NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
roznica miedzy kontraktem a umową POTRZEBUJE POMOCY!
Autor Wiadomość
beataw 
Gaduła
beataw

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 146
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 4:00 pm   roznica miedzy kontraktem a umową POTRZEBUJE POMOCY!

witam pracowalam ponad 1.5 roku na tzw. kontrakcie zerowym ( tylko w wekendy na rozne godziny ) w firmie....... podpisalam z nimi jakas tam umowe do dzis nie doprosilam sie o nia pomimo iz wielkorotnie dzwonilam ze chce choc kopie tej umowy zawsze byly jakies wymowki i zbywanie mnie
Teraz jeste w 29 tyg ciazy i daje rady juz pracowac bylam pewna ze nalezy mi sie jakies chorobowe a tu uslyszalam przez telefon ze nic ie dostane bo mam zwykla umowe z nimi a nie kontrakt oni za mnie nie placili zadnych skladek i na nic nie moge liczyc nawet po urodzeniu !!!!
moje pytanie wiec jaka to jest roznica miedy kontraktem a umowa ?? co mam teraz zrobic ? wracac do Pl??? jestem zalamana ta sytuacja ,szkoda ze moja super szefowa mnie nie poinformowala gdy ja o to pytalam msc temu !!
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 4:16 pm   

Po pierwsze to zadzwon do UWV i tam ewentualnie zapytaj. Nawet jesli pracowalas na np umowie w fazie A- to wtedy nie pracodawca a wlasnie UWV wyplaca Ci zasilek chorobowy i wszystko co z ciaza zwiazane. Po drugie musisz sie koniecznie dowiedziec, czy w ogole pracowalas legalnie :/ Bo jeslii pracowalas na czarno to niestety - nic Ci sie nie nalezy.
A potrzecie oczywiscie to powinnas isc i walnac glowa w sciane. Dobrze, ze probowalas zdobyc ta umowe ale takich rzeczy sie nie zostawia na pozniej (jak sama zreszta teraz widzisz)!!

Btw na Twoim miejscu postraszylabym troche pracodawce, ze jesli nie wyda Ci umowy (i to oryginalu) w trybie natychmiastowym, to zglosisz go do np arbeidsinspectie. Czasem takie chwyty dzialaja.

Powodzenia.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
beataw 
Gaduła
beataw

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 146
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 4:24 pm   

jutro ide do UWV bo juz w pierwszej ciazy mnie tak zalatwiono ze nic nie dostalam i drugi raz zrobie wszystko zeby zalatwic to do konca i dowiedziec sie swoich praw,pozatym jestem tu zameldowana na stale wiec niewiem czy to niema zadnego znaczenia??

dzieki za pomoc
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 4:47 pm   

Niebardzo. Pobyt staly i zameldowanie daje Ci prawa socjalne, ale te obowiazuje dopiero po 5 latach stalego pobytu. Wiec o ile ten warunek spelniasz to przysluguja Ci prawa socjalne (z gminy). W przeciwnym wypadku wszelkie prawa, jakie posiadasz nadawane Ci sa na podstawie wykonywanej pracy i dlugosci jej trwania. (UWV i CWI)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
beataw 
Gaduła
beataw

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 146
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 4:55 pm   

a mozesz mi jeszcze powiedziec co to za instytucja " arbeidsinspectie "
bo nie slyszalam ??

nie mieszkam tutaj ok 2 lat wiec nie mam zadnych praw ,ale mam tylko nadzieje ze jesli nie firma to UWV cos jednak moze placic bo w innym razie niewiem co zrobie?? wiadomo ze koszty tutaj sa ogromne a z jednej wyplaty to ciezko bedzie.

Wielkie dzieki za pomoc jeszcze raz !!
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 5:03 pm   

Arbeidsinspectie kontruluje czy wspolpraca miedzy pracownikiem a pracodawca przebiega prawidlowo. Ponadto sprawdza mieszca pracy, warunki pracy ni i rozwiazuje czesto problemy. Jesli masz jakies zastrzezenia do swojego pracodawcy, myslisz, ze nie wywiazuje sie ze swoich obowiazkow itd to tam to mozesz zglosic. Mozesz jeszcze sprobowac Juridish Loket, tam otrzymasz darmowa pomoc prawna. Uwierz mi, ze czasem nic tak nie dziala na nieposlusznego pracodawce jak ozezwiajacy telefon od jednej z tych instytucji ;]
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
beataw 
Gaduła
beataw

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 146
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 11:07 am   

no niestety w UWV powiedziano mi ze nie nalezy mi sie zadne chorobowe bo firma nie placicl zadnych skladek chorobowych i to calkiem legalnie wiec nic im nie moge zrobic ...
moge starac sie jedynie o pieniazki jakies 6 tyg przed porodem ale czy je dostane to niewiadmo musze wypelnic papiery i poczekac na decyzje wiec jesnym slowem jestem ugotowana ,2 dzieci ja zero dochodow a maz tylko 20 godz tygodniowo + zasilek jakis z UWV czyli razem dostaje ok 1200 euro !
jaka to jest kwota wogole jesli chodzi o te tzw. macierzynskie moze ktos wie??
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 7:13 pm   

To chyba zalezy od Twoich dochodow, tak samo jak np chorobowy czy zasilek dla bezrobotnych.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group