NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Max Bögl - BUDOWA METRA W AMSTERDAMIE
Autor Wiadomość
bati3 
Gaduła

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 6:24 pm   

lusia0101 napisał/a:
Jak juz ktos wczesniej czytal moje posty domyslil sie ze pracuje dla posrednika. Wiec chcialabym powiedziec co nieco na temat tej pracy. Uwaga ponizsze info dotycza mojej osoby, nie dotycza natomiast w zadnym stopniu pana z ktorym sie kontaktowaliscie.

Dostalam tez zlecenie na wyszukiwanie polskich spawaczy metoda celulozy. nie byla to firma Max Bogl ktora wydala zlecenie ale inna. I:
- Takze zycza sobie takiego badanie (proeflas) cena byla cos kolo 350 euro (!!!!) I tylko po wykonaniu takiego testu osoba zostanie/nie zostanie przyjeta do pracy. Osoby starajace sie o prace nie musialy miec aktualnych nawet papierow na celuloze, jesli ktos sie dostal to dostawal tez automatycznie certyfikat.
I nie jest tak ze testy wykonuja tylko polacy, bo robili je tez belgowie i niemcy.
Jedyna rzecza ktora sie tutaj mi nie zgadza to ze konto jest na pana x. powinien podac konto firmowe a nie prywatne.
- dlaczego takie testy. skoro kiedys ich nie bylo? wiele firm budujacych rurociagi, metra przyjmowalo do pracy pracownikow, ktorzy robili bledy (kto sie zna ten sie zna, ale po spawaczu przewciez ,,idzie" rentgen) , kosztowne bledy! (zle wynonana praca na laczeniu i firma ponosi koszty rzedu 3000 i wiecej tysiecy euro), wykonujac proeflas firma ma pewnosc ze cv potwierdzone jest w praktyce. I jakby niebylo DLA WAS nie zrozumiale tak jest.
Zrezygnowalam z tego zlecenia (w przypadku pracownikow z polski, wiec nawet na niedzieli go nie umieszczalam), wiem ze do budowy metra kilka firm posredniczacych oferuje prace dla spawaczy bez testow. Szukajcie a znajdziecie :)

Mimo iz to ogloszenie napisane jest jak jest i daje duzo do myslenia, to jednak nie ma nic dziwnego w proeflas, jesli jestes dobry to sie nie ma czego bac!!! prawda? :039:


ty to jestes geniusz sie posrednictwem zajmujesz a iq to chyba kolo 50 masz

jakbys znal podstawy holenderskiego to bys wiedzial ze proeflas to nie badanie a probka spawu czyli jak dobrze zespawa znaczy ze umie i certyfikat dostaje to jest probka ktora sprawdzaja w laboratorium a nie badanie w medycynie pracy normalnie geniusz
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 6:51 pm   

no to sie ciesze ze chociaz ty taka madra jestes!

tak zle przeczytalam pierwszy post (kierowalam sie innym ogloszeniem), ale i takie badania sie zdarzaja! bo firmy te (przynajmiej przy budowie rurociagow) chca spawaczy na dłuzszy okres. I to tez jakis nowy proceder nie jest, bo w przypadku takich zawodow jak np spawacz wyniki takich badan sa czesto wskaznikiem przy wyborze kandydata.

tylko jak napisalam wczesniej dane do wplaty powinny byc firmy a nie osoby prywatnej i chociaz kvk (lub inny odpowiednik) podany.

a to jak sie to ma z prawem pracy, to zostawiam ,,specjalistom" z niedzieli :039:
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
Ostatnio zmieniony przez lusia0101 Pon Maj 17, 2010 6:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pannaanna666 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączyła: 16 Lis 2009
Posty: 16
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 8:44 am   

Badania sie zdazaja, ale kontaktowalam sie z osoba znajaca prawo pracy i pierwsza odpowiedzia bylo to ze pracodawca nie ma prawa zadac zaplaty przed zawarciem kontraktu, sa grupy zawodowe posiadajace uprawnienia i taka firma powinna poszukiwac pracownikow wlasnie w takiej grupie zawodowej-juz gotowej do podjecia danej pracy, to popierwsze.

Po drugie, maciezysta firma nic nie wie tym zeby poszukiwala pracownikow na portalu niedziela.nl. Ogloszenie to nie zostalo umieszczone na zadnym innym portalu, w zadnym innym jezyku, osoba podana jako kontaktowa nie jest pracownikiem niemieckiej firmy a nawet nie umie pisac po niemiecku ...

Po trzecie,kolego ktory pytal o wplate -NIE WPLACAJ, dla mojego meza ostateczny termin byl w zeszlym tygodniu i byl nie przekraczalny, wiec oszust probuje sie obsluzyc dokladnie tak jak nas.

Pozdrawiam.
_________________
ann
 
 
RobciuB 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 1
Wysłany: Śro Maj 26, 2010 8:17 pm   

Prosze Panstwa,

Zeby nie bylo zadnych wojen internetowych...jest to tak zwany po prostu WALEK!!! Jestem jej ofiara i nie bede tego ukrywal jak z pewnoscia robia to inni, ktorzy sie dali wrobic i z tego czy innego powodu nie chca sie przyznac. Chcialbym zeby ludzie sie nie bali i zaczeli przyznawac sie ze zostali okradzeni w bialy dzien.

Tak jak panstwo pisza tutaj na tym 'poscie' facet jest szybko operujaca jednostka...i nie stety wyludza od ludzi kwote 161,20 euro. Za pozno zaczalem czytac Wasze wypowiedzi i sie przejechalem :(
Czy ktos moze z panstwa zachowal jakie kolwiek mail'e od tego czlowieka lub jego partnerki. On mial na imie Mariusz Urban, a ona Izabela Walther miala na imie jak mnie pamiec nie zawodzi. Nie boje sie poslugiwac tymi nazwiskami i moge nawet podac numer telefonu z ktorego dzwonil, a takze numer konta z ING. Wkoncu kosztowalo mnie to pieniadze! On sie moze tak afiszowac, a reszta ma siedziec cicho i nic w tym kierunku nie zrobiac...wkoncu on nam kase rabnal i powinien za to beknac. Czy nie racja??
Wiem ze telefon juz jest zablokowany lub byl to Pre-Pay no i kontakt telefoniczny sie urwal. Pytanie tylko zostaje jak mozemy, jesli jest taki sposob, odzyskac pieniadze. Przeciez ten czlowiek od tak sobie nie zalozyl konta w ING Haga na swoje nazwisko...moze komus rabnal papiery! Prosze o szczere podpowiedzi, a nie wywody na tematy pobliskie i lapanie sie za slowa!

Mam nadzieje ze tego tak plazem nie puscimy, chcialbym ta sprawe pociagnac troche dalej. Nie mam ochoty by reszta rozsadnych ludzi byla tak traktowana i oby na mnie sie wszystko zaczelo i skonczylo!!!

[ Dodano: Sro Maj 26, 2010 8:19 pm ]
Prosze Panstwa,

Zeby nie bylo zadnych wojen internetowych...jest to tak zwany po prostu WALEK!!! Jestem jej ofiara i nie bede tego ukrywal jak z pewnoscia robia to inni, ktorzy sie dali wrobic i z tego czy innego powodu nie chca sie przyznac. Chcialbym zeby ludzie sie nie bali i zaczeli przyznawac sie ze zostali okradzeni w bialy dzien.

Tak jak panstwo pisza tutaj na tym 'poscie' facet jest szybko operujaca jednostka...i nie stety wyludza od ludzi kwote 161,20 euro. Za pozno zaczalem czytac Wasze wypowiedzi i sie przejechalem :(
Czy ktos moze z panstwa zachowal jakie kolwiek mail'e od tego czlowieka lub jego partnerki. On mial na imie Mariusz Urban, a ona Izabela Walther miala na imie jak mnie pamiec nie zawodzi. Nie boje sie poslugiwac tymi nazwiskami i moge nawet podac numer telefonu z ktorego dzwonil, a takze numer konta z ING. Wkoncu kosztowalo mnie to pieniadze! On sie moze tak afiszowac, a reszta ma siedziec cicho i nic w tym kierunku nie zrobiac...wkoncu on nam kase rabnal i powinien za to beknac. Czy nie racja??
Wiem ze telefon juz jest zablokowany lub byl to Pre-Pay no i kontakt telefoniczny sie urwal. Pytanie tylko zostaje jak mozemy, jesli jest taki sposob, odzyskac pieniadze. Przeciez ten czlowiek od tak sobie nie zalozyl konta w ING Haga na swoje nazwisko...moze komus rabnal papiery! Prosze o szczere podpowiedzi, a nie wywody na tematy pobliskie i lapanie sie za slowa!

Mam nadzieje ze tego tak plazem nie puscimy, chcialbym ta sprawe pociagnac troche dalej. Nie mam ochoty by reszta rozsadnych ludzi byla tak traktowana i oby na mnie sie wszystko zaczelo i skonczylo!!!

Mam nadzieje ze podejdzie ktos do tego solidnie i zalozymy jakas wspolprace,

R.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Maj 26, 2010 8:35 pm   

Nie wiem, czy taka propozycja juz tu nie padla: powiadomic holenderski urzad skarbowy. Pewnie Ci nie robi, ze donos nie powinien byc anonimowy, bo w koncu ten oszust sam wie, ze sie naraza wszystkim osobom, ktore oszukal. A na koncie ma pieniadze, ktorych pochodzenie powinien umiec udokumentowac.
_________________
Dumny Polak
 
 
bati3 
Gaduła

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: Czw Maj 27, 2010 5:27 am   

1. eigen schuld, dikke bult

2. zglos to w polskiej prokuraturze nic wiecej nie mozesz zrobic chyba ze z niderlandzkim OM i belastingiem chcesz korespondowac
 
 
pannaanna666 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączyła: 16 Lis 2009
Posty: 16
Wysłany: Czw Maj 27, 2010 12:59 pm   

RobciuB,

Ja mam od nich maile, jestem autorem watku na forum.
_________________
ann
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group