NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Architektura wnętrz jaka uczelnia?
Autor Wiadomość
Audrey18 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 10:56 pm   Architektura wnętrz jaka uczelnia?

Witajcie.
Mam rok do matury, ale już poważnie myślę o studiach i najbardziej mnie interesują te w Holandii. Nie rozumiem do końca o co chodzi w pojęciu college, co znalazłam np na University of Amsterdam albo Utrecht. Czy to wygląda tak jak w Stanach, że zapisuję się po prostu kursy i nie muszę od samego początku wybierać kierunku? Chciałabym studiować architekturę wnętrz, jeśli w ogóle jest taki kierunek i mam właśnie z tym problem , a mianowicie nie wiem gdzie go mogę studiować i o co chodzi z collegem. Byłabym bardzo wdzięczna gdybyście mi pomogli :)

Pozdrawiam
 
 
Katje 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 137
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 9:59 pm   

Co dokladnie znalazlas na UvA czy w Utrechcie? Bo college w jezyku holenderskim oznacza wyklad, a np. collegegeld to czesne ;)
Z tego co sie orientuje to architektura wnetrz jest tylko na szkolach wyzszych (tutaj zwa to HBO/hogschool), szukaj czegos takiego jak binnenhuisarchitect (Architectenschool (Vlaanderen) lub na Academie van Bouwkunst (Nederland)), interieurvormgever (to jest w Zwolle akurat, na ArtEZ hogeschool voor de kunsten Zwolle)
Inne uczelnie z tym kierunkiem:
Opleidingen binnenhuisarchitect
Gerrit Rietveld Academie, Amsterdam
Kon. Academie van Beeldende Kunsten, Den Haag
Willem de Kooning Academie, Rotterdam
Hogeschool voor de Kunsten, Utrecht
Hogeschool West Brabant, Breda
Rijkshogeschool Maastricht
Hanzehogeschool Groningen
Christ. Hogeschool voor de Kunsten, Kampen
Academie voor Beeldende Kunst en Vormgeving, Enschede

Powodzenia ;)
Tylko uprzedzam, ze biurokracja jesli chodzi o tlumaczenie, legalizacje itp. matury moze zniechecic i warto sie zabrac za to od razu jak sie dostanie swiadectwo do reki.
 
 
Audrey18 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 10:09 pm   

Dzieki za odpowiedz :) tzn to bylo college po angielsku, bo ja nie znam holenderskiego, ale z tego co piszesz to rozumiem ze nie ma tego kierunku na zadnym uniwersytecie , tak? Aha i orientujesz się moze czy wymagaja jakis rysunkow albo sa dodatkowe egzaminy wstepne?
 
 
Katje 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 137
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 8:44 pm   

Z tego co mi wiadomo to 'akademie sztuk pieknych' (czyli Kon. Academie van Beeldende Kunsten, Den Haag, Kon. Academie van Beeldende Kunsten, Den Haag, Willem de Kooning Academie, Rotterdam, Hogeschool voor de Kunsten, Utrecht i Academie voor Beeldende Kunst en Vormgeving, Enschede) zazwyczaj maja takie jakby warsztaty na ktorych wybieraja odpowiednich studentow, pierw sie zapisujesz na dany kierunek a potem sa te warsztaty jako selekcja plus rozmowa z kandydatem (czasami jest pierw rozmowa, potem warsztaty, czasami tylko rozmowa, uczelnia ma prawo do wlasnych warunkow selekcji jesli chodzi o kierunki artystyczne:P) jak jest na wyzszych szkolach to nie wiem, ale wydaje mi sie, ze podobnie.
Warunki przyjmowania roznia sie na uczelniach i na kierunkach i moze byc tak ze za rok beda inne niz teraz ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group