NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska matura robiona eksternistycznie a studia w Holandii?
Autor Wiadomość
martyna_k 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 71
Wysłany: Śro Maj 05, 2010 3:44 pm   Polska matura robiona eksternistycznie a studia w Holandii?

Czy po polskiej maturze robionej eksternistycznie jest szansa dostać się na studia? Wiem, że po kursie NT2 byłaby taka możliwość, lecz po eksternie chyba poziom tej matury jest nieco niższy...i nie każda uczelnia by mnie przyjęła...
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 7:28 am   

Matura to matura. A gdyby mieli jakies ALE, to mozna zrobic test/egzamin wstepny (jak masz ukonczone 21 lat). Jak zdasz, to nawet z karta rowerowa Cie przyjma :)
(test dla ludzi ktorzy nie maja matury a chca studiowac)

ps. mam znajoma, z Polski, ktora poszla zapisac sie na studia. Mature zdala, ale nie miala papierka. POwiedziala, ze doniesie pozniej. Przyjeli ja do szkoly, dziewcze skonczylo studia i zrobilo magistra ale w administarcji nadal jej papierow nie mieli :D
Ona jest juz 3 lata po skonczeniu szkoly i nikt sie o to nie dopominal :043:
taki wyjatek...
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
martyna_k 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 71
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 10:53 pm   

Dziękuję a i mam jeszcze jedno pytanie : każda uczelnia w NL przyjmie mnie z polską maturą czy jest już z tym różnie?
_________________
Nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 8:57 am   

Powinniprzyjmowac wszyscy, w koncu nasze liceum + matura to ich vwo, a z vwo wszedzie sie chyba dostaniesz, zarowno na uniwerek jak i HBO
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 9:46 am   

Spoko, kazda uczelnia Cie przyjmie (chyba, ze na niektroch kierunkach potrzeba dodatkowo jakis zdolnosci/papierow- ale o tym sie dowiesz jak bedziesz sie zapisywac)
Zrob rozeznanie tego gdzie i co chcialabys studiowac i skontaktuj sie z dana uczelnia.
Idz na dzien otwarty, wtedy wszystko juz bedzie jasne.
Bedzie dobrze!
Powodzenia :039:
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
Ostatnio zmieniony przez duYster Pią Maj 07, 2010 9:46 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martyna_k 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 71
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 6:39 pm   

No to mogę odetchnąć z ulgą:) Dziekuję za odpowiedź.
_________________
Nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili.
 
 
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 1:38 pm   

W ogóle ja zdałam papiery do The Hague University i oni w ogóle są bardzo mili i mi odpisują, ale w ogole nie piszą, czy się dostałam. Ale w ogóle powiedzieli, że w nast ępnym kroku to w czerwcu jak dostanę jakis list to tam będzie napisane, że musze wysłać im dokumenty. Czy to jest naprawdę tak jak mówisz, że tam po prostu składasz papiery i tzw. zapisujesz się na studia? Czy może oni coś jednak biorą pod uwagę? Trochę jestem zdenerwowana sytuacją, bo nie wiem czy się dostałam czy nie, ale w sumie to oni tak do mnie piszą jakbym się dostała :/. Dziękuję z góry za odpowiedź
 
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 4:38 pm   

optymistycznie,
Jakby Cie mieli nie przyjac, to by Ci to powiedzieli na poczatku. Faktycznie jest tak, ze po prostu zapisujesz sie na studia, w czerwcu otrzymasz dalsze instrukcje :)
( Zapisywalas sie przez studielink.nl?, jesli tak to mozesz swoje dane sprawdzic)
Na niektorych kierunkach (np na akademie muzyczna) musisz zdac egzamin wewnetrzny, ale gdyby tak bylo to juz dawno bys o tym wiedziala :)
A tak swoja droga- jaki kierunek wybralas?
:039:
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 9:45 pm   

Łłłłłłeeee a gdzie to oczekiwanie na wyniki, taka niepewność i radość z dostania się :P W Polsce jestem na 4 roku studiów i pamiętam jaka to była niepewność czy się dostanę :P

Dzięki za odpowiedź już jestem spokojniejsza :) Ja wybrałam International Comunication Managment w Hadze. Nie wymagają tam na szczęście egzaminów wstępnych. A Ty co studjujesz?

pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group