NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z sofi
Autor Wiadomość
kruczka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 10
  Wysłany: Śro Mar 17, 2010 7:09 pm   Problem z sofi

Witam:)mąż pracuje przez agencję z Opola już 5 tydzień w Holandii(okolice Tilburga) problem w tym ,że nie dostał pensji,a to dlatego,że nie ma sofi,bo na sofi czeka się 8 tygodni i dopiero wtedy dostanie pensję.Czy ktoś zna może adres Belastingdienst w Tilburgu?czy wyrobic sofi można w obojętnie jakim urzędzie?pytam,bo doczytałam na forum,że można samemu wyrobić sofi
Dziękuję za odpowiedź
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 8:06 pm   

Tak czy siak musisz sie najpierw telefonicznie umowic na spotkanie, wiec nie wazne gdzie mieszkasz, jesli zadzwonic na glowna infolinie mysle, ze powinni Cie polaczyc jak powiesz co potrzebuje i gdzie mieszkasz.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 8:30 pm   

Ciekawa sprawa :) Pierwsze słyszę o czymś takim, jeżeli nie ma sofi, to nie ma prawa pracować, pracodawca (chodzi mi o takie firmy pośredniczące jak piszesz) na dzień dobry pierwsze co robi, występuje do Belastingu o sofi, już trochę pracuję w Holandii, razem ze mną pracują ludzie z polskich firm pośredniczących, niektórzy mieli spotkania o sofi po 2, 3 tygodniach od momentu rozpoczęcia pracy, ale wypłaty dostawali normalnie.
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Śro Mar 17, 2010 8:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciej83 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 29
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 9:26 pm   

Mucha_75 napisał/a:
Ciekawa sprawa :) Pierwsze słyszę o czymś takim, jeżeli nie ma sofi, to nie ma prawa pracować, pracodawca (chodzi mi o takie firmy pośredniczące jak piszesz) na dzień dobry pierwsze co robi, występuje do Belastingu o sofi, już trochę pracuję w Holandii, razem ze mną pracują ludzie z polskich firm pośredniczących, niektórzy mieli spotkania o sofi po 2, 3 tygodniach od momentu rozpoczęcia pracy, ale wypłaty dostawali normalnie.


Nie wiem jak to biura robią ale tak jest że nawet na żadne spotkanie nie trzeba iść, z tym że ja swoje SOFI(BSN) dostałem po jakiś 3 tygodniach (ale to było bardzo dawno temu, teraz podobno czeka się dłużej). Jakiś wał robią krótko mówiąc bo SOFI(BSN) to takie połączenie naszego NIP'u z PESEL bez którego nie można podjąć pracy (tak jak bez NIP'u w Polsce). Jedna osoba z którą pracowałem miała przez to później jakieś problemy bo coś firma która ją zatrudniała nakombinowała z odprowadzeniem podatku.
 
 
kruczka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 10
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 7:15 am   

Dziękuję bardzo za pomoc:)
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 11:42 am   

3 tygodnie? W Maastricht normlanie w tydzien zalatwiaja.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
kruczka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 10
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 11:08 am   

Mimo,że nachodzę biuro w Opolu(gdzie umywają ręce),mąż nadal nie ma sofi i pensji.Twierdzą,że wniosek jest złożony,a informacji nie ma z urzędu.
Mam po prostu dosyć...
Nie wiem co robić,bo jak na razie to wychodzi na to,że jeszcze dokładamy do pracy męża.
Nie rozumiem nic z tego.
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 1:47 pm   

ale co z tego ze wniosek jest zlozony? normalnie powinien dostawac wyplate nawet jesli nie ma jeszcze przyznanego numeru. czeka sie do 3 tygodnii, nie wiem czy to juz pisalam ale maz moze prosic aby pokazali mu wniosek lub eerste dagmelding ( bo jesli naprawde zlozyli wniosek to powinni miec kopie). a moze on wyplaty nie dostaje bo ma w umowie raz w miesiac? zobaczcie co jest w umowie, bo dla mnie wytlumaczenie nie dostaniesz bo czekasz na sofi nie jest normalne.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
kruczka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 10
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 2:13 pm   

Normalnie co tydzień dostaje zaliczki,ale to wystarcza na życie w Holandii,a raz w miesiącu (10-ego) wyrównanie całej pensji.

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 2:15 pm ]
powinien dostawać wyrównanie,ale nie dostaje,a tu prawie następne powinno być...

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 2:18 pm ]
A są na to wszystko jakieś przepisy?bo może jak podam paniom z biura konkrety to cos w końcu zrobia?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 4:50 pm   

No chyba nie bardzo, bo generalnie bez sofi czy bsn w ogole nie powinien pracowac.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
kruczka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 10
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 4:55 pm   

Wiem,ale pracuje...umowę ma podpisaną
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 5:53 pm   

suska napisał/a:
No chyba nie bardzo, bo generalnie bez sofi czy bsn w ogole nie powinien pracowac.
zgadza sie ale jesli ma eerstedagmelding to moze pracowac, ale pracodawca powinien miec wydruk ze zglosil. a jak nie to samemu po sofi.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
kruczka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 10
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 6:06 pm   

Hmmm...a co to jest to eerste?bo nie wiem.
Mąż pojechał do pracy przez posrednika z Polski.
Na miejscu podpisał umowę z holenderskim pośrednikiem o świadczenie pracy.
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 6:32 pm   

to jest taki wniosek jaki pracodawca sklada przez internet w pierwszy dzien pracy (jak ma pracownika z eu bez sofi) belasting wtedy wie ze taka osoba pracuje (ale jeszcze nie ma przyznanego sofi) tu masz linka http://www.belastingdiens...stedagsmelding/

wiem bo tez robilam potem sie wyswietla ze trzeba to wydrukowac jako dowod. ale robi to pracodawca. powiem ci tak sra..e w banie z tym jego sofi bo nikt tak dlugo na niego nie czeka w nl. samemu tez mozna sobie wyrobic sofi w belastingu.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
kruczka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 10
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 6:36 pm   

No właśnie wiem,ze samemu można
Gdybym chociaż przez chwilę pomyślała,ze coś takiego może być,to sami bysmy załatwili.
Mąż rozmawiał z szefem firmy w której pracuje,ale niestety on po prostu zleca posrednikowi kogo i kiedy potrzebuje i nie wie nic więcej.

[ Dodano: Sro Kwi 07, 2010 11:39 pm ]
nadal echo...mimo skargi do sncu...nachodzenia posrednika w opolu...a jak na złość nie mam kontaktu z mężem...a koordynatorka ma wszystko generalnie w duuu....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group