NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z obywatelami rumunii
Autor Wiadomość
amsterdam2010 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 11:04 am   Problem z obywatelami rumunii

Witam.
Mam problem z nielegalnymi pracownikami z rumuni którzy pracując w tym samym sektorze co ja zastraszają moich pracowników. Chciałbym dowiedzieć się gdzie mogę sprawę zgłosić , nie chce iść na policje bo to wiąże się później ze stawiennictwami w sadzie , wystepowaniem w charakterze świadka itp , tego chce uniknąć. Wiem ze ci ludzie nie maja pozwoleń na prace ani pootwieranych działalności gospodarczych i pracują na czarno zachowując się jak zorganizowana banda kryminalistów.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 11:26 am   

amsterdam2010,

Cytat:

Mam problem z nielegalnymi pracownikami z rumuni którzy pracując w tym samym sektorze co ja


ktos ich przeciez do tej pracy na czarno ''zwerbowal '',wiec moze porozmawiaj najpierw z ta osoba ...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
amsterdam2010 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 12:13 pm   

Od tego zaczalem juz dawno ale tego typu rozmowy absolutnie nic nie daja.
Dla wielu osób liczy sie tylko kasa. W tej chwili ludzie zaczynaja rezygnowac z pracy a ja nie mam zamiaru dalej patrzec na terroryzowanie uczciwych ludzi przez bande obwiesi.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 8:06 pm   

Amsterdam a "twoi ludzie" pracują na jakich zasadach,masz biuro pracy czy własna firmę. Ps jak masz wszystko legalne we własnej działalności to zainteresuj sprawą inspekcję pracy,skarbówkę itd. Ale wtedy sam licz sie z kontrolą z ich strony.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Pon Lis 08, 2010 8:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
amsterdam2010 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 4:42 am   

U mnie w firmie wszysko jest całkowicie legalne. Natomiast jest kilka firm w moim sektorze które zatrudniają ludzi na czarno jednak to nie jest problem , problemem są rumuńscy cyganie ( do samych rumunów nic nie mam , znam kilku to bardzo porządni ludzie ) i ich bandyckie zachowanie. Własnie myślałem o inspekcji pracy znalazłem juz jej adres w Amsterdamie czy moze macie jeszcze jakies sugestie ?
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 6:27 am   

Nieobrażając nikogoani nie generalizując.
ZZP bądź polska firma 1osobowa a 5 ludzi w firmie:].
W jaki sposób zastraszją Twoich pracowników? Grożą im bronią, śmiercią? Jeśli tak idź na policję.
PS: Pod żadnym pozorem niemów że Rumuni są ok a Cyganie nie. Jeszcze Cię za ksenofoba.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 9:04 pm   

Amsterdam inspekcje pracy zawiadamiasz podając swoje dane.Natomiast policja ma specjalny nr telefonu gdzie można dokonać zgłoszenia anonimowo.
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 10:33 pm   

Jakis dziwny wydaje mi sie ten "sektor w ktorym pracujesz" i ta cala rumunsko-cyganska konkurencja...hmmm mam dziwne skojarzenia, moze w tym sektorze wlasnie tak zalatwia sie interesy, nie poddawaj sie .... :028: ......:072:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group