NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca a meldunek.
Autor Wiadomość
radek8333 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 29
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 3:15 pm   Praca a meldunek.

Witam czytałem kiedyś na forum o meldunku i legalnej pracy, dokładnie że np.Niemiec pracujący w NL ma meldunek w DE a bez problemu może pracować w Holandii, ale teraz nie mogę znaleźć tego temat, dlatego proszę moderatorów o nie usuwanie tero posta, bo znalazłem się w podobnej sytuacji i szukam odp na moje pytanie.
Od nie dawna dostałem legalna pracę,a nie jestem jeszcze tu zameldowany, nie meldowałem się wcześniej bo nie zamierzam zostawać tu dłużej jak do końca roku max do końca lutego2011,mój nowy pracodawca tylko i wyłącznie zatrudnia ludzi na "papiery", moje pytanie jest takie czy pracując legalnie muszę być zameldowany.
Temat na pewno poruszany, dlatego proszę o wyrozumiałość.
Pozdrawiam
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 5:12 pm   Re: Praca a meldunek.

radek8333 napisał/a:
Witam czytałem kiedyś na forum o meldunku i legalnej pracy, dokładnie że np.Niemiec pracujący w NL ma meldunek w DE a bez problemu może pracować w Holandii, ale teraz nie mogę znaleźć tego temat, dlatego proszę moderatorów o nie usuwanie tero posta, bo znalazłem się w podobnej sytuacji i szukam odp na moje pytanie.
Od nie dawna dostałem legalna pracę,a nie jestem jeszcze tu zameldowany, nie meldowałem się wcześniej bo nie zamierzam zostawać tu dłużej jak do końca roku max do końca lutego2011,mój nowy pracodawca tylko i wyłącznie zatrudnia ludzi na "papiery", moje pytanie jest takie czy pracując legalnie muszę być zameldowany.
Temat na pewno poruszany, dlatego proszę o wyrozumiałość.
Pozdrawiam


Czesc,

Kazdy moze przepracowac za granica jakis czas. Jedno pytanie czy Ty masz firme - ze bedziesz pracowal jako podwykonawca i wystawisz fakture czy normalnie masz byc zatrudniony jakos osoba prywatna? Pytam bo to zmienia troszke sprawe a wiele Polakow ma firmy albo pracuje przez agencje itd
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Czw Lis 04, 2010 5:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 7:22 pm   

Około 70% Polaków pracujacych w NL nie ma meldunku.Jedni nie chcą inni nie maja takiej mozliwości.Sam pracowałem prawie 2 lata (przez biuro) bez meldunku.Po prostu nie było możliwe zameldować się w domu należącym do biura pracy.Nikt z tego powodu nie robi wiekszych problemów.Jedynie możesz miec problem w zakładaniu konta w banku,czy przy ubezpieczeniu zdrowotnym.Ale nie wszystkie firmy sa takie skrupulatne (czyt. upierdliwe).Pewno że lepiej być zameldowanym,ale jeśli nie możesz czy nie zamierzasz przebywać tu długo to żaden problem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group