NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Gru 12, 2010 12:51 pm
jak to jest z wakacyjnym?
Autor Wiadomość
KASIA357 
Poczatkujacy
kasia357

Wiek: 44
Dołączyła: 19 Wrz 2008
Posty: 10
Wysłany: Nie Gru 12, 2010 10:37 am   jak to jest z wakacyjnym?

jak to jest z wakacyjnym?>jesli stawka brutto jest 8,60 to na czysto pewnie z 7,40.chodzi mi oto czy wakacyjne zawiera sie w tej stawce 7,40 czy nie?czy biura pracy rządzą się swoimi prawami co do tych postanowień a pracodawcau którego pracujemy bezpośrednio swoimi?podam przykład ze swojego doświadczenia:pracowałam przez biuro.co tydzien była wypłata za 43 h 303 euro oprocz tego odkładało sie wakacyjne pieniadze i dni.miesiecznie penssji było1200 zagwarantowane plus wakacyne dni i pieniadze.natomiast u pracodawcy bezposredniego wychodzi ze w stwace 7 euro jest tez wakacyjne jak to mozliwe?czyli jest w plecy.dda że nieszkam na prywatnym mieszkaniu.prosze o porade i z góry dzięki.
 
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Gru 12, 2010 11:03 am   Re: jak to jest z wakacyjnym?

KASIA357 napisał/a:
jak to jest z wakacyjnym?>jesli stawka brutto jest 8,60 to na czysto pewnie z 7,40.chodzi mi oto czy wakacyjne zawiera sie w tej stawce 7,40 czy nie?czy biura pracy rządzą się swoimi prawami co do tych postanowień a pracodawcau którego pracujemy bezpośrednio swoimi?podam przykład ze swojego doświadczenia:pracowałam przez biuro.co tydzien była wypłata za 43 h 303 euro oprocz tego odkładało sie wakacyjne pieniadze i dni.miesiecznie penssji było1200 zagwarantowane plus wakacyne dni i pieniadze.natomiast u pracodawcy bezposredniego wychodzi ze w stwace 7 euro jest tez wakacyjne jak to mozliwe?czyli jest w plecy.dda że nieszkam na prywatnym mieszkaniu.prosze o porade i z góry dzięki.

8,60 na godzine brutto to 5,84 netto a wakacyjne powinno byc oddzielnie odkladane tak jak i na wolne dni oraz na dni kiedy jestes chora.Popatrz dobrze na wyciag z pensji.
jezeli stawka jest 8,60 na godzine to przecietnie 173,3 godziny miesiecznie=1490,38 brutto
to razy 12=17884,56 z tego 8%=1430,76 euro brutto ztego -42% podatek=829,84 euro na czysto wakacyjnego rocznie. Dalsze wyliczenia mozesz zrobic juz sama
_________________
Mariusz
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Nie Gru 12, 2010 11:18 am   

Na wakacyjne odkłada się 8% brutto (od wakacyjnego jest podatek)
Na pasku salarisspecificatie powinny być pozycje
vacantiegeld -wakacyjne zwyczajowo wypłacane 1 lub 2 razy w roku
vacantiedagen,vacanieuuren,snipperuuren-urlopowe,za przepracowane miesiące,wypłacane zazwyczaj po wolnych dniach,może być że trzeba poprosić o wypłatę tej rezerwy.
Nie ma różnicy czy przez biuro czy bezpośrednio

Słyszałem że niektórzy mają wakacyjne wliczone do wypłaty.Może tak jest a może dzięki wakacyjnemu jest sztucznie zawyżana wypłata brutto żeby wyglądało że płaca minimalna jest osiągana.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 12, 2010 12:38 pm   

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=2994
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group