NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca sezonowa przez biuro pracy rozliczenie z podatku
Autor Wiadomość
szadoky 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 8
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 12:35 pm   Praca sezonowa przez biuro pracy rozliczenie z podatku

Witam zdaję sobie sprawą że pytania jakie zadam mogą być już na forum , ale szukam już trzeci dzień i jestem coraz głupszy , tak że jak ktoś chciałby pomóc bez pisania to już było wystarczy poszukać to był bym wdzięczny .
Pracowałem w tym roku w Holandii w rolnictwie przez okres 2,5 miesiąca (taką miałem umowę) zatrudniony byłem przez biuro (persoonality www.persoonality.nl) pieniądze miałem wpłacane na konto w Polsce . Jako że jest to moja pierwsza praca w Holandii mam pytanie
1 Jak wygląda rozliczenie podatkowe , czy tak jak w Polsce dostanę jakieś pismo z biuro w którym byłem zatrudniony z wysokością składek , jeśli tak to jaki jest termin wysłania tego pisma
2 Czy holenderski urząd skarbowy wyśle mi jakieś pismo
3 Czy pisma te dostanę do polski ( nie byłem zameldowany w Holandii mieszkałem u rolnika u którego pracowałem solaris wysyłany był tam )
4 Jeśli rozliczę się w Holandii to czy do zwrotu potrzebne jest konto w Holandii czy można podać numer polskiego konta
5 Słyszałem od osób które pracowały sezonowo że zdążało się że Polacy podpisywali nieświadomie zrzeczenie się podatku na rzecz pracodawcy , czy jest taka możliwość w Holandii
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 4:26 pm   

1. Tak, dostaniesz na początku roku 2011 pismo zatytułowane "Jaaropgave"
2. Raczej nie
3. Nie wiem, na pewno jeśli Twój pracodawca nie zna polskiego adresu to nie będzie miał gdzie wysyłać, jeśli go o tym nie powiadomisz
4. Nie wiem
5. Też o tym czytałem, że tak się zdarzało
_________________
Dumny Polak
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 7:56 pm   

Ad. 4 może być podane polskie konto walutowe
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
wlk 
Poczatkujacy
wlk

Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 2
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 7:05 pm   

Witam,
mam podobny problem, otóż w 2008 roku pracowałem w Holandii na wakację i chciałbym otrzymać zwrot podatku, jednakże nie wiem kompletnie jak sie za to zabrać, gdzie wysłać dokumenty itp, itd. Czy któś mógłby mnie poinstruować?
Wiem że w Polsce są firmy które mogą pośredniczyć w transakcji jednakże pobierają duże prowizję a prawdopodobnie to jest kwestia wypełnienia paru druczków. Ponadto mam zaufaną osobę w Amsterdamie która mogłaby mi załatwić tą papierkową robotę jednakże jest rówież zielona w tych sprawach.
pozdrawiam i czekam na pomoc!
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 8:31 pm   

http://super-tax.com.pl/h...CFdcsDgodkEv2wQ
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 8:36 pm   

Polecam http://udeb.nl/, ma siedzibę w Holandii więc jest odpowiedzialne przed holenderskim US, żadnych cudów z przelewami na konto kancelarii, stała opłata za rozliczenie (ja płaciłem 45e), a nie stawwki procentowe.
_________________
Dumny Polak
 
 
wlk 
Poczatkujacy
wlk

Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 2
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 10:08 pm   

tak, znam te firmy natomiast pytam się czy ktoś wie jak samodzielnie załatwić tę sprawe, nie chce korzystać z usług tych firm, jak to się mówi 40 euro piechotą nie chodzi :) tymbardziej jeżeli przez miesiac pracy w holandii zwrot nie bedzie wysoki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group