NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Lut 19, 2011 6:03 pm
Sprzedaz auta na Polskich blachach w NL, co i jak?
Autor Wiadomość
sil_vanja 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lis 2008
Posty: 20
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 1:55 pm   Sprzedaz auta na Polskich blachach w NL, co i jak?

Witam,

Chce sprzedac autko na polskich blachach tu w Holandii.... czy ktos mi powie w jaki sposob zalatwia sie taka sprzedaz? Gdzie sie udac w sprawie przerejestrowania? Czy mozna to zalatwic na miejscu czy trzeba jechac do Polski? Prosze o informacje!
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 2:11 pm   

po sprzedazy masz 30 dni na zgloszenie tego w swoim urzedzie komunikacji. czyli bez wyjazdu do pl sie nie obedzie...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
sil_vanja 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lis 2008
Posty: 20
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 2:31 pm   

O kurcze... a ja biedna mialam nadzieje, ze da sie to jakos obejsc ;) ....w kazdym razie dziekuje za info!
 
 
KKamil 
Gaduła

Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 128
Skąd: Wrocław / Eindhoven
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 2:40 pm   

Znajomy ostatnio gdy sprzedawał Tu auto na PL Blachach, bo kupował na NL, wysłał tylko kopie umowy (zwyczajnej umowy kupna-sprzedaży) do urzędu komunikacji w Polsce, oraz do swojego Ubezpieczyciela ;)
 
 
sil_vanja 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lis 2008
Posty: 20
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 2:47 pm   

no to by bylo juz cos....chyba przedzwonie do urzedu komunikacji i zapytam czy honoruja takie rozwiazanie....dzieki !
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 2:57 pm   

w urzedach jak to w urzedach. Pani krysia bedzie honorowac, ale pani henia bedzie chciala widziec petenta osobiscie:)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 5:01 pm   

KKamil napisał/a:
Znajomy ostatnio gdy sprzedawał Tu auto na PL Blachach, bo kupował na NL, wysłał tylko kopie umowy (zwyczajnej umowy kupna-sprzedaży) do urzędu komunikacji w Polsce, oraz do swojego Ubezpieczyciela ;)



(z wlasnego doswiadczenia )tak ,to wszystko ladnie brzmi, kiedy to dotyczy znajomego...

a co zrobic kiedy po kilku miesiacach okaze sie ,ze w urzedzie nie dopelniono formalnosci ?
nie ma to jak wglad i kontakt osobisty w takich sprawach
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 5:08 pm   

Ja chciałem wyrejestrować auto z PL będąc w Holandii. Pani w urzędzie poradziła wystawić upoważnienie, więc możesz wypisać takie (po prostu na kartce A4, nie mieli do tego gotowych formularzy) i wysłać komuś z rodziny. Musisz napisać na upoważnieniu kogo upoważniasz i do wykonania jakiej sprawy.
_________________
Dumny Polak
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 6:01 am   

Sprzedający nie ma problemów, http://www.motofakty.pl/a...edazy_auta.html , kupującego podróż do Polski nie ominie.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 8:27 am   

faktycznie nie ma przewidzainych zadnych sankcji za brak powiadomienia urzedu. ja podzielam zdanie gochny. Lepiej miec to osobiscie zalatwione i byc pewnym, ze auto w urzedzie nie figuruje na mnie.
Jakis czas temu znajomy mial troche przejsc z udowadnianiem niewinnosci. Sprzedal auto, nie zglosil w urzedzie, a nowy wlasciciel nie przerejestrowal...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
sil_vanja 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lis 2008
Posty: 20
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 11:25 am   

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi... ehhh... z jednej strony wolalabym auto sprzedac tutaj w NL, poniewaz kupilismy inne mojemu tacie i szkoda jechac do PL tracic na paliwo (mimo ze jezdzi na gas) ...z drugiej strony, no wlasnie...lepiej miec pewnosc, ze auto zostalo poprawnie wyrejestrowane ! W takim razie poczekam ze sprzedaza chyba....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group