NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mycie auta na ulicy
Autor Wiadomość
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 7:41 pm   

guust napisał/a:


[ Dodano: Sro Sty 26, 2011 6:54 pm ]
mieszkanie wsrod ludzi determinuje pewne zachowania, tak samo jak psy co sie zalatwiaja przed domami, czy na chodnikach - prosze bardzo, na swoim podworku mozesz robic co chcesz...


guust i o to chodzi, ze na swoim podworku taki czlowiek chyba moglby umyc swoj samochod jesli masz garaz, podjazd to komu mialoby to przeszkadzac.
Widze ze Ty glownie sie czepiasz mycia srodkami szkodliwymi dla srodowiska ale przeciez mozna umyc czyms co nie jest szkodliwe - ja mylam plynem do mycia naczyn :D skoro to nie jest szkodliwe by umyc naczynia z ktorych jem to chyba nie bedzie szkodliwe dla trawy na moim podworku ;)
Masz duzo racji w tym co piszesz, sa do tego miejsca i tam powinno sie to robic bo jest tam wszytsko do tego odpowiednio przystosowane.

Gochna, jak jest jakas menda to do wszytskiego sie przyczepi ;) ja wiem ze pozniej ci znajomi szukali info czy tak naprawde jest ze nie we wszystkich miastach, osiedlach mozna myc swoje samochody "na ulicy" i dlatego napisalam uprzedajac ze czasami mozna za to oberwac - tak jak za psie kupy a wszytsko zalezy od szczescia tej osoby bo ja tu jestem te 4 lata i nigdy jeszcze nie widzialam aby wlasciciel czworonoga dostawal mandat za ta zostawiona kupe
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 9:02 pm   

jagodka napisał/a:
tak jak za psie kupy a wszytsko zalezy od szczescia tej osoby bo ja tu jestem te 4 lata i nigdy jeszcze nie widzialam aby wlasciciel czworonoga dostawal mandat za ta zostawiona kupe


Ja w mojej okolicy nigdy nie widziałam patrolu miejskiego czy policji w miejscach gdzie najczęściej z psami chodzą (wzdłuż kanału) a psy załatwiają się nawet tam gdzie są znaki że nie mogą... Osobiście bardzo mnie to denerwuje że pełno kup jest wszędzie, psów, gęsi...

Za to patrol pojawia się regularnie w piątki, blisko tych kanałów ale nie zajmują się kupami tylko spisują auta ile stoją (dokładnie tablicę rejestracyjną i parkometr, przestawienie nic nie da) i co piątek, w dzień marktu jest pełno mandatów (co mnie nawet cieszy, gdyż w piątek zaparkować nie ma gdzie...a parking podziemny jest obok i ma pełno wolnych miejsc... takie uroki mieszkania w centrum).
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
jazwinski 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 33
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 10:33 pm   

gwoli scisłosci mi nie chodzi o mycie dla samego mycia ale o autodetaling. usługa taka w PL kształtuje sie od ok 600zł w góre za auto wielkosci ibizy do ok 1500zł za wysokiej klasy sedany czy kombi. nie mówie tu o myciu "ludwikiem" tylko profesjonalnymi srodkami.
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 10:46 pm   

jazwinski, Mycie a nie cleaning jest tu nie uregulowane prawnie, aczkolwiek duza czesc gmin sama to uregulowala i w wielu gminach sa wypisywane mandaty za to przez Milieupolitie
.Zanim sie zacznie myc swoje auto warto sprawdzic czy w danej gminie nie ma takowego postanowienia o zakazie.
Co do cleaning , bo to chcesz robic jest naprawde nie dopuszczalene i jezeli bedziesz mial pecha to mandat przekroczy kilkakrotnie koszta profesjonalnego cleanig.
p.s.
To zaplaciles naprawde kupe kasy za te "specjaly " ja kupuje 1 x 2 i nie kosztuje mnie to wiecej jak 40 e .
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 10:50 pm   

jazwinski napisał/a:
gwoli scisłosci mi nie chodzi o mycie dla samego mycia ale o autodetaling. usługa taka w PL kształtuje sie od ok 600zł w góre za auto wielkosci ibizy do ok 1500zł za wysokiej klasy sedany czy kombi. nie mówie tu o myciu "ludwikiem" tylko profesjonalnymi srodkami.


Drogo płacisz. Profesjonalne mycie auta w trójmiescie, włącznie z wnętrzem i silnikiem, gdzie auto wygląda po tym jak nowe 300- 400 złotych maksymalnie. Audi A4 avant.
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Śro Sty 26, 2011 10:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jazwinski 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 33
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 11:21 pm   

http://www.carnauba.pl/index
poczytajcie i zrozumiecie o co mi chodzi. a czy duzo dałem za kosmetyki? hmmm normalna cena za produkty tej klasy.
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 11:27 pm   

jazwinski, Co do ceny nadal pozostane przyswoim zaplaciles duzo za duzo.
A tak jak juz ci mowilam ty chcesz caly cleaning , a tego na ulicy tak sobie robic nie mozna.
Srodki ktorych bedzies uzywal sa naprawde nie przyjazne srodowisku. Za taka robote jaka chcesz sam robic tu w NL u mnie po sasiedzku robia juz od 40 e lakier lub od 25 srodek jezeli wybierasz najdrozszy wariant all in placisz do 220 e za osobowke
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
Ostatnio zmieniony przez Miep Śro Sty 26, 2011 11:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 12:48 am   

guust napisał/a:
jagodka napisał/a:

guust, a ja lubie sama umyc swoj samochod tylko ze nie mam takiej mozliwosci i wcale nie musze byc z wioski by to robic maz zawsze jezdzi do myjni samochodowej a jednak to nie to samo co mycie reczne


a ja jestem z wioski i lubie myc moje auto na MOIM PODWORKU, gdzie TRUJE SWOJA ZIEMIE, i nie swiece wiaderkiem i szmata przed oknem sasiada, jak do niego goscie zjezdzaja....

sa myjnie, gdzie masz odkurzacz, wode pod cisnieniem, wszystko robisz sama, sobie przywozisz swoj szampon i co tam jeszcze chcesz... i wtedy kosztuje Cie to max 3-4€ - tak samo jak nie wieszasz swoich gaci przed drzwiami wejsciowymi do domu (jak juz to z tylu domu) - tylko o to mi chodzi....

[ Dodano: Sro Sty 26, 2011 6:54 pm ]
mieszkanie wsrod ludzi determinuje pewne zachowania, tak samo jak psy co sie zalatwiaja przed domami, czy na chodnikach - prosze bardzo, na swoim podworku mozesz robic co chcesz...


no wlasnie nie - ja robie przy swoim autku wszystko sam - procz wymiany oleju...poprostu to moje hobby i w ja nie tylko myje samochod tylko po roznych porach roku woskuje go2-3 razy recznie...i mi to sprawia przyjemnosc wyjsc w sloneczny dzien wypucowac samochod, nie spieszac sie, moc wejsc w kazdej chwili z podjazdu do domu po cos chlodnego do picia itd....
jakbym chcial tak wszystko robic na myjce to albo bym tam spedzil caly dzien albo jezdzil 5 razy...i nie mozesz zakladac,ze takie czynnosci odrazu wszystkim w kolo przeszkadzaja. Mam swoj podjazd i to moja sprawa co robie np w sobote a srodki jak mowie takie,ze jestem spokojny o srodowisko bo wiem,ze ludzie gorsze rzeczy wlewaja do umywalki czy ubikacji..
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Czw Sty 27, 2011 12:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group