NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karta parkingowa dla mieszkancow Hagi.
Autor Wiadomość
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 2:36 pm   Karta parkingowa dla mieszkancow Hagi.

Witam. Mieszkam w platnym Zonie i musze miec karte dla mieszkancow aby parkowac auto na ulicy. Place 120eur za rok. Teraz moja dziewczyna kupila sobie swoje autko i chciala kupic bilet ale w internecie wyskoczyla informacja ze juz jest jedno auto pod tym adresem i ze kolejne bedzie kosztowalo 420 euro za rok. W sumie my nie jestesmy oficjalnie zarejestrowani jako para wiec moja dziewczyna jest jakby obca osoba wynajmujaca pokoj w moim mieszkaniu. Auto jest na nia wiec to dziwne ze uwazaja nas za rodzine i jej autko potraktowali jako drugie w rodzinie. Czy jest mozliwosc obejscia tego dziwnego przepisu? Teraz musimy chodzic kilometr aby parkowac poza Zonem.

Pozdrawiam.
Dodam ze proszenie sasiadow odpada bo wszyscy maja auta.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 2:49 pm   

To raczej chodzi o to, ze kazde kolejne auto zarejestrowane na dany ADRES kosztuje wiecej. Nie chodzi o to, czy jestescie spokrewnieni czy nie, ale o to, ze razem mieszkacie. Przechodzilam to samo jak wynajmowalam mieszkanie od wlasciciela, ktory mieszkal nad nami. Trzeci samochod kosztowalby nas prawie 1000 euro rocznie ;)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Sob Maj 15, 2010 2:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 12:31 pm   

Pozwolenia sa per kontkretne mieszkanie a nie per osoba.
Dodatkowo jedna osoba jak ma dwa auta na siebie zarejestrowane to tylko jedno moze miec abonament - wiec jak kupisz nowe auto a starego jeszcze nie opylisz to masz problem. Przerabialem w zeszlym roku
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Maj 16, 2010 12:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 12:37 pm   

ale w tym roku mila niespodzianka parkingowa, 36e pobrali mi z konta za caly rok za parking w Hadze a w tamtym roku placilam okolo 130e. rewelacja oby taki dalej :D
 
 
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 11:58 am   

tak.... a za drugie autko 400€ czy cos koło tego.... MAsakra
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 4:43 pm   

Zawsze mozesz placic w parkomacie jak Ci za drogo.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 6:19 pm   


post w calosci edytowany


rzucanie obelgami pod adresem innych
i po co ?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lip 21, 2010 7:21 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 6:25 pm   

No roznica duza, bo takie ceny maja odstraszac o kupowania 2,3,4 samochodow i stawianiem ich pod drzwiami. Wiec nie dziw sie, skoro nie znasz sedna problemu.

hoolio napisał/a:
20tys postów w rubryce PRACA ale zawsze znajdzie sie ktos kto rżnie szlachte a zjada g.... z pod siebie.....

Nie skomentuje tego, ale chyba nie mowisz o mnie ;D? Ogranicz swoj czas na tablicy ogloszen bo Ci sie w oczach dwoi.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 7:29 pm   

suska napisał/a:
No roznica duza, bo takie ceny maja odstraszac o kupowania 2,3,4 samochodow i stawianiem ich pod drzwiami. Wiec nie dziw sie, skoro nie znasz sedna problemu.
I dlatego nie mogę pojąć dlaczego tutaj nie istnieje coś takiego jak współwłaściciel samochodu? Skoro chcą mniej aut, to czemu nie pozwolą partnerom współdzielić prawnie jednego samochodu?
Ostatnio zmieniony przez calendargirl288 Śro Lip 21, 2010 7:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 8:28 pm   

calendargirl288 napisał/a:
suska napisał/a:
No roznica duza, bo takie ceny maja odstraszac o kupowania 2,3,4 samochodow i stawianiem ich pod drzwiami. Wiec nie dziw sie, skoro nie znasz sedna problemu.
I dlatego nie mogę pojąć dlaczego tutaj nie istnieje coś takiego jak współwłaściciel samochodu? Skoro chcą mniej aut, to czemu nie pozwolą partnerom współdzielić prawnie jednego samochodu?


W czym problem kupujecie samochod (jezeli jestescie partnerami zarejestrowanymi lub malzenstwem ze wspolnym majatkiem) autko staje sie wlasnoscia was obojga bez roznicy na kogo zarejestrowane, dzwonisz do ubezpieczalni i informujesz ich ze autka beda uzywaly dwie osoby i po klopcie. Mozecie jezdzic obydwoje,prawnie jestescie wspolwlascicielami.
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 9:35 pm   

Cytat:
W czym problem kupujecie samochod (jezeli jestescie partnerami zarejestrowanymi lub malzenstwem ze wspolnym majatkiem) autko staje sie wlasnoscia was obojga bez roznicy na kogo zarejestrowane, dzwonisz do ubezpieczalni i informujesz ich ze autka beda uzywaly dwie osoby i po klopcie. Mozecie jezdzic obydwoje,prawnie jestescie wspolwlascicielami.
O widzisz, to jednak się da, dzięki za rozjaśnienie :) Gorzej, że nie jesteśmy partnerami zarejestrowanymi, tylko mieszkamy razem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group