROFA ... :037:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group