NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zepsuta stacyjka
Autor Wiadomość
zraisok 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Lip 07, 2010 2:48 pm   zepsuta stacyjka

Witam!
Prawdopodobnie zepsuła mi się stacyjka w Vectrze, bo wkładam kluczyk, próbuję przekręcić i... nic, ani drgnie. Gdzie znaleźć fachowców, którzy mogliby się tym zająć? Byłem w serwisie Opla - zajęci i kazali szukać w warsztatach. Gościu w najbliższym warsztacie zajęty. Doholowanie gdzieś dalej nie wchodzi w grę, bo kierownica zablokowana. Brać lawetę i transportować do warsztatu?
W Polsce zadzwoniłbym sobie do jakiegoś magika od zamków i po sprawie, a tu człowiek nie zna reliów.. eh ;-)
Auto stoi sobie obecnie w De Lier.
Pozdrawiam.
Z.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 2:44 pm   

probowales podczas proby przekrecenia kluczyka ruszac kierownica prawo-lewo?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
87katie87 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 02 Mar 2009
Posty: 9
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 4:55 pm   

m4rcin napisał/a:
probowales podczas proby przekrecenia kluczyka ruszac kierownica prawo-lewo?


Ruszaj kierownica mocno w lewo i w prawo a jednoczesnie probuj przekrecac stacyjke. Kiedys pojechalismy z kumplami w plener i w BMW tak sie nam zrobilo ,blokada trzymałą kierownice wiec zawolalismy lawete. Klijent przyjechal zaczal szarpac kierownica i stacyjka puscila najpierw na pierszwy poziom pozniej na drugi ale zapalic nie chciala lecz blokada puscila....
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 9:19 pm   

87katie87 napisał/a:
m4rcin napisał/a:
probowales podczas proby przekrecenia kluczyka ruszac kierownica prawo-lewo?


Ruszaj kierownica mocno w lewo i w prawo a jednoczesnie probuj przekrecac stacyjke. Kiedys pojechalismy z kumplami w plener i w BMW tak sie nam zrobilo ,blokada trzymałą kierownice wiec zawolalismy lawete. Klijent przyjechal zaczal szarpac kierownica i stacyjka puscila najpierw na pierszwy poziom pozniej na drugi ale zapalic nie chciala lecz blokada puscila....


zraisok napisz dokladnie jaki jest problem...dla zobacz sobie na www.vkp.pl sam jestem czlonkiem klubu vectry bo kiedys mialem...ale aby Ci pomoc musze wiedziec dokladnie o co chodzi...czy o przekrecenie kluczyka czy kierownicy? a moze kluczyk krecisz ale silnik Ci nie kreci...?
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Czw Lip 08, 2010 9:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zraisok 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 3:39 pm   

Chodzi o to, że kluczyk nie da się wogóle przekręcić, nawet na pozycję I, no i kierownica też, bo włączona blokada.
Kierownicą machałem, kluczykiem machałem, wkładałem, wyciągałem i tak z pół godziny, wszystkie pozycje przerobiliśmy :-d Podejrzewam, że stacyjka się rozsypała w drobny mak, bo i wcześniej były z nią problemy, ale zawsze jakoś odpalał, a w tym tygodniu zacięła się na dobre.
Próbowałem lać WD-40 - nie pomaga.
Próbowałem przekręcać o świcie, bo podobno w Oplach są problemy ze stacyjkami przy dużej temperaturze - nie pomaga.
Teraz chodzi o to, czy da się jakoś wyciągnąć tą stacyjkę, żeby wymienić na nową lub zreperować.
---
I dodatkowe pytanie: jak znaleźć firmę z lawetą. Po hol. laweta to niby 'affuit', ale w Telefoongids nic na te hasło nie znajduje.
Ostatnio zmieniony przez zraisok Pią Lip 09, 2010 4:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 6:57 pm   

zraisok napisał/a:
Chodzi o to, że kluczyk nie da się wogóle przekręcić, nawet na pozycję I, no i kierownica też, bo włączona blokada.
Kierownicą machałem, kluczykiem machałem, wkładałem, wyciągałem i tak z pół godziny, wszystkie pozycje przerobiliśmy :-d Podejrzewam, że stacyjka się rozsypała w drobny mak, bo i wcześniej były z nią problemy, ale zawsze jakoś odpalał, a w tym tygodniu zacięła się na dobre.
Próbowałem lać WD-40 - nie pomaga.
Próbowałem przekręcać o świcie, bo podobno w Oplach są problemy ze stacyjkami przy dużej temperaturze - nie pomaga.
Teraz chodzi o to, czy da się jakoś wyciągnąć tą stacyjkę, żeby wymienić na nową lub zreperować.
---
I dodatkowe pytanie: jak znaleźć firmę z lawetą. Po hol. laweta to niby 'affuit', ale w Telefoongids nic na te hasło nie znajduje.


jasne,ze sie da wyjac...trzeba rozebrac obudowe kolumny kierownicy a pozniej jak dobrze pamietam zdjac kierownice z tasma po podspodem sa sruby...troszke zabawy z tym jest ale wymiana w sumie nie taka trudna...niestety nie mam juz vectry to nie zrobi Ci zdjec ale wejdz na klub vectry i zarazuc temat i chlopaki Ci pomoga ba..moga albo instrukcje Ci poadac albo nawet zdjecia....jesli nie znajdziesz navkp popytaj tez na vectra unlimited...drugi dobry klub!
co do lawety w NL kazdy wiekszy garaz ma - taki np co handluje powypadkowymi samochodami -ale niestety nie wiem jak sie to nazywa po holdenrsku 2. w niektorych miejscach co wypozyczaja przyczepiki mozna tez wypozyczyc lawete!
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 9:51 pm   

a takie sie nie przyda?
forum.vectraklub.pl/index.php/topic/40996-stacyjka-va-wymiana-wkladki/
pogogluj troche. Jestem pewien, ze znajdziesz instrukcje ze zdjeciami.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
techno_rock 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 86
Skąd: rotterdam
Wysłany: Sob Lip 10, 2010 3:40 pm   

po holendersku laweta to autoambulance ale jak popatrzysz w ogloszeniach na niedzieli znajdziesz ogloszenie do piotrka co wozi samochody po holandii zadzwon on ci pomoze bo jest bodajze tez mechanikiem 0031616955962 E-mail: [email protected]
a to link do ogloszenia
http://ogloszenia.niedziela.nl/search/advert/66623
 
 
 
zraisok 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 8:49 pm   

Sam jednak tego nie rozbiorę, problem w tym, żeby wyciągnąć stacyjkę trzeba w którymś tam momencie przekręcić kluczyk, zeby odblokować blokadę.
Szukam lawety i jadę do mechanika.
Wielkie dzięki za pomoc!
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Śro Lip 14, 2010 10:02 pm   

zraisok napisał/a:
Sam jednak tego nie rozbiorę, problem w tym, żeby wyciągnąć stacyjkę trzeba w którymś tam momencie przekręcić kluczyk, zeby odblokować blokadę.
Szukam lawety i jadę do mechanika.
Wielkie dzięki za pomoc!


pytanie czy keirownice masz tak sutawiona abys mogl odkrecic poduszke...jesli tak to sprawa jest prosta...odkrecasz poduszke...pozniej rozlaczasz kabelki od poduszki (oczywiscie na odlaczonym aku!!!) i tam masz posrodku srube do kieronicy..odkrecasz i zdejmujesz kierownice...pod spodem masz "tasme" i manetki to tez musisz odkrecic (wazne aby nie krecic tasma!! bo pozniej przy zakladaniu kierownicy trzeba bedzie ja ustawic.. jak? tak: tasma ma przewaznie 7-8 obrotow wiec krecisz nia w jedna strone do konca i do drugiego konca liczac ile jest pelnych obrotow tylko delikatnie aby nie zerwac a pozniej krecisz w druga strone od ktoregos z poczatkow ale tylko polowe obliczonych wczesniej obrotow)...ok ale zdejmujemy jak juz zdejmiesz manetki i tasme to tam masz stacyjke kilka srubek i robota skonczona;)

takie rozwiazanie:D...ale jesli nie czujesz sie na silach to zostaw i jedz do mechanika...tylko pamietajcie o tasme bo jak zle ja ustawicie to przy kierowaniu autkiem mozesz ja zerwac i wtedy klops - ladnych pare stuwek to kosztuje;)

pozdro!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group