NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Holland Groep, opłata za ZWA
Autor Wiadomość
yerbamate 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 2
  Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 3:10 pm   Holland Groep, opłata za ZWA

Pracuję w Holandii przez biuro Holland Groep. Od jakichś pięciu tygodni zaczeli mi pobierać tygodniowo 5 euro na ZWA. Kiedy zapytałem co to jest najpierw mówili, że to nowy przepis i wszyscy w całej Holandii w związku z kryzysem muszą to płacić. Następnym razem mówili, że powinniśmy byli to płacić od początku (pracuję tam już 4 miesiące), jednak dopiero teraz zdecydowali, że będzie to odliczane z naszej wypłaty. Mam pytanie czy spotkaliście się z czymś takim? Czy też wam odliczają za ZWA?
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 8:02 pm   

Premie ZW-aanvullend Bij ziekte word het loon aangevuld tot 90% (NBBU) of 91% (ABU) van het dagloon. Dit is het
werknemersdeel van de premie die voor de verzekering van de aanvulling wordt betaald.

ZWA to jest ubezpieczenie, ktore zawiera pracodawca na wypadek choroby pracownikow.
UWV wyplaca 70% chorobowego, nastepne 20% ma obowiazek wyplacac pracodawca i niektore zaklady zakladaja ubezpieczenie na ta ewentualnosc.
Pracownik ma obowiazek placic czesc tego ubezpieczenia.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 8:08 pm   

Ale on jest wyrazony w postaci procentowej, a nie stalej kwoty np 5 euro... Chyba ze w kazdym jednym tygodniu masz dokladnie taka sama ilosc godzin (czyli kwote brutto)- wtedy takie cos jest mozliwe.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
yerbamate 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 2
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 10:21 am   

Jest to 1.3325%, przy 40 godzinach pracy tygodniowo wychodzi około 5 euro. Jeżeli nie będę chorował cały rok to zwrócą mi te pieniądze? Czy jest możliwe takie coś, że ja zjeżdżam na urlop a firma zgłasza, że jestem chory i pobiera te pieniądze z ubezpieczenia? Pytam się bo miałem już przejścia z Total Team, które wyłudzało zwrot ubezpieczenia i właśnie niedawno przyszedł mi rachunek na 300 euro za nadpłatę zwrotu w 2008(w tym roku nie miałem już nic wspólnego z tą firmą).
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 1:00 pm   

yerbamate napisał/a:
Jest to 1.3325%, przy 40 godzinach pracy tygodniowo wychodzi około 5 euro. Jeżeli nie będę chorował cały rok to zwrócą mi te pieniądze?


Nie.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 4:48 pm   

podepnę się pod temat, mój sąsiad ma odciągane z wypłaty 1,330% "Premie aanvullende verzekering Ziektewet premiegroep II A" - czy to jest właśnie ZWA ? :083:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 4:50 pm   

agastepa13 napisał/a:
podepnę się pod temat, mój sąsiad ma odciągane z wypłaty 1,330% "Premie aanvullende verzekering Ziektewet premiegroep II A" - czy to jest właśnie ZWA ? :083:

tak :039:
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 7:05 pm   

yerbamate napisał/a:
Czy jest możliwe takie coś, że ja zjeżdżam na urlop a firma zgłasza, że jestem chory i pobiera te pieniądze z ubezpieczenia?

Nie.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 7:13 pm   

Jagoda97 napisał/a:
agastepa13 napisał/a:
podepnę się pod temat, mój sąsiad ma odciągane z wypłaty 1,330% "Premie aanvullende verzekering Ziektewet premiegroep II A" - czy to jest właśnie ZWA ? :083:

tak :039:


Jagoda97 dziękuję bardzo :038:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group