NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jezeli masz czas to skrobnij cos
Autor Wiadomość
slum 
Poczatkujacy
slum

Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 1
Skąd: glasgow scotland
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 9:17 am   jezeli masz czas to skrobnij cos

Witam.Chcialbym przyjechac do holandii do pracy,obecnie mieszkam od 5 lat w Glasgow w Szkocji.Z uwagi na to ze ten kraj juz mi sie znudzil postanowilem cos zmienic.Czy mozecie napisac ile mozna zarobic w tej chwili w holandii?Generalnie chodzi mi o prace jako kierowca ciezarowki kat.c i c+e taka prace wykonuje tutaj i taka tez chcialbym wykonywac tam.Jak ogolnie jest z dostepnoscia tej pracy,gdzie sie udac i od czego zaczac.Oczywiscie jezyk angileski znam bardzo dobrze tylko czy to wystarczy w tym kraju?pozdro marek Glasgow.
 
 
AdG 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 10 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 85
Wysłany: Sob Lis 27, 2010 2:02 pm   

Nie, jezyk angielski nie jest wystarczajacy tak samo jak w Polsce nie rozmawia sie po niemiecku.

Wszystko zalezy jakim kierowca, miedzynarodowy czy nie, nadgodziny, doswiadczenie...
Polecam sprawdzic w CAO, stawki od 1629 do € 2182 brutto na miesiac (podstawa).
_________________
don't hate me because you ain't me
 
 
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Lis 27, 2010 9:06 pm   

oczywiscie jezyka angielski nie jest wystarczajacy. Holandia tez odczula kryzys swiatowy, wiec teraz nie jest tak jak bylo 5 lat temu, ze znajac tylko angielski dostales prace. Ja jak szukalam pracy, to chodzilam po biurach posrednictwa i wszedzie wymagali znajomosci holenderskiego. Ja sie pytalam, czyli, ze co np, sprzataczka tez musi znac holenderski. A w biurze mowili, to nie od nas zalezy my tylko dostajemy od firm informacje, ze poszukuja ludzi tylko zer znajomoscia holenderskeigo. Takze nie patrz przez pryzmat kraj sie znudzil, czy nie, tylko realnych mzoliwosci. A tu, zeby znalezc prace to trzeba byc zdeterminowanym i miec duzo SZCZESCIA. Takze, zastanow sie czy warto rezygnowac :)
 
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Lis 27, 2010 9:18 pm   

pracuje jako kierowca CE , bez holenderskiego bedzie ci bardzo ciezko...no chyba ze na miedzynarodowe..ale wtedy mieszkasz w aucie, zas zarobki...okolo 2000 za 45 godzinny tydzien pracy, bez nadgodzi..
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Sob Lis 27, 2010 9:31 pm   

slum napisał/a:
Generalnie chodzi mi o prace jako kierowca ciezarowki kat.c i c+e taka prace wykonuje tutaj i taka tez chcialbym wykonywac tam.Jak ogolnie jest z dostepnoscia tej pracy,gdzie sie udac i od czego zaczac.Oczywiscie jezyk angileski znam bardzo dobrze tylko czy to wystarczy w tym kraju?


Jezyk angielski jest jak najbardziej wystarczajacy.W tej branzy pracuje wielu obcokrajowcow nawet i Ci ktorzy nieco z angielskim kuleja.

Zapytaj o oferty w takich firmach jak Simonloos lub Brink...firmy ogromne oferujace uslugi logistyczne...

optymistycznie napisał/a:
oczywiscie jezyka angielski nie jest wystarczajacy. Holandia tez odczula kryzys swiatowy, wiec teraz nie jest tak jak bylo 5 lat temu, ze znajac tylko angielski dostales prace. Ja jak szukalam pracy, to chodzilam po biurach posrednictwa i wszedzie wymagali znajomosci holenderskiego. Ja sie pytalam, czyli, ze co np, sprzataczka tez musi znac holenderski


W Twoim przypadku sprawa jest jasna bo z zawodu szoferem nie jestes ;)
Ostatnio zmieniony przez MacGrey Sob Lis 27, 2010 9:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group