NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Maj 25, 2010 7:14 pm
Pilne-mandat
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Maj 27, 2010 9:03 pm   

Gdzies czytalem, ze Kruk kupuje takie mandaty i oni je windykuja jak "normalny" dlug (np. kredyt). Bo tak naprawde tym jest taki mandat - dlugiem
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Maj 27, 2010 9:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Czw Maj 27, 2010 10:02 pm   

no jak dlug, ok, czyli normalna sprawa w polskim sadzie... czyli bez widocznego kierowcy to raczej wiekszych szans nie ma w PL dla biur windykacyjnych...
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Maj 27, 2010 10:20 pm   

guust gdzies juz o tym czytalem na forum, nawet w polsce nie masz szans tutaj nie wazne kto jechal wazne na kogo sa zarejestrowane tablice rejestracyjne jak wspomnial jedrzej a kto jechal to wlasciciel dobrze wie ale czasami ludzie probuja sie w ten sposob wykrecac,
zero szans przed sadem.
 
 
mario28100 
Poczatkujacy
pies na baby

Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 46
Wysłany: Nie Maj 30, 2010 7:18 am   

to jest bezproduktywne gledzenie
zrobiles wykroczenie musisz placic a nie szukac kruczkow jak tego uniknac
jedz jak nakazuja przepisy albo plac
Ostatnio zmieniony przez mario28100 Nie Maj 30, 2010 7:24 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Maj 30, 2010 6:09 pm   

guust napisał/a:
no jak dlug, ok, czyli normalna sprawa w polskim sadzie... czyli bez widocznego kierowcy to raczej wiekszych szans nie ma w PL dla biur windykacyjnych...


Ale w tym wypadku podlega pod holenderskie a nie polskie prawo. I taki mandat jest jaknajbardziej wazny.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Madziuchna 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: a dużo by pisac...
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 9:01 pm   

A CZY JEST MOŻE JAKIŚ SPOSÓB ŻEBY ODWOŁAĆ SIĘ OD MANDATU???
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 9:52 pm   

Madziuchna

mozna napisac odwolanie, ale trzeba to zrobic w odpowiednim terminie
( w liscie ktory otrzymasz/otrzymalas bedzie zaznaczone do kiedy mozna skladac odwolanie )

ps. nie uzywaj duzej litery (nie krzycz)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Madziuchna 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: a dużo by pisac...
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 9:58 pm   

Oki, dziękuje za informacje :) a co duzych liter to nie zwróciłam uwagi ze CapsLock włączony heheheh
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 8:38 am   

Gochna H napisał/a:
Madziuchna

mozna napisac odwolanie, ale trzeba to zrobic w odpowiednim terminie
( w liscie ktory otrzymasz/otrzymalas bedzie zaznaczone do kiedy mozna skladac odwolanie )

ps. nie uzywaj duzej litery (nie krzycz)


i tutaj jest problem bo ludzie niezameldowani (przewaznie z samochodami na PL blachach) nigdy tego listu nie dostana...wiec nie moga zaplacic ANI nie moga sie odwolac....i co dalej? Taki Kruk moze belkotac,ze nie zaplacony w terminie ale to bardzo proste do udowodnienia,ze taka zaplata nie byla mozliwa z powody braku listu.

Ja kiedys dostalem za parkowanie bo mnie Holender namowil aby nie placic bo zostaly tylko2 minuty do konca- i mialem farta dostalem w ostatniej minucie;) i nie mialem jak zaplacic mimo,ze bylem na Policji i w Ratuszu...samochod dawno sprzedany a teraz mam NL...
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 1:26 pm   

Można się odwoływać z polskiego adresu, nie otrzymując listu, a posługując się tylko kwitkiem wsadzonym za szybę (w przypadku mandatu za parkowanie). Ja tak się odwoływałem (skutecznie) i odpowiedź przyszła na polski adres.

Ja mam też pytanie od siebie. Jakieś 2 m-ce temu dostałem mandat na skuterze. Policjant wręczył mi kwitek i powiedział, że przyjdzie do domu (NL) list ze szczegółami płatności. List nigdy nie przyszedł. Czy powinienem gdzieś dzwonić się upominać? Czy jest szansa, że policjant po tym kiedy już wystawił mandat, po czym wysłuchał mojego uzasadnienia na dokonane wykroczenie, poruszony moją historią zjadł ten mandat gdy tylko się oddaliłem?
_________________
Dumny Polak
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Śro Paź 20, 2010 12:44 pm   

jsobanski napisał/a:
Można się odwoływać z polskiego adresu, nie otrzymując listu, a posługując się tylko kwitkiem wsadzonym za szybę (w przypadku mandatu za parkowanie). Ja tak się odwoływałem (skutecznie) i odpowiedź przyszła na polski adres.

Ja mam też pytanie od siebie. Jakieś 2 m-ce temu dostałem mandat na skuterze. Policjant wręczył mi kwitek i powiedział, że przyjdzie do domu (NL) list ze szczegółami płatności. List nigdy nie przyszedł. Czy powinienem gdzieś dzwonić się upominać? Czy jest szansa, że policjant po tym kiedy już wystawił mandat, po czym wysłuchał mojego uzasadnienia na dokonane wykroczenie, poruszony moją historią zjadł ten mandat gdy tylko się oddaliłem?


to ja wlasnie ten problem...bez listu nie bylo jak zaplacic ani sie czegokolwiek dowiedziec - nawet na POlicji mi nie potrafili pomoc :119:
 
 
Ratek 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 96
Wysłany: Sob Lis 06, 2010 11:40 am   

Witam, dostałem dzisiaj mandat za brak bileciku z parkomatu...Od razu napiszę że było to obok bazaru w Hadze. Bywałem tam nieraz i po prostu nie zwróciłem uwagi że postawili tam parkomaty, postawiłem auto i za jakąś godzine wracam a tam mandat na 52,70e...Auto mam na polskich blachach i nie wiem czy mam to płacić czy czeka aż do Polski coś przyjdzie? Jakiś czas temu chciałem zdążyć na zielonym i...złapał mnie fotoradarek orientujecie sie czy mandat ten za parking z LOGO Gemente może przyjść razem z mandatem za fotoradar?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lis 06, 2010 11:44 am   

Ratek,
oprocz tego ze mandaty czasem ''chodza parami'' , to mimo wszystko kazdy otrzymuje sie w osobnej kopercie ...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lis 06, 2010 11:44 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Sob Lis 06, 2010 1:18 pm   

Ratek napisał/a:
Witam, dostałem dzisiaj mandat za brak bileciku z parkomatu...Od razu napiszę że było to obok bazaru w Hadze. Bywałem tam nieraz i po prostu nie zwróciłem uwagi że postawili tam parkomaty, postawiłem auto i za jakąś godzine wracam a tam mandat na 52,70e...Auto mam na polskich blachach i nie wiem czy mam to płacić czy czeka aż do Polski coś przyjdzie? Jakiś czas temu chciałem zdążyć na zielonym i...złapał mnie fotoradarek orientujecie sie czy mandat ten za parking z LOGO Gemente może przyjść razem z mandatem za fotoradar?


Ja raz - jakieś 4 lata temu dostałem mandat w Bredzie.. albo Roosendaal za parkowanie (miałem świstek z parkomatu po drugiej stronie ulicy - Strefa C, a ta na której stałem była strefą B) z mandatem udałem się najpierw do banku ING, później na poczte.. w obydwu miejscach powiedzieli mi, że musze poczekać, aż właściwy mandat przyjdzie pocztą... oczywiście nie przyszedł.. ich strata...
Może coś się zmieniło?? Nie wiem, ostatnio nie dostaje mandatów, ale raczej wątpie.
Dlaczego?
Mój znajomy ostatnio zaparkował w płatnej strefie, gdy przyszedł zobaczył parkingowego spisującego jego polskie blachy, po krótkiej wymianie zdań - parkingowy poinformował go, że polskie blachy spisują jedynie dla statystyk, gdyż w 95 procentach przypadków takich mandatów się nie wyegzekwuje, dlatego nawet nie próbują tego robić...
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lis 06, 2010 5:00 pm   

Doronio,ten parkingowy był chyba do tyłu z wiadomosciami.Na dzień dzisiejszy mandaty z NL sa sciagane w Polsce przez co najmniej dwie firmy windykacyjne. Handel wierzytelnosciami jest normalną dziedziną gospodarczą.Wygląda to tak ze firmy windykacyjne skupują długi ( w tym mandaty) za 15-30% ich wartości i staja sie ich prawowitym włascicielem.Na tej podstawie działaja wszystkie duże firmy windykacyjne.W Polsce umowę z NL w sprawie sciagania naleznosci mandatowych ma np. firma windykacyjna Kruk.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group