NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Blokada wypłaty wynagrodzenia za godziny nadliczbowe.
Autor Wiadomość
ojejka 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 13 Cze 2010
Posty: 1
  Wysłany: Nie Cze 13, 2010 2:14 pm   Blokada wypłaty wynagrodzenia za godziny nadliczbowe.

Mam kilka pytań związanych z prawdopodobnym uchylaniem się przez biuro pośrednictwa pracy od ustaleń Układu Zbiorowego Pracy (CAO) dla Pracowników Tymczasowych.

Otóż od 12 kwietnia pracowałem dla biura pośrednictwa pracy Hands To Work z siedzibą w Venlo, 24 maja zostałem zwolniony przez opiekuna parku na którego terenie mieszkałem wraz z narzeczoną (narzeczona wyjechała 21 maja do Polski z powodu śmierci jej ojca - miała wrócić pod koniec następnego tygodnia - takie były ustalenia, jednak opiekun parku na koniec wymiany zdań jaka doszła pomiędzy mną, jeszcze jednym kolegą a nim wykrzyknął, że narzeczona ma wracać natychmiast, z czego wywowała się ostrzejsza dyskusja, a na koniec opiekun stwierdził, że ja już nie pracuję - powiem szczerze nie płakałem z tego powodu - opiekun zarządał, abym natychmiast opuścił park, tak więc zrobiłem). Swoją decyzję poparł tym, że rzekomo byłem pijany i próbowałem wszcząć z nim bójkę - to bzdura i pomówienie, opiekun nie miał nawet podstaw aby przebadać mnie alkomatem.

Natomiast problem polega na tym, że ostatnie wynagrodzenie zostało przelane na moje konto 26 maja i była to wypłata za 20 tydzień. W kolejnych tygodniach po zjeździe miałem otrzymać w ratach wynagrodzenie za godziny nadliczbowe (ponad 100 godzin), jednak żadnego więcej przelewu nie otrzymałem. Biuro w Opolu, które reprezentuje firmę HTW przekazało mi informację, iż moje wynagrodzenia za godziny nadliczbowe zostały zablokowane przez opiekuna parku ze wzgledu na rzekome szkody jakie wyrządziłem w domku bungalo, który zamieszkiwałem. Kolejna bzdura. Kiedy opiekun zarządził, że mam opuścić park spakowałem się, posprzątałem i opuściłem ośrodek. Nie miałem zamiaru wdawać się w dalsze dyskusje z opiekunami, tymbardziej, że ktokolwiek chciał stanąć po mojej stronie również dostawał tzw "deport" - czyli zostawał natychmiastowo zwolniony i miał zamawiany przewóz do Polski. Dodam, że tych osób jest więcej, między innymi Pan, który już kiedyś zgłosił problemy z tym biurem do Związków Zawodowych i wygrał sprawę, lecz był straszony niejednokrotnie przez opiekunów parku, że i tak w końcu go zwolnią i umieszczą na "czarnej liście".

Dziś jest 13 czerwca 2010, a ja wciąż czekam na przelewy za godziny nadliczbowe.

Czy pośrednik ma prawo wstrzymywać i opóźniać wynagrodzenia? Czy czasem nie ma obowiązku wypłacania dodatku za godziny nadliczbowe i pracę w święta? Czy to możliwe, aby za pracę w święta i za nadgodziny otrzymywać jedynie gołą stawkę godzinową?

Może ktoś jest zorientowany w tym temacie, pisałem już do SNCV, czekam na odpowiedź, ale mozę ktos z was ma podobne doswiadczenia?

Pozdrawiam, prosze o odpowiedzi i ewentualne porady - Damian Z.
Ostatnio zmieniony przez ojejka Nie Cze 13, 2010 2:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
księżniczka123 
Poczatkujacy
powrót

Dołączyła: 27 Paź 2008
Posty: 17
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 2:25 pm   

wiesz ja miałam troche inny problem poniewaz moją firme zamknięto kiedy powinni mi wypłacic 2000 euro, zresztą pisałam to na forum wcześniej.
niestety pomogło dopiero kiedy pojechałam do szefa z holendrem który znał bardzo dobrze prawo i wszystko mu wytłumaczył dosadnie, i też szef próbował mi wmówić ze zniszczyłam samochód i takie głupoty, ale skoro nie mógł mi tego udowodnić musiał wypłacic pieniadze
natomiast moja koleżanka nie odzyskała nic, tez wmówiono jej ze zniszczyła auto i nie wiem co tam jeszcze ale straciła ok 1500 euro w tym także nadgodziny.
proponuje ci nie czekać tylko działać i męczyć tą firme bo jak odpuścisz im to mogą cie potraktować tak jak moją koleżanke,
a propos sncu też do nich pisałam i dzwoniłam i powiedziano mi ze minimum jesli dostaną 3 skargi nawet anonimowe na to uitzendbureau to dopiero zajmą sie tą sprawą.i chyba sie zajeli bo mój były szef zamknął 2 firmy i mnie znienawidził.
jurdish locket oni też pomagają w takich sprawach www.juridischloket.nl
pozdrawiam :027:

a najlepiej jeśli masz godziny swoje gdzieś zapisane z podpisem jakiegoś koordynatora lub jeśli nie masz to napisz e-maila do firmy w której pracowałeś bezpośrednio z prośbą o wystawienie wszystkich twoich godzin oraz podpisem, wydaje mi sie ze jurdischloket na podstawie tych godzin może coś zdziałać.
_________________
księżniczka :033:
Ostatnio zmieniony przez księżniczka123 Pon Cze 14, 2010 3:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gg81 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 13
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 3:49 pm   

jezeli nie masz nic na papierze to nie sadze zebys cos odzysakl ale zycze powodzenia
jedno jest pewne kluj -zelazo pluki gorace
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group