NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo do zasiłku chorobowego.
Autor Wiadomość
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 2:31 pm   

Ronin15, mozesz podac jakis link ktory odnosi sie do Twoich slow, bo ja nie moge nic znalezc na ten temat.


"Als u ziek wordt betaalt uw werkgever uw loon door. Dat is hij de eerste 2 jaar van uw ziekte verplicht. Over die 2 jaar samen mag uw werkgever maximaal 170% van uw laatstverdiende loon doorbetalen. Meestal krijgt u het eerste jaar 100% en het tweede jaar 70% doorbetaald."


"Hoeveel u precies krijgt, staat in uw cao. Heeft u geen cao? Vraag dan aan uw werkgever wat de regels zijn. U krijgt in het eerste jaar nooit minder dan het minimumloon"

zrodlo: www.uwv.nl
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Ronin15 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 36
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 2:44 pm   

sylwia_lelystad, tak sie skalda ze wlasnie jestem na chorobowym i takie informacje otrzymalem podczas rozmowy telefonicznej z firma ubezpieczeniowa
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 2:56 pm   

Firma ubezpieczeniowa ? Chorobowe wyplaca twoj pracodawca/ uwv.

Na stronie www.uwv.nl jest czarno na bialym o co dokladnie chodzi, a to oni zajmuja sie tego typu sprawami.
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Ronin15 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 36
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 3:20 pm   

sugerujesz ze firma ubezpieczeniowa zajmujaca sie ubezpieczeniem na terenie Holandii nie zna przepisow? jestem w trakcie oczekiwania na pieniazki wiec nie moge byc w 100% pewien... mysle ze czas pokaze
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 3:22 pm   

Ale co Ci sie w takim razie stalo ? Moze stalo Ci sie cos powaznego, jakis wypadek czy cos , a nie jestes po prostu chory na grype czy cos w tym stylu. Moze troche opisz swoja sytuacje wtedy sie okaze o co chodzi.

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 3:40 pm   

Ronin15 napisał/a:
sugerujesz ze firma ubezpieczeniowa zajmujaca sie ubezpieczeniem na terenie Holandii nie zna przepisow?


Nie, ale firma ubezpieczeniowa nie ma nic wspolnego z ziektewet.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Ronin15 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 36
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 3:43 pm   

''gadula nad gadulami" juz wiem skad ten przydomek :036: ... moja sytuacja nie jest wyjatkowa to nie byl wypadek w pracy ani nic podobnego, po prostu mam czasowa niezdolnosc do pracy.Moja sytuacja jest o tyle skomplikowana ze zostalem zwolniony z pracy podczas mojej choroby.Otrzymalem telefon z UWV (mysle ze kontrolny-obowiazek przebywania podczas choroby na terenie Holandii)ze wysla mi list z informacja co, gdzie i jak ...jestem dobrej mysli ale zobaczymy. Dam Ci znac jak bede madrzejszy o ten list ;)
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 3:49 pm   

No tak moja znajoma miala cos podobnego, problem z kregoslupem. Ale wszystkim zajmowalo sie uwv a nie ubezpieczyciele. Tak oni beda do Ciebie dzwonic i pytac jak tam, czy np. byles u lekarza i co. Mozliwe tez ze bedziesz musial zglosic sie na kontrole.


:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Ronin15 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 36
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 3:55 pm   

sylwia_lelystad, ale ja nie twierdze ze tym sie zajmuje firma ubezpieczeniowa, masz racje chorobowe wyplaca UWV i czesc pracodawca..pytalas skad mam takie informacje wiec odp ze z firmy ubezpieczeniowej
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 5:02 pm   

Co do firmy ubezpieczeniowej to by sie zgadzalo.Gdy bylam na chorbowym ( prawie 2 lata ) to przez pierwszy rok dostawalam 91 % ostatniej wyplaty ,70 % wyplaca UVW a te 21 % przez pierwszy rok wyplaca firma ubezpieczeniowa biura pracy.
Normalnie zasilek chorobawy UWV wyplaca co tydzien a te 21 % wyplacane jest raz w miesiacu , ale to dotyczy tylko osob ktore pozostaja nadal zatrudione przez biuro pracy.

Co do osob ktore zostaly zwolnione podczas choroby jest inaczej.

Czas oczekiwania na pierwsza wyplate to okres 4 do 6 tygodni.

De Ziektewet-uitkering is meestal 70% van uw dagloon. Voor het dagloon geldt een maximumbedrag.
Soms is uw Ziektewet-uitkering hoger dan 70% van uw dagloon:

*

als u vóór of direct na uw zwangerschapsverlof ziek wordt door de zwangerschap of bevalling. U krijgt dan u 100% van uw dagloon;
*

als u niet kunt werken omdat u ziek bent door orgaandonatie. U krijgt dan 100% van uw dagloon;
*

als vastgesteld is dat u door een ziekte of handicap moeite heeft met werken of een werknemer met beperkingen bent.

Monika
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 7:51 pm   

mavd napisał/a:
Co do firmy ubezpieczeniowej to by sie zgadzalo.Gdy bylam na chorbowym ( prawie 2 lata ) to przez pierwszy rok dostawalam 91 % ostatniej wyplaty ,70 % wyplaca UVW a te 21 % przez pierwszy rok wyplaca firma ubezpieczeniowa biura pracy.


Z tymi firmami ubezpieczeniowymi to jedno wielkie nieporozumienie chyba ;) My myslalysmy z Sylwia (chyba :P ) ze kolega twierdzi, ze ziektewet uitkering wyplaca jego ubezpieczyciel prywatny, ty zas mowisz o ubezpieczycielu pracodawcy ;) Generalnie jeden wielki balagan, nie drazmy :D
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 7:58 pm   

suska napisał/a:
My myslalysmy z Sylwia (chyba :P ) ze kolega twierdzi, ze ziektewet uitkering wyplaca jego ubezpieczyciel prywatny
:031:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
szuwi21 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 3
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 1:34 pm   

Ronin15 napisał/a:
Prawo do zasilku nalezy Ci sie bez wzgledu na to jak dlugo pracowalas, ale pamietaj o tym ze wysokosc tego zasilku zalezy od czasu jaki przepracowalas tzn zasilek chorobowy naliczany jest na podstawie sredniej z 12 ostatnich miesiecy.W Twoim przypadku jest to tylko 2 miesiace przepracowane, wiec to co zarobilas w tym czasie podzeilone przez 12 miesiecy i z tego 70% placi UWV i 21% powinien zaplacic Twoj pracodawca. Moze tego byc niewiele ale oczywiscie odbierz co Ci sie nalezy.

EDIT:
mrozna: podstawa o ubieganie sie o zasilek chorobowy jest obowiazek przebywania na terenie Holandii, bywa ze wykonuja kontrolne telefony zeby to sprawdzic lub wysylaja listy pod wskazany adres.


Może ktoś to potwierdzić że po 2 przepracowanych miesiącach wynagrodzenie dzielone jest przez 12 miesięcy?
Nie jest przypadkiem tak ze jeżeli ktoś przepracował np. 2 miesiące to wyliczana jest po prostu średnia tylko z tych 2 miesięcy i otrzymujemu 70% miesięcznego wynagrodzenia, wiem ze tak jest w Polsce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group