NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca na magazynie DHL
Autor Wiadomość
Ksieciunio 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 2
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 5:31 pm   Praca na magazynie DHL

Na pewnej stronie widziałem takie ogłoszenie:

Cytat:
Potrzebujemy 35 osób do pracy w magazynach Firmy D H L . Kobiety i mężczyźni do 50 roku życia. Zależy nam na osobach posiadających uprawnienia na wózki widłowe i nie tylko. Możliwość pobierania kinderdeld.
Praca jest od końca czerwca i przewidziana jest do połowy przyszłego roku.

Proszę o CV osób zainteresowanych, które należy wysłać na adres : [email protected]


Napisałem i dostałem taką odpowiedź.

Cytat:

Oferuje panom prace w firmie D H L w Duisburgu. Praca zaczyna sie od 10 lipca a kontrakt podpisywany jest na rok czasu. Nie ma mozliwosci podpisania krotszego terminu niz jeden rok.

Kobiety potrzebne sa do pracy na paczkowni do segregacji, rozdzielania i przekladania paczek malych na paletach w magazynie. Mezczyzni potrzebni sa do przekladania , segregacji i ukladania paczek na paletach. Osoby majace uprawnienia na wozki widlowe beda pracowaly przy przewozeniu palet z paczkami. Pracuje sie od godziny 7:00 do 18:00. W sobote od 7:00 do 15:00. Niedziela jest dniem wolnym.. Wynagrodzenie za prace 12 euro / h brutto, ktore przekazywyane jest na konto bankowe zalozone na miejscu po przyjezdzie. Jest to praca legalna na umowe o prace w ktorej nie trzeba znac jezyka. Pracuje tam kilkudziesieciu polakow z ktorych czesc musi zjechac do Polski ze wzgledu na wygasajacy juz podpisany z nimi kontrakt. Dla pracownikow wynajete sa mieszkania w bloku. Na jedno mieszkanie przypada 6 pracownikow, po dwóch na pokój. Mieszkanie platne jest 150 euro miesiecznie. Zaklad pracy od miejsca zamieszkania znajduje sie w odleglosci 1200 metrow wiec kazdy moze do pracy dojsc pieszo.

Dojazd do Niemiec na koszt wlasny i wlasnym srodkiem transportu.

Oplata nie jest pobierana za zalatwienie pracy. Nalezy tylko przeslac na konto 35 zlotych kosztow wysylki dokumentow i formularzy rekrutacyjnych do Panstwa.

Jezeli jestescie panowie zainteresowni praca to prosze o uregulowanie oplaty za przeslanie dokumentow na konto:


Warto wpłacić te 35zł ? Czy to ściema po prostu ?
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 5:51 pm   

firma korzystajaca z bezplatnego konta e-mail i pobierajaca kase przed zatrudnieniem? Dziwie sie, ze mozna sie w ogole zastanawiac czy to nie jest przekret:)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 6:00 pm   

z drugiej strony 35zł to śmieszna kwota, więc może można zaryzykować... 150e miesięcznie za mieszkanie to też mało, ale trochę mi to coś za kolorowo wszystko wygląda :P
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 6:06 pm   

odpowiednio mala zeby nikomu sie nie chcialo szukac sprawiedliwosci jak bedzie dalej bez pracy, a biedniejszy o te 35zl:) a i glupio bedzie sie przyznac, ze ktos nas w konia zrobil w tak prosty sposob.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Ksieciunio 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 2
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 6:25 pm   

też tak sobie myslałem, że niby wpłace mu te 35zl a On nie wyśle mi nic, to co pójdę na Policję ? I co oni niby zrobia, wyśmieją mnie pewnie. Więc nie wysyłam mu kasy.
 
 
bati3 
Gaduła

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 6:27 pm   

35zl warto zaryzykowac tylko przypominam ze nigdy nie powinno byc zadnych oplat przy zatrudnianiu sie gdzies wiec sa nie wporzadku juz na starcie

150e to duzo bo ich tam 6 mieszka wiec 150e x 6 = 900e a w niemczech tansze sa mieszkania
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 6:39 pm   

bati3 napisał/a:
150e to duzo bo ich tam 6 mieszka wiec 150e x 6 = 900e a w niemczech tansze sa mieszkania
no tak zapomniałam, jak to pisałam, że to o Niemcy chodzi ;)
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 7:54 pm   

hm ..tak słodko ze aż gorzko..
Przeciez o to chodzi zeby potencjalny ,,poszukuący,,tak własnie powiedział :a co tam 35 zł ??-zaryzykuję I takim sposobem zmieni sie stan konta tego goscia. Gdyby napisał 150 zl albo tyleż euro istnieje prawdopodobienstwo głębszej analizy np : dlaczego pracującm tam osobom nie przedluzono kontraktow ? Dlaczego praca zaczyna sie ,,od konca,, czerwca ? (od konca do konca to zasiali górale owies :082: )

A paczki przekładac za 12 e na godzine -czemu nie ?ale takie rzeczy to tylko w erze :082:
Ostatnio zmieniony przez aknairam Pon Cze 14, 2010 8:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 8:00 pm   

bedzie za niedlugo temat: "UWAGA OSZUST!" :-)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
aalex 
Poczatkujacy
aalex

Wiek: 38
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 17
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 11:22 am   

Zbyt kolorowe jak na Niemcy. Co to za wysyłka za 35zł? Ciekawe jakie dokumenty, ta jest nieadekwatna do żadnej wysyłki. Wiadomość odnośnie warunków napisana bardzo różowo, szkoda tylko że świat nie jest taki piękny. Ciekawe dlaczego ludzie którzy już tam pracują nie chcą przedłużać kontraktów? Wtopisz, podpiszesz na rok, praca będzie koszmarna i się będziesz męczył.
_________________
AaLeX
 
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 4:36 pm   

bati3 napisał/a:

150e to duzo bo ich tam 6 mieszka wiec 150e x 6 = 900e a w niemczech tansze sa mieszkania


Nie moge sie z Toba niestety zgodzic w tej kwestii. Ok...wynajem mieszkania na 6 osob bedzie ksztaltowalo sie w okolicy 500-800 euro (zalezy gdzie i jaki metraz). Tyle, ze to jest tylko tzw. Kaltmiete. Dolicz do tego Nebenkosten (woda bedzie wtedy rozliczana na 6 osob, smieci itd.) + prad + jeszcze ogrzewanie to juz tak rozowo nie jest jakby sie wydawalo. Jeszcze jakby sie okazalo, ze ciepla woda tez jest na "prad" (tak ja mam bynajmniej) to koszty pradu tez za wesole przy 6 osobach nie beda. Wiec wydaje mi sie, ze 150 euro na miesiac nie jest duzo. Sama bym chciala tyle placic :030:

Zgodze sie tylko co do tego, ze pobranie jakiejkolwiek oplaty jest niezgodne z prawem. Firma w koncu tez jak chce kogos zatrudnic to musi poniesc koszty rekrutacji. Dla mnie to jest szukanie kolejnych naiwnych, ktorzy to wplaca a przyjdzie co do czego to nawet nie wyjada.

[ Dodano: Wto Cze 15, 2010 5:02 pm ]
aalex napisał/a:
Ciekawe dlaczego ludzie którzy już tam pracują nie chcą przedłużać kontraktów?


Cytat:
Pracownicy goście

Na podstawie umowy między rządami Niemiec i Polski możliwe jest zatrudnianie do 1000 osób rocznie w celu podnoszenia ich kwalifikacji zawodowych i językowych. Należy spełniać poniższe warunki:
osoby zatrudnione powinny być w wieku od 18 do 35 lat (w wyjątkowych przypadkach do 40 lat),
umowa powinna być zawierana na okres 12 miesięcy (maksymalnie 18 miesięcy).
pracownikiem gościem można być tylko raz w życiu.
podania można składać w następujących zawodach: inżynierowie budowy maszyn i konstruktorzy, ślusarze budowlani, spawacze, mechanicy samochodowi i przemysłowi, lakiernicy, stolarze, cieśle, malarze, pielęgniarze, rolnicy, koniuszy, piekarze, rzeźnicy, pracownicy biurowi, sprzedawcy przemysłowi, sprzedawcy detaliczni, fryzjerzy, branża hotelowo-gastronomiczna. Wykaz zawodów jest na bieżąco aktualizowany w zależności od potrzeb strony niemieckiej. Nabór odbywa się dwa razy do roku.

Oddelegowanie pracowników zatrudnionych w Polsce w ramach realizacji umowy o dzieło. Na podstawie umowy między rządami Niemiec i Polski oddelegowani przez swych pracodawców do Niemiec pracownicy mogą uzyskać zezwolenie na pracę na okres przewidywany do realizacji umowy o dzieło. Okres ten z reguły nie może być dłuższy niż dwa lata. Przyznane polskiej stronie limity dla przedsiębiorstw rozdysponowywane są przez polskie Ministerstwo Gospodarki i Pracy.


To tylko czesc artykulu ktory mozna znalezc tutaj: http://www.mypolacy.de/se...-niemczech.html

I juz masz odpowiedz na swoje pytanie ;)
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
grizzly86 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 37
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 63
Skąd: Venray
Wysłany: Śro Cze 23, 2010 5:14 pm   

A gdzie jest ta praca ? jesli w Beringe to odradzam, nawet na mieszkanie nie zarobisz
 
 
 
chris-nb 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 57
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 12:09 pm   

calendargirl288 napisał/a:
z drugiej strony 35zł to śmieszna kwota, więc może można zaryzykować... 150e miesięcznie za mieszkanie to też mało, ale trochę mi to coś za kolorowo wszystko wygląda :P

jezeli dla ciebie to jest smieszna kwota, to przelej ja na moje konto. na pewno nie zostaniesz oszukana.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group