NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno polskiego auta wcześniej już rejestrowanego w Holandii
Autor Wiadomość
Marlentje
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 7
Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 11:55 pm   Kupno polskiego auta wcześniej już rejestrowanego w Holandii

Z gory przepraszam, ze poruszam temat, ktory byl juz na forum ale nie moge znalezc tego watku siedze juz kilka wieczorow i nic.
Mam mozliwosc kupic auto na polskich blachach, ktore obecny wlasciciel, Polak, kupil dwa lata temu od Holendra i auto bylo juz zarejstrowane w Holandii (w Limburgii). Chcialabym po zakupie zarejestrowac je tutaj w Holandii również w Limburgii. Z jakim oplatami musze sie liczyc przy rejestracji tego samochodu? Czy dobrze mysle, ze nie musialabym placic BTW (cła) a co z BPM? Ten samochod to fiat doblo, diesel, waga 1400 kg. Rocznik 2003. Jakie inne oplaty moglyby sie wiazac z takim zakupem?
Bardzo prosze o wyczerpujaca odpowiedz.
Pozdrawiam serdecznie, Marlena

PS. Znalazlam teraz wypowiedz M4rcina z przed poltora roku:
"Pytanie czy auto mial pol roku/rok (trzba by na stronach RDW poszukac ile doklanie) przed zameldowaniem w NL?
Jesli tak to wydaje mi sie, ze powien skorzystac z przeniesienia majatku i nie bedzie placic BPM. Tylko koszty rejestrcji. Na wiatrak.nl byla kiedys podana cala procedura pierwszej rejestracji auta w NL.
Jesli auto ma krocej to nie oplaca sie go rejestrowac w NL (chyba ze juz kiedys tutaj bylo zareejstrowane) bo BPM go zabije -> http://www.autoweek.nl/bpmcalculator.php? "

O ten podkreslony fragment, ze "chyba, że auto juz bylo kiedys tutaj rejestrowane" mi chodzi, czy rzeczywiscie nie ma wtedy oplat BtW i BPM?
_________________
_________________
Marlentje
Ostatnio zmieniony przez Marlentje Pią Paź 01, 2010 12:53 am, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Paź 01, 2010 9:17 am   

Ja mam takie auto. Kupiłem je w Polsce, a 5 m-cy później wyjechałem do Holandii i unikałem Douane jak ognia, jak się później okazało - niepotrzebnie. BPM nie musisz płacić, tylko podczas rejestracji zaznacz, że auto było wcześniej zarejestrowane w Holandii. Jak znasz poprzedni numer rejestracyjny to go podaj (może będzie gdzieś w papierach od poprzedniego właściciela, ja miałem wygrawerowane na szybach auta). Nie przestrasz się tylko, bo podczas procedury rejestracji i tak będziesz musiał składać deklarację w Douane. W tej sytuacji nie trzeba nawet tego robić jako mienie przesiedleńcze, nie ma to wtedy znaczenia.

Nie jestem pewien jednak pewnej rzeczy - coś mi się obiło o uszy, że eksportując auto z Holandii do innego kraju można odzyskać zapłacony BPM. Nie wiem co się dzieje w takiej sytuacji, nie wiem czy masz możliwość sprawdzenia, czy tak było w przypadku tego samochodu.
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Pią Paź 01, 2010 9:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Paź 01, 2010 9:47 am   

jsobanski napisał/a:
J(...) Nie jestem pewien jednak pewnej rzeczy - coś mi się obiło o uszy, że eksportując auto z Holandii do innego kraju można odzyskać zapłacony BPM (...)

dokladnie tak jest. bpm mozna odzyskac (po spelnieniu odpowiednich warunkow, ale to nie temat tego watku). i wydaje mi sie, ze jezeli bpm zostanie zwrocony przy eksporcie, to podczas re-importu nalezy ponownie go zaplacic.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Paź 01, 2010 1:25 pm   

Ale to nie bedzie dotyczylo tego auta... Bo zwrot BPM tylko dla aut z oplaconym BPM po 16 pazdziernika 2006
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Marlentje
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 7
Wysłany: Nie Paź 03, 2010 2:38 am   

Dziekuje za informacje ale czy moglbys to rozwinać M4rcin?
Nie bardzo rozumiem. Czy to znaczy, że przed 16 pazdziernika ten Holender od ktorego zostal kupiony ten samochod nie mogl otrzymac zwrotu zaplaconego BPM i w zwiazku z tym ja po kupnie samochodu nie bede musiala juz placic BMP?
Jakich innych oplat bede musiala dokonac?
_________________
Marlentje
Ostatnio zmieniony przez Marlentje Nie Paź 03, 2010 2:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Paź 03, 2010 9:17 pm   

Dokladnie tak jak piszesz..
Oznacza to, ze jesli auto bylo po raz pierszy zarejestrowane w Holandii przed 16 pazdziernika 2006 to nie ma mozliwosci zwrotu BPM, oznacza to, ze nie bedziesz musiala placic BPM'u.
Oplaty to wydanie tablic, dowodu rejestracyjnego i to chyba wszystko
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group