NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
prosze o inforamcje na temat kontraktu
Autor Wiadomość
wcisowska7 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 10
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 4:08 pm   prosze o inforamcje na temat kontraktu

moj maz prze rok czasu pracowal w holenderskiej firmie budowlanej na kontrakcie w fazie a.Obecnie pracodawcy zatrudniaja ich przez agencje i agencja znowu zatrudnila ich w fazie a ,czy maial do tego prawo i czy nalezy mu sie urlop platny za rok czasu ,szefowie pomimi,ze mial w umowie nie placili,czy tylko za msc..bo tyle pracuje w agencji.jeszcze jedno czy ma prawo zadac podwyzki ,agencja sie nie zgadza.
 
 
gatto31 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 12
Skąd: Etten-Leur
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 7:13 pm   

Po 72 przepracowanych tyg u tego samego pracodawcy przechodzisz do następnej fazy, po 26 tyg masz prawo do podwyżki w wys 2,75%. Tak jest przynajmniej zapisane w prawie pracy dot.pracowników tymczasowych. Wydaje mi sie, że w tym przypadku pracodawca chce to pominąć i zatrudnić tych samych pracowników,ale na gorszych warunkach. Ta sama praca,ale tym razem poprzez agencję. Chyba ma o tego prawo, bo poprzedni kontrakt był przeciez na czas określony
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 7:40 pm   

mała poprawka po 78 tygodniach przechodzi się na f B :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
gatto31 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 12
Skąd: Etten-Leur
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 7:43 pm   

Zgadza się,mój błąd. Miałam zamiar wpisać 78 :039:
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 10:17 am   

No chyba niezupelnie, bo jesli najpierw pracowali bezposrednio dla pracodawcy a teraz pracuja przez agencje to jak najbardziej zaczynaja od fazy A, to co przepracowali wczesniej nie ma za bardzo znaczenia.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 10:49 pm   

W przypadku, gdy pracownik wykonuje najpierw pracę dla pracodawcy, będąc bezpośrednio przez niego
zatrudnionym, a następnie wykonuje tę samą lub prawie tę samą pracę na mocy umowy o pracę tymczasową
zawartą z agencją pracy tymczasowej, a poprzedni pracodawca obecnie korzysta z usług tego
pracownika poprzez agencję pracy tymczasowej, jest mowa o „kolejnym pracodawcy”. Jeżeli pracownik
tymczasowy powiadomi agencję pracy tymczasowej o swojej przeszłości zawodowej (patrz artykuł 7
niniejszego CAO), czas przepracowany u poprzedniego pracodawcy (teraz zleceniodawcy) zostanie
doliczony i kontynuowany w systemie fazowym u nowego pracodawcy (agencji pracy tymczasowej).
Dotychczas przepracowany okres zostaje wtedy włączony do systemu fazowego (patrz artykuł 13
niniejszego CAO). Jeżeli pracownik tymczasowy wykonywał przez dwa lata prawie taką samą pracę dla
poprzedniego pracodawcy, w chwili gdy zaczyna pracować za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej
znajduje się on w fazie B. W fazie B pozostaje jeszcze siedem umów trwających maksymalnie półtora
roku (dwa lata minus sześć miesięcy w przypadku kolejnych pracodawców po odjęciu fazy A)."

http://www.abu.nl/abu2/?f...cttologin=false

Art 17 ABU CAO wraz z wyjasnieniem.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 2:42 pm   

No ale on pracowal rok a nie dwa... A faza A trwa 76 tygodni - 1,5 roku (jesli mowimy o najpowszechniejszym ABU). Wiec na moje oko wciaz pozostaje na fazie A.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 6:07 pm   

suska napisał/a:
No ale on pracowal rok a nie dwa... A faza A trwa 76 tygodni - 1,5 roku (jesli mowimy o najpowszechniejszym ABU). Wiec na moje oko wciaz pozostaje na fazie A.


Jezeli pracowal rok u poprzedniego pracodawcy, to w agencji pracy jest w 53-cim tygodniu fazy A.
Nie moze byc tak, ze zaczyna od 1-go tygodnia.
 
 
wcisowska7 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 10
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 6:50 pm   

Czy w zwiazku z taka sytuacja moze to zglosic do odpowiednich instytucji,jesli tak do kogo,
 
 
barfed 
Poczatkujacy
luna

Wiek: 65
Dołączyła: 28 Paź 2010
Posty: 1
Skąd: polska
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 4:56 pm   

Witam! Mam pytanie czy można rozwiązać wcześniej umowę zawartą na 6m-cy jeżeli w umowie nie ma takiego zapisu,wyczytałam na necie że według 7:652lid4BW-przepisy reg.umowy o pracę dla umów zawartych na okres krótszy niż 2 lata jest okres próby 1m-c i mogę sam zrezygnować z dnia na dzień,ale nie znam holenderskiego i nie wiem czy tak jest.Praca mi się nie podoba a straszą że zapłacę 500euro kary jak zrezygnuję z pracy wcześniej.
_________________
luna
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 12:32 pm   

Jagoda97 napisał/a:
suska napisał/a:
No ale on pracowal rok a nie dwa... A faza A trwa 76 tygodni - 1,5 roku (jesli mowimy o najpowszechniejszym ABU). Wiec na moje oko wciaz pozostaje na fazie A.


Jezeli pracowal rok u poprzedniego pracodawcy, to w agencji pracy jest w 53-cim tygodniu fazy A.
Nie moze byc tak, ze zaczyna od 1-go tygodnia.


No tu sie zgodze, ale tak czy siak nadal moze miec faze A, a o to sie tu rozchodzi.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group