NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga monterzy i spawacze
Autor Wiadomość
pannaanna666 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączyła: 16 Lis 2009
Posty: 16
  Wysłany: Pią Cze 04, 2010 10:47 am   Uwaga monterzy i spawacze

Witam,


Generalnie chodzi o to ze biuro konekta poszukuje ludzi do pracy a ja przestrzegam przed ich nieuczciwoscia. Przepisuja pracownikow pod inne biura, nie placa nadgodzin, nie wyplacaja pieniedzy bo cos im ginie , zwalniaja bez uprzedzenia-kiedy za bardzo czlowiek zaczyna drazyc i upominac sie o swoje.

Ale sa bardzo mili itp, polska wspolwlascicielka biura obieca wam zlote gory i co tylko chcecie a potem koordynatorka zawiezie was do pracy bo nie bedzie mial kto a kiedy przyjdzie do wyplaty powiedza ze nie byles w pracy ..

Nawet wlasnie spojzalem ze zmienili sobie adres, widocznie tamten byl juz za bardzo znany i "polecany".


pozdrawiam uzytkownikow, w razie dodatkowych pytan, chetnie odpowiem.

Zycze milego pieknego weekendu.
_________________
_________________
ann
 
 
basia//// 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 09 Lut 2008
Posty: 57
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 5:42 pm   

Własnie zgadzam się z tobą i mamy duzy problem bo mąż jest spawaczem i go zwolnili.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 8:38 pm   

pannaanna666 napisał/a:
zwalniaja bez uprzedzenia

Na fazie A nie obowiazuje termin wypowiedzenia. Wiec moga.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
andi 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 26
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 6:56 pm   

suska napisał/a:
pannaanna666 napisał/a:
zwalniaja bez uprzedzenia

Na fazie A nie obowiazuje termin wypowiedzenia. Wiec moga.

Ty to chyba nie czytasz tego co ludzie piszą, bo odpisujesz tylko po to aby coś napisać.
Masz z tym rację, ale chyba te wypowiedzi miały troszkę inny sens. A jak już chcesz pomóc to napisz coś konkretnie, a nie takie płytkie wypowiedzi i zaśmiecanie forum.
 
 
pannaanna666 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączyła: 16 Lis 2009
Posty: 16
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 10:47 am   

problem w tym suska, ze oni robia wszystko zeby faza A sie nie skonczyla! a jak sie czlowiek zacznie interesowac bardziej "co jest grane" to sie go pozbeda.
_________________
ann
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 2:29 pm   

No to niestety tez jest legalne i praktykowane, wiec nie ma sie do czego przyczepic.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Mafioso 
Poczatkujacy

Wiek: 59
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 27
Skąd: Noord Brabant
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 2:45 pm   

ale Ty wiedzę posiadasz szeroką , ja nie mogę, szkoda , że plotkarską - rozwiązanie umowy o prace w agencjach pracy tymczasowej ( a takich jest 90%) nie jest takie proste , hop stop - polecam przepisy w tym zakresie
to, że agencje kiwają jak mogą nieznających język i prawo Polaków to inna para kaloszy ,
ale bzdur nie siej, robisz tylko dobrze tym cwaniakom co Polaków gnoją ...

[ Dodano: Pon Cze 21, 2010 2:48 pm ]
w zakresie walki z biurami o kryminalnym zabarwieniu mam doświadczenie, pomogłem kilku rodakom, a wcale za alfę i omegę się nie uważam, bazuje tylko na przepisach i własnym doświadczeniu , pozdrawiam
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 3:00 pm   

Wiec slucham, ktore z moich informacji sa bledne:
Biuro pracy ma prawo przyjac Cie na okres np 1,5 roku (trzy kontrakty fazy A), potem oddelegowac Cie na no 6 miesiecy po czym na nowo zatrudnic Cie na faze A.

Cytat:
u k ł a d z b i o r o w y p r a c y ( c a o ) d l a p r a c o w n i k ó w t y m c z a s o w y c h 2 0 0 9 - 2 0 1 4 1 5
Rozdział 3 Status prawny
Artykuł 12 Początek i charakter umowy o pracę tymczasową
1. Początek umowy o pracę tymczasową
O
ile w umowie o pracę tymczasową nie postanowiono inaczej, uznaje się, że umowa zostaje zawarta w momencie, w którym pracownik tymczasowy faktycznie rozpoczyna wykonywanie czynności określonych w umowie.
2. Charakter umowy o pracę tymczasową
Umowa o pracę tymczasową może zostać zawarta w dwóch formach:
1. umowy o pracę tymczasową z klauzulą o tymczasowym charakterze zatrudnienia;
Umowa o pracę tymczasową z klauzulą o tymczasowym charakterze zatrudnienia może zostać zawarta na okres udostępnienia i sięgać maksymalnie do końca fazy A.
2. umowy o oddelegowaniu;
Umo
wa o oddelegowaniu może zostać zawarta na czas określony lub nieokreślony.
Artykuł 13 Fazy pracy tymczasowej
1. Faza A
a. Pracownik tymczasowy pracuje w fazie A, dopóki pracuje dla tej samej agencji pracy tymczasowej przez okres maksymalnie 78 tygodni.
b. Faza A trwa przez 78 przepracowanych tygodni*1. Pracownik tymczasowy nie pracuje w fazie B (patrz ustęp 2 niniejszego artykułu), dopóki nie przepracował więcej niż 78 tygodni dla tej samej agencji pracy tymczasowej.
c. W fazie A pracownik tymczasowy nadal pracuje na podstawie umowy o pracę tymczasową z klauzulą o tymczasowym charakterze zatrudnienia, chyba że wyraźnie zawarto umowę o oddelegowanie.
d. 78 tygodni fazy A zalicza się (biorąc pod uwagę wyłącznie przepracowane tygodnie), o ile między dwiema umowami o pracę tymczasową nie wystąpiła przerwa trwająca 26 lub więcej tygodni*2. Jeżeli jest mowa o przerwie trwającej 26 tygodni lub dłuższej, rozpoczyna się od nowa naliczanie fazy A.


Okresy wypowiedzenia na poszczegolnych fazach:
Cytat:
2. W przypadku umowy o pracę tymczasową z klauzulą o tymczasowym charakterze zatrudnienia agencja pracy tymczasowej powiadomi na czas pracownika tymczasowego o zbliżającym się zakończeniu umowy o pracę tymczasową, tak aby pracownik był na to przygotowany. Agencja pracy tymczasowej ma obowiązek zachować przy tym następujące terminy powiadomienia:
Czas udostępnienia w przepracowanych Termin powiadomienia w dniach
tygodniach kalendarzowjych od 0 do 12 tygodni 0 od 12 do 26 tygodni 5 od 26 do 52 tygodni 10 od 52 do 78 tygodni włącznie 14


http://www.abu.nl/abu2/?fileid=14230
Tez podwazysz wiarygodnosc mojego zrodla?

Skoncz ze mna dyskutowac tylko po to by podwazyc moje informacje. Brak Ci kolego elementarnej wiedzy, ale robisz z siebie ah oh eh bo TYLU rodakom pomagales(tak patrzac na to co Ty wypisujesz, zastanawiam sie jak oni skonczyly, bo chyba gorzej niz zaczynali). Ciesze sie, ale wroc do zrodla a potem podyskutujemy.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Mafioso 
Poczatkujacy

Wiek: 59
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 27
Skąd: Noord Brabant
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 5:42 pm   

poczytaj co napisałaś przed, oraz po moim poście, a potem mądruj się dalej - logika? znasz takie coś? piszesz strasznie różnie i często bzdury ... przepraszam, to fakt
a ja pomogę każdemu, kto będzie chciał, a ja będę w stanie - jak dotychczas , i to skutecznie
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 6:08 pm   

Jak narazie to nie napisales absolutnie NIC logicznego czy pomocnego, nie wiem skad masz takie duze ego ale jest ono zdecydowanie przesadzone.
Nie mow, ze pisze bzdury nie umiejac podwazyc moich argumentow czy udowodnic mi pomylke. EOT.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Pon Cze 21, 2010 6:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mario28100 
Poczatkujacy
pies na baby

Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 46
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 6:16 am   

poczytaj co napisałaś przed, oraz po moim poście, a potem mądruj się dalej - logika? znasz takie coś? piszesz strasznie różnie i często bzdury ... przepraszam, to fakt

suska chce byc najmadrzejsza wyrocznia na forum

ale inteligencji starcza jej tylko na oddychanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group