NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konczacy sie 1szy kontrakt
Autor Wiadomość
arek71 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 29
  Wysłany: Pon Sie 23, 2010 8:05 am   Konczacy sie 1szy kontrakt

Witam,
mam taka sytuacje,ze jestem zatrudniony bezposrednio przez holenderska firme, teraz w pazdzierniku konczy mi sie polroczny kontrakt, i dostane albo drugi kontrakt na drugie pol roku lub roczny.. Tak w tej firmie jest... Slyszalem, ze na podwyzke to nie mozna liczyc ( niby problemy finansowe co jest sciema), wiec pytanie moje jest takie...

O ile podnosza pracodawcy holenderscy wynagrodzenie przy zmianie kontraktu?

Zdobylem bardzo duze doswiadczenie na takim poziomie,ze zastepuje juz drugi raz osobe funkcyja, ktora teraz jest na wakacjach... Takze widza,ze ogarniam..
Nosze sie z zamiarem wypisac moje dobre cechy przed rozmowa z kierownikiem, bo przed konczacym sie kontraktem, kazdy taka odbywa i on mowi, co dobrze robisz, co zle itd..
Mysle by zabrac taka kartke z wypisanymi dobrymi stronami na ta rozmowe i negocjowac podwyzke, poniewaz zakres moich obowiazkow przekracza znacznie cala reszte pracownikow i czuje,ze jakbym odszedl to 9 mcy nauki mojej poszly by w bloto a nauczenie nowej osoby wszystkiego byloby dla nich klopotliwe...
O jaka kwote podwyzki pytac... ?
I czy to wypada?

dziekuje za odpowiedz...

Jesli temat jest z zlym dziale prosze o przeniesienie, ale mysle,ze dobrze :)
Ostatnio zmieniony przez arek71 Pon Sie 23, 2010 8:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 3:09 pm   

arek71, mozesz prubowac negocjowac ale to ci nic raczej nic nie da a zwlaszcza ze w dobie przepelnienia rynku jest wielu bezrobotnych . Tu dostajesz podwyzke po roku pracy i / lub z koncem roku kalendarzowego
. Podwyzki sa ustalone w twoim CAO pod jakie podlegasz , w duzej czesci CAO to sie wacha w okolicach 1,5 do 2 % w skali roku . poszukaj w swoim CAO i bedziesz wiedzial ile ci podnioa :)

[ Dodano: Pon Sie 23, 2010 3:12 pm ]
tak p.s.
rozmowa ktora bedziesz mial nie sluzy rozmowie lub negocjacji podwyzki ale poprostu jest to rozmowa co roczna , w trakcie omawiane jest twoje funkconowanie w firmie , jakie minusy i plusy widza w twojej pracy pytaja czy moze masz jekies pomysly moze jakies problemy zwiazane praca i firma.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
arek71 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 29
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 10:18 pm   

Miep napisał/a:
arek71, mozesz prubowac negocjowac ale to ci nic raczej nic nie da a zwlaszcza ze w dobie przepelnienia rynku jest wielu bezrobotnych . Tu dostajesz podwyzke po roku pracy i / lub z koncem roku kalendarzowego
. Podwyzki sa ustalone w twoim CAO pod jakie podlegasz , w duzej czesci CAO to sie wacha w okolicach 1,5 do 2 % w skali roku . poszukaj w swoim CAO i bedziesz wiedzial ile ci podnioa :)



rozwin skrot..

gdzie mam tego szukac?

a co do ludzi to wiem, ze jest duzo, ale wiekszosc nie zna jezyka wiec sa na poczatku skresleni... sprawiedliwosc odeszla do lamusa...

Miep napisał/a:
arek71
[ Dodano: Pon Sie 23, 2010 3:12 pm ]
tak p.s.
rozmowa ktora bedziesz mial nie sluzy rozmowie lub negocjacji podwyzki ale poprostu jest to rozmowa co roczna , w trakcie omawiane jest twoje funkconowanie w firmie , jakie minusy i plusy widza w twojej pracy pytaja czy moze masz jekies pomysly moze jakies problemy zwiazane praca i firma.


to wiem ale to przy okazji...
Ostatnio zmieniony przez arek71 Pon Sie 23, 2010 10:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 8:41 am   

arek71 tu masz link di CAO , wszystko jest po polsku opisane
http://www.abu.nl/abu2/?fileid=14230
Ostatnio zmieniony przez Miep Wto Sie 24, 2010 8:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 9:40 am   

arek71, w sieci są poradniki jak odbyć rozmowę o podwyżkę. Polecam je poczytać, bo naprawdę trafisz na bardzo przydatne wskazówki w jakiej formie i kiedy to robić. Z tego co pamiętam to najlepiej starać się o podwyżkę zaraz po odniesieniu jakiegoś sukcesu. Jeśli więc teraz z powodzeniem wykonujesz większą ilość obowiązków to faktycznie może to być dobry czas. Z drugiej strony, jeśli źle odbędziesz rozmowę i będzie z niej biło, że chcesz wygryźć swojego kierownika to może i nie przedłuży czując zagrożenie z Twojej strony. Kwota podwyżki zależy też czy to zmiana zakresu obowiązków czy pozostanie na tym samym stanowisku. Niekoniecznie musisz też negocjować pieniądze - możesz pomyśleć o innych korzyściach, np. zmniejszenie etatu przy niezmienionej pensji, negocjować więcej dni płatnego urlopu w roku.
_________________
Dumny Polak
 
 
arek71 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 29
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 10:58 pm   

jsobanski napisał/a:
arek71, w sieci są poradniki jak odbyć rozmowę o podwyżkę. Polecam je poczytać, bo naprawdę trafisz na bardzo przydatne wskazówki w jakiej formie i kiedy to robić. Z tego co pamiętam to najlepiej starać się o podwyżkę zaraz po odniesieniu jakiegoś sukcesu. Jeśli więc teraz z powodzeniem wykonujesz większą ilość obowiązków to faktycznie może to być dobry czas. Z drugiej strony, jeśli źle odbędziesz rozmowę i będzie z niej biło, że chcesz wygryźć swojego kierownika to może i nie przedłuży czując zagrożenie z Twojej strony. Kwota podwyżki zależy też czy to zmiana zakresu obowiązków czy pozostanie na tym samym stanowisku. Niekoniecznie musisz też negocjować pieniądze - możesz pomyśleć o innych korzyściach, np. zmniejszenie etatu przy niezmienionej pensji, negocjować więcej dni płatnego urlopu w roku.


dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :)


poradniki to pseudo psychologicznie bablaniny ( nie wszystkie ale... ) a ja szukam konkretow i przykladow z zycia wzietych...

poza tym szukam przykladow z holandii a nie z naszej rp :f

sukcesem jest to ,ze funkcyjny pracownik, ktory jest teraz drugi raz na urlopie jest przeze mnie zastapiony niemal bezblednie choc moj staz w firmie nie jest tak dlugi jak innych i wg. mnie do przemawia na moja korzysc... o wygryzieniu nie ma mowy bo on nawet przerw nie robi na posilek bo jest tak zestresowany i przejety rola , ze sam nie rozumie go ( on pracuje tam 9 lat ), a ja az tak fanatycznie do pracy nastawiony nie jestem... sa jakies granice... wykonuje sumiennie obowiazki ,potrafie isc na kompromis, poswiecic sie ale nie kosztem zdrowia, bo nie jesc od 11 do 19 to dla mnie nie bardzo, ok 19 zje kanapke albo ciastko :O ( mowie o nim ) ja jestem jakby prawa reka tego funkcyjnego i to ja zawsze zabiegalem o moj rozwoj i wiedze ,ktora zdobylem dzieki samozaparciu.. na swoim stanowisku zostane, bo normalnie robie jako jego pomoc i kierowca... ale moje kompetencje zwiekszyly sie do maximimum ( zakres funkcyjnego pracownika ) w przecieagu kilku mc-y... urlop mnie nie interesuje za bardzo a to zmniejszenie etatu dobra mysl... czekam na jakies wskazowki...

dziekuje za odpowiedzi
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 11:16 pm   

Jeżeli Ci to pomoże to ja przygotowywałem się właśnie na podstawie poradników. Tam cenną poradą było, aby mieć przygotowane 1000 argumentów dlaczego Ci się należy. Przy czym to miały być argumenty uzasadniające dobrą pracę, a nie "bo urodziło mi się dziecko i potrzebuję więcej pieniędzy". Podczas mojej rozmowy zostałem właśnie poproszony o uzasadnienie.
_________________
Dumny Polak
 
 
arek71 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 29
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 11:33 pm   

jsobanski napisał/a:
Jeżeli Ci to pomoże to ja przygotowywałem się właśnie na podstawie poradników. Tam cenną poradą było, aby mieć przygotowane 1000 argumentów dlaczego Ci się należy. Przy czym to miały być argumenty uzasadniające dobrą pracę, a nie "bo urodziło mi się dziecko i potrzebuję więcej pieniędzy". Podczas mojej rozmowy zostałem właśnie poproszony o uzasadnienie.


no wlasnie mam taki plan by wypsiac moje plusy, a jest ich troche...

umiejetnosci pracownika z kilkuletnim stazem ?

znajdzie sie troche i sam wiem co umie juz w tak krotkim czasie i znam swoja wartosc,
nie chce sie zle wyrazic ale jak to sie mowi "beze mnie by sie zes... "
to najbardziej oddaje moja posade i funkcje w tej firmie...

kontrakt mam do pazdziernika... jeszcze ide na urlop 2 tyg, we wrzesniu mam byc w pracy z powrotem, pewnie po powrocie beda chcieli gadac...
Ostatnio zmieniony przez arek71 Wto Sie 24, 2010 11:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group