NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cao abu -> jak agencja powinna płacić za przepracowane go
Autor Wiadomość
Fuu 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 1
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 8:23 pm   Cao abu -> jak agencja powinna płacić za przepracowane go

Witam,

Pytanie jak w temacie. Od pewnego czasu pracuję dla agencji. Jestem na kontrakcie zero godzin i mam ustaloną stawkę na 8.56 brutto. Pracuję średnio więcej niż 40 godzin tygodniowo w różnych godzinach w ciągu dnia oraz w weekendy i święta. Podam może przykład i proszę o to, żeby ktoś kto zna się na tym, obliczył mi ile powinienem zarobić.

Niedziela - od 8:00 do 14:00
Poniedziałek - od 8.00 do 17:00
Wtorek - od 8:00 do 17:00
Środa wolne
Czwartek - od 5:00 do 13:00
Piątek - 5:00 do 13:00
Sobota - 5:00 do 13:00

Czy jeśli pracuję dla agencji to za dni świąteczne powinienem dostać jakieś pieniądze nawet jeśli nie pracowałem? Jeśli pracowałem to ile powinienem zarobić?
Jest ktoś z okolicy Utrechtu, Amsterdamu, Amersfoortu kto zna się dobrze na tym i pomógłby mi wywalczyć uczciwie zarobione pieniądze?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi,

Pozdrawiam,

Malutka
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 8:38 pm   

Soboty i niedziele są lepiej płatne,ale jeśli sa to nadgodziny to podatek (zaliczka )jest wiele wyzsza,tak ze netto wychodzi tyle co za normalny dzień lub nawet nieco mniej.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Śro Maj 19, 2010 8:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 8:40 pm   

Z tego co wyliczylam, to nie liczac toeslagow powinienes zarobic 410.88 brutto = 323,27 netto
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 12:11 am   

Fuu, przedewszstkim przeczytaj dlokladnie swoj kontrakt. Czasem pracodawcy nie pracuja wedle cao . A czasem zamieszczaja punkt w kontrakcie ze nadgodziny i swieta beda wyplacane 100 % , czasem ze nadgodziny beda wyplacane w systemie czas za czas.
P.S. jesli np pracujesz w pon 3 godz
wtorek 10 srode masz wolna czwartek masz 8 godz i piatek 5 to wsumie w tygodniu masz 26 godzin czyli zadnych nadgodzin. Jesli praujesz w niedziele lub swieta zobacz co jest opisane w twoim kontrakcie . Jesli nie masz wzmianki ze pracodawca nie pracuje pod CAO to poszukaj sam danego
CAO dla twojego fachu i sprawdz jak sa wyplacane w takim wypadku niedziele i swieta .

[ Dodano: Czw Maj 20, 2010 12:13 am ]
P.S> w twoim przypadku pracowales od poniedzialku do niedzieli 40 godzin w tym wypadku nie masz zadnych nadgodzin . wiec 40 x 8.56 =342.40 brutto ( czyli jakies 285,31 netto) jak jest z niedziela musisz sprawdzic w kontrakcie ewentualnie w CAO .

[ Dodano: Czw Maj 20, 2010 12:21 am ]
Fuu napisał/a:
Czy jeśli pracuję dla agencji to za dni świąteczne powinienem dostać jakieś pieniądze nawet jeśli nie pracowałem?
o ile dzien swiateczny wypadl w dzien roboczy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Maj 20, 2010 12:20 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 7:14 pm   

Baileys od kiedy na kontrakcie 0 godzin jeśli nie pracował w dniu świątecznym należą sie jakiekolwiek pieniążki?
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 8:26 pm   

LeGolasik napisał/a:
Baileys od kiedy na kontrakcie 0 godzin jeśli nie pracował w dniu świątecznym należą sie jakiekolwiek pieniążki?

Napewno od 15 lat, wczesniej nie wiem.
Przy kontrakcie 0 godz biuro posrednictwa ma obowiazek doliczenia do stawki podstawowej brutto tak zw dodatkow rezerwowanych.
vakantie toeslach 8%
vakantie dagen +/- 10%
feest dagen (dodatek na dni swiateczne) +/- 3,04%
KVB (wolne na wizyte u lekarza lub sprawy sluzbowe) 0,6%
Jezeli ktos pracuje np 2 m-ce to jest logiczne, ze kwota uzbierana na dni swiateczne bedzie mala, moze np miec zaplacone tylko za 4 godz.
Ktos kto przepracowal caly rok powinien miec wystarczajaco zarezerwowanych pieniedzy aby wystarczyla na zaplate za wszystkie (nie przepracowane) dni swiateczne.
 
 
gg81 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 13
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 9:05 pm   

Jesli moge sie wtracic to moze przeczytajcie najpierw CAO ABU, a potem zacznijcie cokolwiek wypisywac. Polowa z tego co piszecie niestety sie nie zgadza. Wprowadzacie ludzi w blad probujac sie przemadrzac :119:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 10:34 pm   

gg81, to pokaz ktora polowa . Wytlumacz i podeprzyj jakimis artykulami z CAO gdzie nie mamy racji . Kazdy moze sie czegos nauczyc nikt nie jest nie omylny.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 10:36 pm   

gg81,
Cytat:
Polowa z tego co piszecie niestety sie nie zgadza. Wprowadzacie ludzi w blad probujac sie przemadrzac
strasznie duzo masz do dodania ... :074:
jesli wiesz cos ,co moze przydac sie innym ,to pisz zapraszamy do dyskusji
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group