NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pyt. odnosnie ubezp. WA w Nl
Autor Wiadomość
Dyszka 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 1:50 pm   pyt. odnosnie ubezp. WA w Nl

zrobilem ubezpieczenie na nowo kupione auto,polisa nie przyszla jeszcze do domu. w weekend musze jechac do Niemiec,wrazie kontroli bedzie problem ze nie mam polisy oc przy sobie ? czy moga jakos sprawdzic przez komputer ze jest ubezp. auto ?
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 2:13 pm   

moze byc problem jak niemiecka policja zatrzyma cie do kontroli, a nie bedziesz mial ze soba potwierdzenia, ze auto jest ubezpieczone. oni nie maja mozliwosci sprawdzenia czy masz ubezpieczone auto. dzisiaj jest sroda, wiec jeszcze jest szansa, ze polisa dojdzie do ciebie przed wyjazdem:)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 3:50 pm   

zadzwon do ubezpieczalni bo mi ASR przyslalo polise dopiero jak zadzwonilem do nich to przyslali. Z automatu w ASR nie przysylaja, w Reaal przysylali
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Śro Mar 03, 2010 3:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 3:53 pm   

ABN tez przyslal bez pytania. ale moze faktycznie lepiej zadzwonic.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 9:23 pm   

Zadzwoń i zapytaj jaki jest twój nr polisy.W razie kontroli podajesz ten nr i mówisz policji że papiery sa w drodze.Sam tego nie praktykowałem,ale taką opcję podpowiedział mi mój pośrednik.Ja też miałem auto kupione w sobotę, a w poniedziałek musiałem jechać.Poszedłem po prostu do pośrednika w pon. rano i w ciągu pół godziny mialem auto ubezpieczone.Bez polisy co prawda (fizycznie), ale z glejtem od posrednika.Kosztowało mnie to naprawde tylko kilka euro więcej bodajże 8.

P.S. Oczywiście te opcję z telefonem koles podał mi po podpisaniu umowy.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Śro Mar 03, 2010 9:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 9:41 pm   

Mathnl, zalatwienie ubezpieczenia na telefon to nie problem. problem dotyczy niemiec, gdzie sam numer moze policjantowi nie wystarczyc.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 9:44 pm   

Też o tym pomyślałem ale zapomniałem dopisać.Poza NL to rzeczywiście nie musi zadziałać.Zaq mnie chodziło nie o samo załatwienie ubezpieczenia bo to można zrobić i telefonicznie i przez internet w kilka minut.Ja chciałem mieć na piśmie JUŻ że jestem ubezpieczony.Gdyby Dyszka nie ubezpieczył się już, to mógłby jutro iść do jakiegoś biura-pośrednika zajmującego się ubezpieczeniami i dostałby na piśmie,że auto jest ubezpieczone.I to już wystarczyłoby również za granicą.A polisa przyszłaby od właściwego ubezpieczyciela pocztą za kilka dni.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Śro Mar 03, 2010 9:55 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Dyszka 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 207
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 2:26 pm   

problem rozwiazany, podjechalem do filli ubezp. i dali taki kwitek na miesiac wazny,dopoki nie dojdzie polisa,
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 12:26 pm   

Podepnę się pod temat, jako że jest o ubezpieczeniach. Około miesiąca temu kupiłem auto na NL tablicach, dzisiaj dostałem pismo z RDW, że wyszło im, że moje auto nie posiada ubezpieczenia. Ubezpieczenie wykupiłem zanim jeszcze odebrałem auto, polisa przyszła po paru dniach do domu, składkę za ubezpieczenie ściągnęli mi z konta, więc jest ok. Co mam z tym fantem zrobić, olać to czy dzwonić do nich i wyjaśniać? Jak widzę te ich infolinie na 0900, gdzie mnie z komórki pociągnie z 20 euro to mnie szlag trafia.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 12:38 pm   

Mucha_75
wyjasnij to jak najszybciej , bo jesli od nich dostales zawiadomienie
ze nie posiadasz ubezpieczenia, to jest cos na rzeczy,
wiem co pisze bo to ta instytucja lubi dowalic ....gorsza jest jak belasting
bynajmniej ja mialam z nia niemile doswiadczenia
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Mar 06, 2010 12:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 1:09 pm   

Dzięki za radę! Gdyby nie Twoja sugestia, to pewnie bym tym się nie przejął i lekko bym się zdziwił. Chodziło o to, że podałem zły meldcode przy zakładaniu polisy, i stąd to pismo. Ale już wyjaśnione, podałem przez maila do ubezpieczyciela prawidłowy meldcode i mam nadzieję że to wystarczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group