NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Wrz 05, 2010 4:25 pm
Poszukiwania godnej pracy
Autor Wiadomość
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 8:32 pm   

Kazde biuro posrednictwa ma obowiazek od pierwszego dnia pracy (NBBU CAO) lub po 6 m-cach pracy (ABU CAO) zastosowac skale wynagrodzen obowiazujaca w danym przedsiebiorstwie, w ktorym pracuje pracownik.
Nie bardzo rozumie to narzekanie na agencje pracy. Jezeli agencja pracy jest przyzwoita, to zarobki rownierz. Znam sporo Holendrow, ktorzy maja stale kontrakty z agencja pracy i bardzo sobie to chwala.
Inna sprawa jest, ze jest sporo agencji, ktore oszukuja swoich pracownikow i z tymi trzeba walczyc.
 
 
Ibi12 
Poczatkujacy
Ja jestem chaos

Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 43
Skąd: Holandia/Dania
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 9:21 pm   

tomasgti wydaje mi się że po prostu jesteś leniem, który chce mieć wszystko podane na talerzu,sam niczego nie spróbujesz tylko żyjesz tym co inni mówią.Chyba jesteś taką "chorągiewka".Nie mam nić do Ciebie bo Cie nie znam pisze tylko co widzę po twoich wypowiedziach na forum.Może chłopie pokarz że masz jaja popracuj trochę fizycznie(wyjdzie na zdrowie) wyślij milion CV i na pewno znajdziesz robote w swoim fachu.Ja po holendersku tylko dukam ale po roku pracy fizycznej znalazłem prace w swoim zawodzie.Jest dużo firm w których rozmawia się tylko po angielsku jak np w mojej bo pracuje tam międzynarodowa ekipa.Tylko cierpliwości :033:

[quote="Bronka"]
doktorlecker napisał/a:
Prawda jest Taka ze w Dobrej , i szanującej sie Firmie Nie chcą Polaków


lubisz grać w hokeja? Bo ładnie po "bandzie jeździsz" :082:
_________________
Tor Poznań-1.48 min
"green hell"- 8.38 min
Hockenheim -1.19 min
by evo7 rs
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 9:52 pm   

doktorlecker Prawda jest Taka ze w Dobrej , i szanującej sie Firmie Nie patrza na narodowosc tylko na kwalifikacje, kreatwnosc, operatywnosc itp bo inaczej ta firma nie bylaby dobra i szanujaca sie firma.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Wrz 16, 2010 9:28 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 11:29 pm   

Athlon napisał/a:
Ha ha dobre sobie, oceniac kogos po ilosci postow! (...)

heh, faktycznie troche za bardzo skrocilem swoja mysl. oczywiscie, ze chodzilo mi o tresc, a nie o ilosc. szkoda, ze sie nie domysliles :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
tomasgti 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 15
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 12:54 pm   

To nie miała być wojna.. Pokazujecie jedno.. Polak, Polakowi oczy wydrapie na wygnaniu. Taka prawda, od zawsze byliśmy tacy.. Nie mam do Was absolutnie żalu. Widać, niektórym wystarczy 200 euro na tydzień. Ja jestem zbyt inteligentny i wiele wyżej mierzę, za swoje kwalifikacje i doświadczenie. Wyjechałem tu, bo straciłem dom. W jednej chwili. Pomyślałem, że wyjazd za granicę, pomoże mi może nie tyle finansowo, co pomoże mi przetrwać te cięższe chwile. Nie chciałem tu zbijać kokosów, ale uważam, że 171 euro za 37.5 godziny pracy, to są tak śmieszne pieniądze, za które nie warto być robolem. Widzę, co niektórzy mają mniejsze i większe ambicje, innym pasuje praca na taśmie, innemu na wózku widłowym, innemu na sortowni odpadów.. Ciesze się.

Któryś tam kolega napisał, że jestem leniem.. Hah, kochany mam 25 lat, z jakieś 35 tysięcy na koncie, samochód passat b5 z 99 roku i wyobraź sobie, że sam to kupiłem za własne pieniądze zarobione w Polsce. Nie mam długów, ani kredytów. Jeśli czegoś nie próbowałeś, najpierw sięgasz opinii innych, normalna kolej rzeczy. Po prostu zawiodłem się jak polacy dają się wykorzystywać. Po prostu sięgam zupełnie wyżej niż co niektórzy. Skończyłem dwie szkoły muzyczne z wyróżnieniem. 18 lat gram na fortepianie, i jak ktoś mi jeszcze raz powie, że jestem leniem to znokałtuje.

Fakt jest taki, że pracę dostanę bez problemu w Polsce, aczkolwiek chciałem spróbować i spróbowałem za granicą.. Dziękuję za to rozczarowanie. Wolę zarabiać 3 razy tyle będąc z kraju, niż 3 razy mniej będąc za granicą.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 1:22 pm   

tomasgti napisał/a:
Ja jestem zbyt inteligentny i wiele wyżej mierzę, za swoje kwalifikacje i doświadczenie.
tomasgti napisał/a:
Po prostu sięgam zupełnie wyżej niż co niektórzy
tomasgti napisał/a:
Dziękuję za to rozczarowanie

Nie ma za co.Zal ,ze wyjezdzasz z NL.Brakuje nam tutaj w Holandii Polakow inteligentnych i ambitnych,za to jest sporo megalomanow z rozbuchanym ego.
 
 
tomasgti 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 15
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 1:35 pm   

don't cry for me...
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 1:54 pm   

tomasgti napisał/a:
(...) Ja jestem zbyt inteligentny i wiele wyżej mierzę, za swoje kwalifikacje i doświadczenie. (...)

kloci mi sie z
tomasgti napisał/a:
(...) Nie próbowałem znaleźć pracy tu w zawodzie, bo nawet nie mam pojęcia od czego zacząc, skoro wszyscy mówia, że cała holandia opanowana przez te biura. (...)

nie mowiac juz o
tomasgti napisał/a:
(...)Hah, kochany mam 25 lat, z jakieś 35 tysięcy na koncie, samochód passat b5 z 99 roku(...)


a nastepnie
tomasgti napisał/a:
To nie miała być wojna.. Pokazujecie jedno.. Polak, Polakowi oczy wydrapie na wygnaniu.

moze nie wojna, ale sam zaczales pisac w sposob dosc nieprzyjemny...
tomasgti napisał/a:
Kochana, kiedys będziesz starsza to pojmiesz, czym jest agencja(...)

rade dostales na samym poczatku - chcesz miec lepsza prace to musisz ja znalezc. ona sama cie nie znajdzie. ale pokazales, ze wiesz lepiej, wiec czego sie spodziewales?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 4:05 pm   

Pewnie w tym Vieśwagenie Pastuchu masz CB antene na 2,5 metra...
Rozmowa dalsza nie ma sensu. Temat rozmyty, autor dolewa cały czas nie oliwy a paliwa lotniczego do ognicha.
Taka mała uwaga skoro w Polsce zarabiałeś około 3000/mc to po co przyjeżdżałeś do Holandii pracować za 200 eu na mc? Przecież w agecnji chyba nie powiedzieli że dostaniesz 1500 na czysto albo i więcej?
Jeśli byłbyś łaskaw napisać w czym jesteś dobry, to może ktoś na forum wskaże Ci ofertę pracy. W każdym bądź razie jak 75% Polaków tu pewnie dogadujesz się po angielsku czyli : good doing, bad doing, >>>cenzura<<<, sex yes, no. No i nieśmiertelne goed i ja po holendwersku.
Do pracy przede wszsytkim nad sobą a potem po pieniądze, inaczej dalej będziesz skomlał że dostajesz "ochłapy".
Zaq gratuluję wręcz chirurgicznego wytykania głupoty temu człowiekowi. Respect!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group