NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
powrót do Polski a zasiłek dla bezrobotnych
Autor Wiadomość
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 6:51 pm   powrót do Polski a zasiłek dla bezrobotnych

..czy jest na forum ktoś, kto po powrocie do Polski rozpoczął poszukiwania pracy, od odwiedzenia Urzędu Pracy i załatwienia sobie zasiłku? zastanawiamy się jak można się o niego ubiegać, pracując w pełni legalnie na terenie holandii, jakie dokumenty należy przedstawić w urzędzie pracy w polsce..czy wystarczą salarisy, czy należy mieć jakiś dokument od uitzendbureau?
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 6:57 pm   

Bez formularza E-301 nie dostaniesz zasiłku. Więcej na ten temat http://www.powroty.gov.pl...ie_do_/208.html
Ostatnio zmieniony przez Misimovic Sob Maj 09, 2009 7:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 7:13 pm   

Misimovic napisał/a:
Bez formularza E-301 nie dostaniesz zasiłku. Więcej na ten temat http://www.powroty.gov.pl...ie_do_/208.html


właśnie po przeczytaniu sporo wiadomości na podanej przez ciebie stronce, pomysleliśmy, że być może nam się należy..interesuje nas bardziej jak to wygląda w praktyce, bo nie pracujemy na kontrakcie tylko przez uitzenbureau
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 7:21 pm   

Mój znajomy otrzymał taki druk z Holandii a pracował również przez uitzenbureau.
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 8:27 am   

Ja przebywalem na zasilku w NL, zasilek sie skonczyl zadzwonilem do PL i w zasilkowni powiedziano mi iz jesli wykozysatalem okres zasiklowy w NL to nie otrzymam juz zasilku w PL, zas zarejstrowac sie mozesz ...moze prace Ci zaproponuja...
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 9:33 am   

darkis napisał/a:
Ja przebywalem na zasilku w NL, zasilek sie skonczyl zadzwonilem do PL i w zasilkowni powiedziano mi iz jesli wykozysatalem okres zasiklowy w NL to nie otrzymam juz zasilku w PL, zas zarejstrowac sie mozesz ...moze prace Ci zaproponuja...


Trzeba było jeszcze w trakcie pobierania zasiłku w NL postarać się o transfer pozostałej części do polskiego urzędu pracy.
Jak pobierałeś zasiłek za granicą i wybrałeś całą przysługującą Ci kwotę, to dlaczego miałbyś ponownie pobierać jeszcze raz to samo świadczenie w Polsce??? :119: Albo tu albo tu.

zasilkownia .... szkoda słów :072:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Pon Maj 11, 2009 9:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 5:46 pm   

tam mnie zastanawia jedna rzecz...
Przetransferujesz zasilke do PL, zalatwisz wszytskie paiery E -301 lub 303 i okaze sie ze masz prawo do zasilku powiedzmy 1300 eur....no i mila Pani z zasilkowni w PL zaproponuje ci prace za 1000 zl....
Ty odmawiasz i ...teoretycznie tracisz prawo do zasilku.......


Czy ktos sie z takim czyms spotkal>? :072:
_________________
www.stalgorzow.pl
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Sty 07, 2011 1:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 7:20 pm   

nie teoretycznie tylko praktycznie w tym momencie tracisz prawo do zasiłku :073:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 7:43 pm   

no a znajac zawislosc "Przemilych Pan z zasilkowni" z wyplata 1200 zl , z cala pewnoscia szybko ci znajada prace abys czasmi nie mial za duzo tego zasilku... :038:
_________________
www.stalgorzow.pl
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Sty 07, 2011 1:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 10:32 pm   

zawsze możesz przyjąć takową ofertę, spotkać się z potencjalnym pracodawcą, zrobić wszystko, aby stwierdził, że nie spełniasz jego wymagań i problem z głowy, wracasz do urzędu, ze spuszczoną głową i smutnym głosem wręczając odpowiedź od pracodawcy stwierdzasz, że niestety, ale nie spełniasz wymagań pracodawcy w duszy radując się, że nadal będziesz pobierał zasiłek :082:


co To za określenie.....zasiłkownia :027:
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Czw Sty 06, 2011 10:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 7:26 pm   

Podejrzewam Agata ze nie bylas nigdy na zasilku.
Mialem kiedys taka sytuacje ze zarejstrowalem sie w zasilkowni :038: i po 2 dniach list do domu z oferta.
Zglosilem sie nastepnego dnia w firmy ochraniarskiej, Pani sekretarka poinformowala mnie ze Pan Prezes za jakis moment mnie przyjmie.
Pan Prezes firmy ochraniarskiej zaproponowal mi prace za 700 zl (wtedy minimum, zas zasilku mialem 500 ) , uprzejmnie poinformowalem Pana Prezesa ze nie widze sie w roli ochraniarza w Biedronce, bez gadania wbil mi w pismo z zasilkowni ODMOWA!!!!Nawet :038: nie bylo rozmowy....Poprosilem go aby anulowal ta pieczec(bo juz byla wbita) ...wysluchalem taka mowe jak to dzisiejsi bezrobotni maja w d...prace..itd....No ale to krotkiej rozmowie jednak zawolal Pani Sekretakre...i ona anulowala ta pieczec...( a Pan Prezes mial okolo 20-23 lat)...
No i uratowalem zasilek wynoszacy 500 zl ..ale za 2 kolejne dni dostelem wezwania na jakies szkolenie...wiec olalem to totalnie i zasilek poszedl sie walic...

Wiec jesli ktos zamierza wracac do PL z mysla ze tam pobierze zasilek z NL to niech sie dobrze zastanowi bo moze to byc bardzo krotki zasilek.... :119: :119: :119: :119:

Zas slowo zasilkownia ...no calkowicie normale slowo...
_________________
www.stalgorzow.pl
Ostatnio zmieniony przez darkis Pią Sty 07, 2011 7:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 8:31 pm   

na zasiłku fakt, nie byłam, ale żeby było śmieszniej pracowałam w urzędzie pracy :043:

szkolenie za free pewnie było, a Ty olałeś sprawę, hmmm ciężko to ogarnąć :028:
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Pią Sty 07, 2011 8:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Sty 08, 2011 12:51 am   

i ty masz czelnosc o tym pisac? Zrezygnowales z pracy... Rozumiem... Nie twoj profil. Ale szkolenie za "darmo"?!
Szlag mnie trafia jak czytam takie posty. A potem narzekamy na innych, ze zyja na socjalu.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Sty 08, 2011 5:00 pm   

nie rozumiem...Kolega zag pije do mnie???

Jesli do mnie to widze ze nie byles nigdy na zasilku..
Jesli by wybierac najbardziej niemile i opryskliwe pracownice sektora panstwowego to pracownice PUP-ow sa samotnymi liderkami....(pisze tu na podstawie PUP Gorzow
Ale widze ze ktos w PUP Lublin prosze link:
http://www.wykop.pl/ramka...-mup-odpowiada/

Z gory przepraszam kolezanke z linka powyzej , bo jak zaznaczylas pracowalas w PUP ...

Zycie na socjalu w PL???Ludzie moze za dlugo jestescie w NL...ale przypomne wam iz w PL jest inna rzeczywistosc!!!Zasilek w PL obecnie wynosi okolo 500 zl!!!!!!!!(slownie piecset zlotych) i ty mi piszesz ze ja zyje na socjalu????No to prosze podpowiedziec mi gdzie mozna za 500 zl wyzyc ..chcetnie poslucham.
Tam sie pracuje na czarno , nie dlatego iz sie tak sie nam podoba ale dlatego ze aby cos do garnka wlozyc i dac wyzyc rodzinie !!!Jesli pracodawca mowi mi ze jest praca ale TYLKO na CZARNO to ja biore!!!Jesli mam prace za 1500 na czarno to i tak jest ledwo co na przezycie, wiec ide do roboty na czarno i probuje naciagnac zasilkownie!!!Tak , tak robie nie dlatego ze chce sie wzbogacic ale dlatego iz chce jakos zyc ....A skad Ty wiesz ze to bylo szkolenie za darmo??? :032:


Zas jesli kolega Zag nie pil do mnie to przepraszam...i bije sie w piersi...
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Sob Sty 08, 2011 5:54 pm   

darkis nie masz za co przepraszać :)
Jeśli urząd zaprasza bezrobotnych na szkolenie to jest ono darmowe. Każdy urząd otrzymuje pieniądze z Funduszu Pracy na szkolenia osób bezrobotnych. Art. 41 ust. 4 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. :039:

Przeczytałam artykuł z linka, którego podałeś. Ale zanim przeczytałam odpowiedź Dyrektorki MUP-u, zapoznałam się z historią tego człowieka. W dużych miastach, dużo ludzi przewija się przez urzędy dlatego trzeba wyczekać swoje. Gdybym była na miejscu urzędniczki, która nie chciała zarejestrować tego Pana, bo nie było zaświadczenia z praktyki, to umówiłabym się z nim, że to zaświadczenie ma donieść jak najszybciej, a i tak bym go zarejestrowała. Rozumiem, że każdy chce utrzymać swoje miejsce pracy, ale to nie było świadectwo pracy, które miało przesądzić o przyznaniu temu Panu prawa do zasiłku. :119:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group