NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
okres wypowiedzenia, a zwolnienie przed czasem
Autor Wiadomość
niescigamsie 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Cze 2010
Posty: 3
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 6:49 pm   okres wypowiedzenia, a zwolnienie przed czasem

Witam!

Szef powiedzial, ze aby zwolnic sie musze dac wypowiedzenie miesiac przed, wiec tydzien temu dalam mu je, gdyz za miesiac chcialabym skonczyc prace i wrocic do Polski. W tym tygodniu dostalam 3 dni wolnego, a dzisiaj mi powiedzial ze nie ma wiecej dla mnie miejsca, ze to koniec a powodem jest fakt, ze ma za duzo ludzi. Prosze o pomoc! co moge w tej sytuacji zrobic? Do kogo zglosic sie o porade? Dodam, ze jestem na 1,5 rocznym kontrakcie od 28 stycznia br. Jak sie ma do tego holenderskie prawo, czy on moze postapic w ten sposob?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 7:02 pm   

niescigamsie, a ile godzin masz gwarantowanych w kontrakcie na miesiac lub na tydzien??
pozatym jesli on policzyl ci ze na reszte twojego wypowiedzienia wystarczy ci twoich dni wakacyjnych i ATV to poprostu dostaniesz te dni wyplacone jako platny urlop.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
CX27 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 1
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 7:35 pm   

post edytowany

dlaczego wladowales sie w temat: okres wypowiedzenia, a zwolnienie przed czasem ze swoim elaboratem?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Cze 17, 2010 8:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kotecki0111 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 1
  Wysłany: Wto Cze 29, 2010 9:53 am   

witam chcialabym sie dowiedziec czy jesli mam kontrakt szef moze zwolnic mnie w kazdej chwili dodam ze rowniez jak niescigamsie musze dac wypowiedzenie miesiac wczesniej wiec jesli ja musze poinformowac o tym szybciej czy szef ma prawo zwolnic mnie z dnia na dzien ?? :?: :?
_________________
"Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest po prostu inne."
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 9:00 pm   

Zwolnic moze i ma prawo, ale jesli zwolnienie ma miejsce przed koncem umowy/nie respektuje okresu wypowiedzenia to przez ten czas musi CI placic normalna wyplate.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 11:11 am   

A ja mam takie pytanko nie dotyczy ono bezpośrednio mnie tylko znajomych którzy przyjechali do Holandii do pracy przy różach dostali umowe tylko w wersji Holenderskiej podpisali ja, a na osobnej kartce dali im do podpisania papierek ze jesli zwolnia się bez miesięcznego uprzedzenia firmy grozi im kara w wysokości 500 euro i teraz sprawa wygląda nastepujaco chłopak musi zjechać do PL z powodów rodzinnych z dnia na dzień powiedział w tym domku współlokatorowi ze musi zjechac pracował zaledwie 3 tygodnie wypłaty miały byc wypłacane co tydzień ale przeciągneło się że dopiero teraz (czyli po przepracowaniu 3 tyg )dostaną kasę .Rozmawiałam z tym pracodawcą i wyjaśniłam mu żę chlopak musi zjechać i zapytałam się o pieniążki dla niego to mi powiedział że podpisał oświadczenie ze (no i tak jak wyzej napisalam) i że pieniędzy nie dostanie bo odliczą mu karę i ja mam pytanie czy jest to zgodne z prawem ?? .Dodam też, że nie uprzedzili ich o tym jak byli jeszcze w polsce i gdyby nie podpisał tego co mu podstawili to poprostu nie dostał by pracy . Co robić jak im pomoc by odzyskał chociaż cześć pieniędzy ?? Czekam na jakieś mądre rady .Pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 11:23 pm   

No jesli podpisali takie oswiadczenie to nie wiem o co chcecie walczyc?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group