NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaaropgaaf-mam problem...
Autor Wiadomość
PATYK 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 4
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 7:15 pm   Jaaropgaaf-mam problem...

Tak jak w temacie, mam wielki problem i zgłaszam się do was o pomoc.
Jak w temacie chodzi o mój Jaaropgaaf za rok 2009, mój były pracodawca na początku marca przysłał mi jaaropgaaf za 2009 oczywiście nie byli by sobą jak by jakiejś gafy nie strzelili(a uważali się za super pośrednictwo pracy-dodam że bardzo małe bo max to 20 osób i prowadziło je małżeństwo). Otóż na owym dokumencie pomylili mój nr SOFI i nie mogę się rozliczyć, pisałem do nich 10 marca br i dostałęm odpowiedz, że mi wyślą właściwy dokument...do tej pory minął już ponad miesiąc a w skrzynce pocztowej pusto, nawet na maila nie odpisują zasrańce.
Co mogę w takiej sytuacji zrobić, gdzie się mogę zgłosić o pomoc, żeby ktoś się nimi zainteresował, bo przecież ich zasranym obowiązkiem jest wystawienie Jaaropgaafu każdemu pracownikowi!!! Gdzie mogę ich zgłosić?? Bo przez nich nie mogę się rozliczyć, a kary za nich płacić nie mam zamiaru!! Proszę o pomoc

Mam jeszcze dodatkowe pytanka:
Po jakim czasie pracodawca jest zobowiązany w przypadku wygaśnięcia umowy do wypłaty pieniędzy wakacyjnych?? I jaki od tej kwoty jest odciągany podatek(o ile w ogóle jest odciągany)??
I kolejne: czy to możliwe, że po 2 miesiącach czekania na druk E301 nie mam go do tej pory?? Moi nie którzy znajomi z pracy dostali już ten druk, a ja jak oni pisałęm do UWV w Hengelo i nic!! Czy możliwe jest żeby pracodawca opóźniał wysyłkę ??

Z góry dziękuje za pomoc
PZDR
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 7:26 pm   

1. Jesli pozostale dane sie zgadzaja i jestes pewien ze to twoj jaaropgraf to niby czemu nie mozesz sie rozliczyc? I dostales wezwanie do rozlicznenia, ze mowisz o karze?
2. chyba do 3 miesiecy, 52%
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Śro Kwi 14, 2010 7:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PATYK 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 4
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 7:38 pm   

Chodzi mi o dokładne informacje i najlepiej o źródło :)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 7:46 pm   

najpierw odpowiedz na pytanie nr 1
ad 2. 6 do 8 tygodni. jest o tym na forum
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
PATYK 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 4
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 8:09 pm   

Jak mogę się rozliczyć z nie swoim nrem SOFI?? To jest ważny dokument i wszystko powinno być w nim ok. Wezwania na razie nie dostałem, ale zapewne dostane... :/ poza tym, jak mam odzyskać podatek skoro nr sofi jest nie mój???

A z e301 wiem ze 6-8 tygodni bo było napisane na formularzu jak wysyłałem do UWV, problem w tym że ten czas minoł a ja nadal tego nie mam!!

a z wakacyjnym to słyszałęm ze pracodawca ma na to 6 tygodni od wygasniecia umowy i nie jest to opodatkowane tak wysoko!! Dlatego proszę o konkretne informacje, najlepiej ze źródłem...
PZDR
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 8:15 pm   

Rozliczyc sie mozesz nawet bez jaarograpgu na podstawie ostatniego salarisu. Poprostu salaris znacznie ulatawia rozliczenie (ale nie jest do rozliczenia niezbedny). Jesli tylko SOFI/BSN jest bledny a reszta danych (kwoty) sa OK to nie ma przeszkod.

Jesli nie dostales jeszcze wezwania do rozliczenia, to nie powienes go narazie dostac (wtedy termin 30 kwietnia cie nie dotyczny)

6-8 tygodni pisalem terminie wypalty wakacyjnego. I jest opodatkowane wysoko - 52%, chcesz potwierdzenia - poszukaj na forum bylo setki razy.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
PATYK 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 4
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 8:20 pm   

A taka zamiana z tym Jaaropgaafem!! No zobaczymy, spróbuje...
A solarisów to my na oczy nie widzielismy odkąd zaczołęm pracować w 2008 dla nich, nawet podatek jakiś śmieszny płacili 2,45% chyba za 2009 rok :/

[ Dodano: Sro Kwi 14, 2010 8:25 pm ]
czyli 8% od rocznego dochodu to pieniążki wakacyjene tak?? I to jeszcze 52% podatku z tego??
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 10:16 pm   

pod warunkiem, ze wakacyjne nie bylo wliczone w wyplate (moze tak byc) to wtedy 8% brutto idzie na fundusz wakacyjny, i od tego 52%
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
alpacino1 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 4
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 8:46 pm   Re: Jaaropgaaf-mam problem...

PATYK napisał/a:
Tak jak w temacie, mam wielki problem i zgłaszam się do was o pomoc.
Jak w temacie chodzi o mój Jaaropgaaf za rok 2009, mój były pracodawca na początku marca przysłał mi jaaropgaaf za 2009 oczywiście nie byli by sobą jak by jakiejś gafy nie strzelili(a uważali się za super pośrednictwo pracy-dodam że bardzo małe bo max to 20 osób i prowadziło je małżeństwo). Otóż na owym dokumencie pomylili mój nr SOFI i nie mogę się rozliczyć, pisałem do nich 10 marca br i dostałęm odpowiedz, że mi wyślą właściwy dokument...do tej pory minął już ponad miesiąc a w skrzynce pocztowej pusto, nawet na maila nie odpisują zasrańce.
Co mogę w takiej sytuacji zrobić, gdzie się mogę zgłosić o pomoc, żeby ktoś się nimi zainteresował, bo przecież ich zasranym obowiązkiem jest wystawienie Jaaropgaafu każdemu pracownikowi!!! Gdzie mogę ich zgłosić?? Bo przez nich nie mogę się rozliczyć, a kary za nich płacić nie mam zamiaru!! Proszę o pomoc

Mam jeszcze dodatkowe pytanka:
Po jakim czasie pracodawca jest zobowiązany w przypadku wygaśnięcia umowy do wypłaty pieniędzy wakacyjnych?? I jaki od tej kwoty jest odciągany podatek(o ile w ogóle jest odciągany)??
I kolejne: czy to możliwe, że po 2 miesiącach czekania na druk E301 nie mam go do tej pory?? Moi nie którzy znajomi z pracy dostali już ten druk, a ja jak oni pisałęm do UWV w Hengelo i nic!! Czy możliwe jest żeby pracodawca opóźniał wysyłkę ??

Z góry dziękuje za pomoc
PZDR
Cześć.jesli chodzi o jarograf to musza ci dac nowy jesli zwlekaja dzwon do zwiazków,kary nie bedziesz płacic bo na rozliczenie masz czas 3lata.Powodzenia.. :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group