NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Sty 17, 2013 4:55 pm
Kupno używanego samochodu
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 1:26 pm   

m4rcin napisał/a:
Estamos napisał/a:
Czego jestem pewien to nie cofaja licznikow, mam przejaechane 150tys a mechanik nie wiedzac tego (w PL), powiedzial mi ze to auto ma mniej niz 120 tys:D


Moje auto ma 183tys a w serwisach w pl mowia ze wyglada na 100-120...


Dlatego dlugo sie już zastanawiam czy nie kupić nawet auta z przebiegiem 200-220 z 2003 roku z NL(udokumentowanym tzn z NAP ) niż Igiełki z PL z przebiegiem 150 z ksiazka serwisowa ktorej ostatni wpis jest na 120 tys a ostatnia data to 2008 rok ... (wiec w 2 lata przejechano nim tylko 30 tys km a auto z silnikiem Diesel)

Marcin co to za opłata Rijmaklarkosten bo translator nie dał rady ... :043: ???
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 1:53 pm   

Beny.rac napisał/a:
Marcin co to za opłata Rijmaklarkosten bo translator nie dał rady ... ???
Kosten rijklaar maken.Za doplata wymieniaja Ci oleje,paski,sprawdzaja ogolnie auto(ewentualna wymiana drobnych czesci) i dostajesz przewaznie gwarancje kilkumiesieczna.
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 1:55 pm   

Beny.rac, Rijmaklarkosten to koszta wiazace sie z przygotowanie auto do jazdy , w roznych przypadkach sa to rozne koszta. Najczesciej obejmuja one :
przeglad
nowe opony
czysczenie auta
przepisanie go na nowego wlasciciela itd
najlepiej sprawdzic co w danym salonie wykonuja w ramach Rijmaklarkosten bo takie koszta nie sa blizej sprecyzowane jakimis artykulami prawnymi.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 2:01 pm   

Mathnl - nie wiedziałem nawet że oferują taka opcje - pytanie jak droga jest ta opcja oraz czy jest wymagana jeśli chce od razu autem jechać do PL (bo jeśli zaspiewaja 500 euro za wymiane olejów i płynów to chyba sie nie będzie opłacać )

Miep - więc z tego co piszesz koszty mogą być spore...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 10:19 pm   

Mathnl napisał/a:
Beny.rac napisał/a:
Marcin co to za opłata Rijmaklarkosten bo translator nie dał rady ... ???
Kosten rijklaar maken.Za doplata wymieniaja Ci oleje,paski,sprawdzaja ogolnie auto(ewentualna wymiana drobnych czesci) i dostajesz przewaznie gwarancje kilkumiesieczna.


To jest BOVAG.

Rijmaklarkosten to sa koszty komisu - umycie auta, przygotowanie do sprzedazy, nawoskowanie,etc - i sa rozne od 100 do 800e. Ostatnio bylem w Citroenie bo sie przymierzalem do nowego auta i przy fabrycznie nowym aucie (C4 grand picasso) doliczyli sobie 800e tych kosztow.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Wrz 25, 2010 10:21 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 9:18 am   

Z ceny raczej nie zejdą, ja zaplacilem za moje auto 2250, zapytalem czy te 50 to na benzyne do Polski by nie zostawili. Odpowiedz brzmiala neenee neeeee.
Ja kupilem Megane 98 rok. 93tys przebiegu 2 lata temu. Dzis ma prawie 150 poza lozyskiem z tyu, olejami itp jezdze bezawaryjnie.
Znajomy Holendere oddal w rozliczenie Xsare exlusive 2.0 hdi z przebiegiem 285tys i zakupil coroll verso z przebiegiem 145tys 2.0 d4d. Zaplacil okolo 6500eu z nowym APK.
3 mlodych chlopakow tam pracuje, konkretni bardzo.
Jesli chcesz do PL samochod zabrac najblizej wyrejestrujesz auto w Donten. Punkt gdzie to zrobisz jest w centrum w duzym budynku, to bardziej takieokienko pocztowe. Alr to tak w razie czego:).
PS: Glowy nie dam ale malego palca juz tak na sciecie. Identyczna Xsara jak znajomego Holendra stoi w Polsce w komisie z 160tys przebiegu....Rok produkcji ten sam, z Holandii sprowadzona w lipcu...ech Ci nasi czarodzieje:P
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 11:49 am   

m4rcin napisał/a:
Mathnl napisał/a:
Beny.rac napisał/a:
Marcin co to za opłata Rijmaklarkosten bo translator nie dał rady ... ???
Kosten rijklaar maken.Za doplata wymieniaja Ci oleje,paski,sprawdzaja ogolnie auto(ewentualna wymiana drobnych czesci) i dostajesz przewaznie gwarancje kilkumiesieczna.


To jest BOVAG.

Rijmaklarkosten to sa koszty komisu - umycie auta, przygotowanie do sprzedazy, nawoskowanie,etc - i sa rozne od 100 do 800e. Ostatnio bylem w Citroenie bo sie przymierzalem do nowego auta i przy fabrycznie nowym aucie (C4 grand picasso) doliczyli sobie 800e tych kosztow.
Marcin, nie zawsze koszty rijmaklarkosten są dodatkowo płatne.nieraz są w cenie auta i sa podane dla wiadomości kupującego co zostało wykonane.Przynajmniej tak było w moim przypadku.Jesli chodzi o nowe samochody to często w promocji koszty te sa gratis.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 3:07 pm   

Moze zalezy od komisu - ja i moi znajomi placilismy te koszty - w moim przypadku bylo to €195, kolega za 5 miesieczne Mondeo placil €800
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 5:26 pm   

Panowie,

Mam samochód na polskich blachach, jak mogę go przerobić na holenderskie, jakie papiery są wymagane, słyszałem, że na poczcie się to robi i nawet prawa jazdy nie wymagają.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 8:04 pm   

Zalatwiasz to w RDW.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 8:21 pm   

m4rcin napisał/a:
To jest BOVAG.
Nie mialem na mysli BOVAG garantie.Nie kazdy dealer moze ja wystawic.Musisz byc czlonkiem BOVAG. Als u bij ons een gebruikte auto koopt bereken wij altijd 495,-- euro voor het rijklaar maken van uw nieuwe auto.

Dit betekent voor u:

- uw nieuwe auto wordt volledig binnen en buiten professioneel gereinigd
- uw nieuwe auto wordt geheel technisch gecontroleerd
- uw nieuwe auto krijgt indien van toepassing een nieuwe APK
- uw nieuwe auto wordt afgeleverd met minmaal een halfvolle tank brandstof
- uw nieuwe auto krijgt een onderhoudsbeurt volgens de voorschriften van de fabriek
- uw nieuwe auto word voorzien van een nieuwe distributieriem indien deze binnen 1 jaar na aankoop vervangen moet worden
- wij verzorgen de kenteken tenaamstelling ter plekke voor u
- uw nieuwe auto krijgt minimaal 6 maanden Bovag Garantie, eventueel aangevuldt met Bosch Car Service Garantie (vanaf 4500,-- euro)
- u ontvangt een Nationale Auto Pas (NAP)

Kortom, u kunt echt zorgeloos met uw nieuwe auto op pad!

http://www.cuelenaere.nl/...aken-occasions/
 
 
KKamil 
Gaduła

Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 128
Skąd: Wrocław / Eindhoven
Wysłany: Śro Gru 01, 2010 10:30 pm   

Zna ktoś z was może komis "Ocassion Center Outlet." (http://www.occasioncenteroutlet.nl/) ?
Przeglądam ich stronę i mają pełno dobrze "wyglądających" aut w bardzo korzystnych cenach.
Nie jest to aby jakieś krętactwo ? :P
Kiedyś widziałem podobny komis, ale gdy zajechałem na miejsce, auta które na zdjęciach wyglądały równie dobrze, były zarośnięte i zapleśniałe, stojąc na zboczu "góry" za warsztatem...

Chcę kupić drugie auto, coś na Holenderskich Tablicach, także Diesel odpada, bo podatek mnie zeżre, nie mam zbyt dużych funduszy, szukam czegoś między 1000-2000 Euro.

Kupował ktoś kiedyś coś w O.C.O? Lub słyszał opinie?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 10:58 am   

zobacz, ze zadne auto nie ma podanych numerow rejestracyjnych wiec nie mozna po NAP sprawdzic przebiegu
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
KKamil 
Gaduła

Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 128
Skąd: Wrocław / Eindhoven
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 4:17 pm   

Przebieg swoją drogą, wiem że to niby dodatkowe zabezpieczenie, ale auto z przebiegiem 150 tyś. może być bardziej zajechane aniżeli takie z przebiegiem 250 tyś. także na to nie ma reguły.
W Polsce nawet nie ma NAP (chyba?), i jakoś nikt nie narzeka.

Zresztą po kupnie i tak pierwsze co zrobię, to pojadę do Polski, i zrobię gruntowny przegląd (z wymianą filtrów, olei, rozrządu, i pewnie jakichś elementów zawieszenia) bo mam tam darmowy serwis, więc kosztują mnie tylko części (które i tak są tańsze niż tutaj).

Chodzi mi o to czy nie jest to pic na wodę, gdyż jak już wcześniej pisałem, miałem kiedyś podobną sytuację :)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 4:52 pm   

KKamil napisał/a:
W Polsce nawet nie ma NAP (chyba?), i jakoś nikt nie narzeka.


Bo w Polsce ludzie chca miec auto w dizlu, od dziadka co ma 10 lat i 60kkm przejechane.
Jakis czas temu ogldalem 2 letnia 407 diesla z przebiegiem okolo 30kkm. Auto bylo tylko 3k eur tansze od nowki wystawionej obok w salonie.

Dla rozrywki czytam watek o weryfikacji przebiegu po numerze VIN w Peugeocie i zdarzaja sie auta ktore 5 lat temu mialy 300kkm a teraz w Polsce stan licznika 170kkm.
http://www.peugeot-klub.p...thread_id=24831
Albo kwiatki typu: http://www.peugeot-klub.p...thread_id=25869 czy http://www.peugeot-klub.p...thread_id=25503
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Gru 02, 2010 5:19 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group