NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycja od pracodawcy
Autor Wiadomość
aames 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 2
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 9:05 pm   Propozycja od pracodawcy

Witam,

mam do Was prośbę. Dostałem propozycję pracy za 3000 brutto miesięcznie, przy czym korzystając z kalkulatorów w necie, wynik netto to jakieś 2000, natomiast pracodawca przekonywał mnie, że pensja netto będzie na poziomie 2200-2300.
Jak to jest w rzeczywistości? 200 czy 300 euro robi już sporą różnice w budżecie i nie chciałbym być niemile zaskoczony. Czy ktoś z Was ma może podobne warunki, w sensie 3 osobowa rodzina (2 dorosłych i małe dziecko) oraz jedną pensje? Na jakie ewentualne zniżki można liczyć lub w jaki sposób można obniżyć swój próg podatkowy?

Będę wdzięczny za wszelkie rady. Dzieki!!
_________________
Pozdrawiam
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 10:00 pm   

Korzystając z informacji o progach podatkowych z tej strony: http://www.holandia.poltax.waw.pl/

Zarobisz 36000 rocznie, z czego fiskus zabierze:
- z pierwszych 6320e - 0e. zostanie 6320e
- z 6321 - 17878, a więc z kwoty 11557 33.5%, a więc zostanie 7685e
- z 17.879 - 36000, a więc z kwoty 18121 zabierze 42%, a więc zostanie 10511

Sumujemy to co zostanie i daje to netto rocznie 24516. Miesięcznie daje to 2043e netto. Powinien jeszcze do tego dojść dodatek wakacyjny wypłacany raz do roku, który wynosi 8% pensji i dodatkowo jest opodatkowany 52%, a więc 1382 netto raz do roku.

Być może pracodawca doliczał Ci zwrot z Twojego podatku za niepracującą żonę, dodatki na dziecko itp., ale to są już Twoje prywatne sprawy. Poproś o dokładną symulację wypłaty (a nie tego co później będziesz się starał odzyskać od fiskusa).
_________________
Dumny Polak
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 10:12 pm   

W twoim wypadku podatek najprosciej obnizyć rozliczając się wspólnie z małżonką.Jesli chcesz sie dowiedzieć ile zarobisz netto to poproś pracodawcę o salaris pro forma,czyli wyliczenie wypłaconego wynagrodzenia na podstawie twojej stawki godzinowej w tej firmie.Zarobki netto często sie róznią od tych pokazanych w kalkukatorach,np wysokościa składek na II filar emerytury,dodatkowymi ubezpieczeniami od bezrobocia,niezdolności do pracy itp.Zapytaj o mozliwość oszczędzania tzw.spaar loon czyli oszczędzania określonej (niestety małej) kwoty wynagrodzenia zwolnionej z podatku. Z 3tys. brutto aż 2,2 tys netto to dużo.Ja miałem 2700 brutto,co dawało netto tylko 1550.
 
 
aames 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 2
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 11:31 pm   

Dzięki za konkretne odpowiedzi.
Mój entuzjazm do przeprowadzki nieco zmalał:) Dla przykładu, tutaj w IE z kwoty 3.5K brutto można wyciągnąć około 3K na rękę(przy powyższych warunkach).

W każdym bądź razie poproszę pracodawcę o wyliczenie kwoty netto i wtedy dokładnie będę wiedział na czym stoję.

Jeszcze raz dzięki!!
_________________
Pozdrawiam
 
 
gocha30 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 3
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 11:34 am   

Ludzie nie jedzcie czasem do pracy na pomidory do Grawenzande firma ALL Round Partner To są oszuści!!!!Ciężka praca a kasy nie wypłacają!!!Warunki mieszkalne tragedia!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group