NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Cze 27, 2010 11:19 pm
Problem! Lepsze pośrednictwo pracy czy kontrakt
Autor Wiadomość
Misiek7777 
Poczatkujacy
Misiek

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 1:00 am   Problem! Lepsze pośrednictwo pracy czy kontrakt

Witam wszystkich!

Może mój temat nie wyda się interesujący, ale mam nadzieję że ktoś obiektywny pomoże w decyzji, którą nie możemy , nie umiemy podjąć.
Otóż, pracuję z żoną przez pośrednictwo pracy.
Obydwoje mamy zapewnione 40 godzin tygodniowo, pracujemy już w ten sposób jakieś ponad dwa lata.
pieniążki są na czas, mieszkanie(narzekać nie można), źle nie jest, można powiedzieć że jest ok.
Pojawiła się propozycja kontraktu i właśnie tutaj rodzi sie pytanie:
Jakie są korzyści z przejścia na kontrakt, czy nie wpadniemy z deszczu pod rynnę, bo przecież nic się nie zmieni prócz tego że sami będziemy musieli wynająć sobie mieszkanie, opłacić rachunki, ubezpieczenie i patrząc obiektywnie mając najniższą podstawę jakieś 1500-1600 netto, to po opłatach wychodzi na to samo co mamy pracując przez pośrednictwo pracy.
Owszem na kontrakcie jest wakacyjne i płatny urlop , ale za to my pracując przez biuro dostaję rozliczenie z jaropgrafu i z ubezpieczenia większe niz na kontrakcie..
proszę powiedzieć mi o plusach i minusach przejścia na kontrakt.

i tak na marginesie, żyć w holandii za najniższą pensję to tak jak żyć w Polsce za złotówki od miesiąca do miesiąca-prawda?
_________________
dziękuję z góry
 
 
bati3 
Gaduła

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 8:20 am   

w ladnej indoktrynacji uitzendburowskiej za dlugo zyliscie

normalne ze na kontrakcie po 1500e na glowe neto bedzie wam o wiele lepiej

tylko pewnie juz tak wygodni sie staliscie ze wolicie zeby pani asia z biura wam wszystko zalatwiala
 
 
rybcia13 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 115
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 10:15 am   

Oczywiscie, ze kontrakt.
 
 
anje 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 61
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 12:46 pm   

nie rozumiem tego pytania na końcu?tego na marginesie?
pytasz czy wystarczy Ci do pierwszego czy jak?

[ Dodano: Nie Cze 27, 2010 12:49 pm ]
jak dzieci nie narobisz, to macie spoko życie za te pieniądze...,
 
 
Misiek7777 
Poczatkujacy
Misiek

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 10:13 pm   

wygodni nie wygodni, ludzie nie piszcie to tego czy mi wygodnie czy nie tylko sie pytam dlaczego kontrakt skoro przez biuro zostaje mi tyle samo kasy co bym przeszedl na kontrakt.prace przez biuro tez mam stała, 40 h w tygodniu przez 11 miesiecy.

zobaczcie dla niedowiarków:
ja i żona po 1500 euro daje nam 3000 euro
minus 800 mieszkanie
minus 200 ubezpieczenie
minus 160 paliwo
minus 250 jedzenie
razem zostaje nam -1590euro


a teraz biuro:
razem z zoną mamy 1700 euro
minus 250 jedzenie
razem daje nam - 1450 euro

to jest 140 euro więcej na kontrakcie no może trochę mniej bo trzeba by było zakupić internet, więc czy to naprawdę aż takie super.
ty bardziej , że u nas w firmie ci na kontrakcie na koniec roku musza dopłacać do belastingu a ja mam zwrot tysiaca euro i 500 ubezpiecznia co daje sume 1500 euro rocznie dodatkowo.
na kontrakcie tego bym nie miał, miałbym wakacyjne jakieś 700-800 euro, bo tutaj mam w stawce.

wiec moi drodzy jakie sa tak naprawde korzysci, skoro zamierzam tutaj byc jakies 2-3 lata a przyjechalismmy z zonka zarobic.

małolacie susce która z miłości do pastowanego wiatraka pierze mu majtochy i reszcie pseudo polaczków dziekuje za komentarze ale nie sa mi tutaj potrzebne
_________________
dziękuję z góry
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 10:17 pm   

Zmien tytul tematu na "Zerwijcie swoje vast kontrakty i zacznijcie pracowac dla biur!".
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Nie Cze 27, 2010 10:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Misiek7777 
Poczatkujacy
Misiek

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 10:22 pm   

post edytowany
_________________
dziękuję z góry
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Cze 27, 2010 11:30 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
rybcia13 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 115
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 10:45 pm   

post edytowany
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Cze 27, 2010 11:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 10:48 pm   

to juz jest przesada, to ze Suska wam nie lezy i jej wypowiedzi to jedno ale dlaczego obrazacie jej faceta? chyba juz za daleko to zaszlo. pozatym tacy wlasnie jak wy to piszecie pastowańce daja wam tu prace nie? korzystac z ich mien itp i ty bedziesz pisal misiek o inteligencji,dobrym obyciu, uczicowosci, zenua. dla ciebie najlepiej bedzie w ogole zwolnic sie i isc gdzies do azbestu, albo moze na cieplego brata. EOT!!!
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 11:00 pm   

Misiek7777 napisał/a:
wiec moi drodzy jakie sa tak naprawde korzysci, skoro zamierzam tutaj byc jakies 2-3 lata a przyjechalismmy z zonka zarobic.


nie tak latwo jest zwolnic kogos na kontrakcie, wieksza stabilnosc.... w biurze pracy moga Wam podziekowac z dnia na dzien...

zrobicie jak zechcecie, jak dla mnie podjales temat na ktory masz juz odpowiedz i tylko szukasz potwierdzenia, przeliczyles, mieszkasz juz tez tu troche wiec podejmij sam decyzje a nie sie pytaj ludzi na forum, co nie czytaty i pisaty, zeby po stronach poczytac??

troche stane w obronie suski, bo nie zdazyla jeszcze nic napisac w tym temacie ( :074: ) a juz na nia naskoczyles.... nieladnie!

obrazaniem daleko nie zajedziesz i temat bedzie dryfowal w stone masla maslanego....
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 11:02 pm   

guust przeoczyles juz jedna zadyme na 6str ten temat juz dzisiaj byl walkowany, Gohna zamknela bo byla niezla zadyma, widac koles lubi, bo znowu sie za to zabral i od razu z grubej rury.
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 11:03 pm   

nuta, wlasnie o tym pisze, wiec po co zaczyna od nowa??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group