NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak takie ogłoszenie rozumieć?
Autor Wiadomość
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 4:01 pm   jak takie ogłoszenie rozumieć?

http://www.speurders.nl/o...r-72405472.html

Gdzie jest kruczek w tym ogłoszeniu?
Niby auto nowe (15km zrobione), piszą że dają 3 lata fabrycznej gwarancji (czyli przez Hyundai) ale do tego 6 miesięcy gwarancji Bovag i jakieś no-risk też 6 miesięcy.
Skoro to nowe auto, to czy nie powinna ta gwarancja bovag i no-risk być wliczona w cenę auta?

chyba że to nie jest nowe auto, a jakieś importowane... Nie za bardzo rozumiem :)

i jeszcze mam pytanie - czy jak się kupuje w salonie za gotówkę auto, to jest jakaś opcja negocjacji ceny? Czy to co podane w cenniku to jest już ostateczność i zero dyskusji?
Ostatnio zmieniony przez mlubinski Nie Lis 07, 2010 4:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 4:37 pm   

Patrzę na stronie Hyundaya
i cena tam jest

i-Drive
1.2i
5-deurs
5-handgeschakeld
€ 11.695,00

!!!

z takim wyposażeniem
ABS ,EBD ABS met EBD
Poduszka kier. pasaż Airbags bestuurder en voorpassagier
Zderzaki w kol. nadwozia Bumpers in carrosseriekleur
Centralny zam. z pilotem Centrale deurvergrendeling met afstandsbediening
ESP Electronic Stability Program (ESP)
Elektrycznie podn. szyby Elektrisch bedienbare ramen voor
Kurtyny Airbag Gordijnairbags
Fotele można regulować wys. In hoogte verstelbare bestuurdersstoel
RDS radio mp3 z usb RDS Radio/cd/mp3-speler met AUX-USB aansluiting
Wspomaganie kier. Stuurbekrachtiging
Sterowanie radiem w kierownicy Stuurwielbediening audio
Boczne Air bag Zij-airbag

http://www.hyundai.nl/per...x?tabId=Prijzen

U dilera w salonie możesz coś jeszcze utargować !!!
W przypadku nowego jakiś podatek chyba się płaci ale ja się nie orientuję.

Gwarancja:
Met een Hyundai kiest u voor kwaliteit en een betrouwbare partner in mobiliteit. Zo bent u verzekerd van vijf jaar driedubbele Hyundai Garantie die bestaat uit 5 jaar productgarantie zonder kilometerbeperking, 5 jaar Mobiliteitsgarantie (24/7 pechhulp) en 5 jaar voertuiginspectie door uw Hyundai dealer.

5 lat bez limitu kilometrów,całodobowy pechhulp/assistance,5 lat przeglądy czycoś takiego

Być może cwaniaki kupiły tanio od osoby która potrzebowała gotówki i chcą zrobić biznes życia.
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Nie Lis 07, 2010 4:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 4:43 pm   

tak wiem, niemniej jednak i-Motion w salonie kosztuje 14k€, a z tej stronki 12k€ i nurtuje mnie pytanie gdzie jest kruczek :) szczególnie że wspoinają o jakiejś 6-mc gwarancji, która (tak przynajmniej myślę) jest wliczona w zakupie nowego auta.

ale dzięki za odpowiedź. A orientujesz się ile można utargować w salonie?

:edit:

tak, odnośnie tej gwarancji czytałem i dlatego teraz intensywnie myślę nad kupnem w przyszłym roku :)
Ostatnio zmieniony przez mlubinski Nie Lis 07, 2010 4:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 4:45 pm   

Co do ceny to raczej są sztywne,ale należy szukać różnego rodzaju promocji,lub próbować wytargować dodatkowe wyposażenie w cenie auta. Ps długa gwarancja (niby darmowa) ma takze i złe strony,bo aby jej nie stracić trzeba pzrechodzić obowiązkowe przeglądy,ktore wcale nie sa tanie. Jak chcesz kupić auto w przyszłym roku to czekaj na wyprzedaż rocznika zeszłorocznego lub szukaj konkretnych promocji w miesiacach o niskiej sprzedawalności np. w lutym.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Nie Lis 07, 2010 4:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 4:57 pm   

Problem jest taki, ze tutaj deleerzy sa rozpuszczeni przez firmy leasingowe. Jak poszedlem do Citroena to przy aucie za 45k eur nawet doliczyli sobie do ceny 70e na bak paliwa! Zero negocjacji ceny wiec podziekowalem. Taka sama wersja w PL kosztowala wtedy.. 88k pln...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 5:01 pm   

na stronie widzę

i-Motion
1.2i
5-deurs
5-handgeschakeld
€ 12.995,00

dochodzi klima,chromowany grill i halogeny

w salonie po próbnej jeżdzie gdy klient ma gotówkę,chce kupić ale się wacha sprzedawca będzie się chciał zes...ć żeby zakończyć sprzedaż,
Można urwać z ceny.Nie tysiące euro oczywiście ale ten bak paliwa,relingi albo jakieś inne dodatki.W Leeuwarden gdzie mieszkam jest diler -możemy coś podziałać jak będziesz zainteresowany.
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Nie Lis 07, 2010 5:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 5:14 pm   

Panowie, dzięki wielkie za odpowiedzi. Na razie tylko próbuję się orientować w rynku. Planować zakup będę jakoś po wakacjach, wtedy na pewno będę umawiał się na jazdy próbne. Autko wydaje się odpowiednie i okres 5lat będzie "akurat"

A powiedzcie mi - orientujecie się ile może kosztować wymiana oleju/filtrów u takiego dealera?
Czy to jest duuużo więcej niż jaby robić u "zwykłego" mechanika?

no i jak rozumiem taka gwarancja 5-letnia obejmuje uszkodzenia rzeczy typu skrzynia biegów, klima, sprzęgło, problemy z komputerem/silnikiem itp, a jedyne koszty które nabywca ponosi to wymiana klocków/tarcz/olejów/filtrów itp.
Generalnie przy normalnej jeździe ten okres 5 lat powininen dać pełną gwarancję sprawności auta, czego właśnie szukam.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 7:20 pm   

Doswiadczenie mam z Peugoetem ktory jest dosc tanim serwisem.

W 407 dieslu wymiana oleju (Total Quartz 9000 5W40 lub Total Quartz Ineo 5W30) + filtrow (kabinowy, powietrza) koszt 250e. Kwik-fit byl niewiele tanszy.
206 benzynowa przeglad kosztowal cos okolo 150e.

Moi koledzy ujezdzajacy Mazdy zrezygnowali z autoryzowanych, ze wzgledu na koszty 2-3x wyzsze niz Peugeot. Ja zostalem przy autoryzowanym.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 7:35 pm   

no wlasnie, dzieki Marcin. a powiedz jesli wiesz, czy np wymiany eksploatacyjne (klocki,oleje itp) czy trzeba robic koniecznie tu, czy mozna np w aso w pl (gdzie jest taniej) aby byla wazna gwarancja?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 8:50 pm   

Wiem, ze koncern PSA (Peugeot/Citroen) akceptuja gwrancje jak przeglady robione sa w ASO poza granicami kraju. Nie sadze, zeby Hultaj robil problem.
Zreszta klocow nie wymienasz co 20 tys. W Peugeocie przy 307 za klocki placilem kolo 150e wiec tragedii w porownaniu z PL nie bylo. Za tlumik koncowy do 307 placilem 199e.

Generalnie ASO Peugeot w NL jest tansze niz ASO Peugeot w Polsce
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 8:53 pm   

dobrze wiedzieć, dzięki Marcin za odpowiedź. no nic, wiem już wystarczająco chyba. Tak myślałem, żeby się niedługo ustawić na jazdę próbną, ale nie będę sobie robił smaka :) zrobię to jak będę już miał całą gotówke :)
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 9:29 pm   

VAG (audi/skoda/seat/vw), do "utrzymania" gwarancji, wymaga aby auto pojawialo sie na przegladach (co 15/30tys km lub 1/2 lata). przeglady mozna robic w dowolnym kraju (a co najmniej w europie).
wszystkie czynnosci zwiazane z eksploatacja (wymiany plynow/klockow/opon/itd.) mozna robic poza aso bez utraty gwarancji (warto miec na to jakies rachunki). z tym, ze mozna sie liczyc, ze przy probie reklamacji jakiejs usterki beda probowali zwalic na nieprawidlowe wykonanie jakiejs czynnosci serwisowej poza aso :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
ghdstore3u 
Poczatkujacy
vwx971

Wiek: 67
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 26
Skąd: England
Wysłany: Pon Sty 10, 2011 4:31 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Pon Sty 10, 2011 12:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group