NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak odzyskać niezapłacone factury z firmy jednoosobowej?
Autor Wiadomość
mikolaj1234 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 4
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 8:49 pm   jak odzyskać niezapłacone factury z firmy jednoosobowej?

chciałabym się dowiedzieć jak mogę odzyskać pieniądze z niezapłaconych factur. pracowałam jako podwykonawca w firmie jednooosobowej. na ową firmę nie dzialają żadne ponaglenia pisemne, ustne i telefoniczne. recę mi opadają i juz nie wiem co robić. suma jest pokażna. szukam kogos komu uddało się odzyskać pieniądze z niewypłaconych factur oraz biura incasso któremu udaje się ściągnąć należność. chodzi o ok 9 tys euro. jak firma jednoosobowa może ściągnąć dług z innej firmy jednosobowewj.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 9:07 pm   

mikolaj1234,

tu link do tematu moze sie przyda....
http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=189831
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Mar 11, 2010 9:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mikolaj1234 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 4
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 9:23 pm   

dziękuje byłam na tym linku i nic nie znalazłam. nie pomaga nachodzenie, proszenie. kompletnie nic. właściciel firmy jest praktycznie wszędzie zadłużony: podwykonawcy, sklepy, belasting. jest rodowitym holendrem i zamierza uciec z holandii przed dłużnikami. więc co mam zrobić? pójść na policję i złożyć doniesienie o zamierzonej ucieczce przed dłużnikami i urzędem skarbowym? więc nie wiem co mam robić. jak ucieknie to nigdy nie odzyskam pieniędzy a gnój bedzie się wolnością i swobodą. w takim przypadku ani incasso ani sąd mi nie pomoże.
Ostatnio zmieniony przez mikolaj1234 Czw Mar 11, 2010 9:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 8:13 pm   

Jak najszybciej składaj pozew do sądu.Wyrok jest ważny wiele lat.Jak nie teraz to może kiedyś odzyskasz należności.Poza tym radziłbym udać się na policją i zgłosić fakt oszustwa (lub świadomego wyłudzenia) bo klient chyba świadomie zaciąga długi wiedząc że ich nie odda. Możesz spróbować założycz jednoczrśnie sprawę cywilną i karną.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group